Photokina 2004: Epson L-500V - první doteky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Photokina

Photokina 2004: Epson L-500V - první doteky

Epson L-500V

4. října 2004, 00.00 | Ohlášenou novou generaci LCD displejů Photo Fine použil Epson ve svém novém kompaktním digitálním fotoaparátu L-500V. Přístroj nabízí 5MP obrazového rozlišení, 3x optický zoom, ozvučené video sekvence a hlavně kvalitní displej. Připravili jsme pro vás jeho krátké představení a pár dojmů.

Epson se rozhodl inovovat svůj digitální kompaktní fotoaparát L-400, který byl na našem trhu takřka neznámý. Aby Epson zlepšil svoje vyhlídky na trhu s digitálními fotoaparáty, který pro něj přeci jen není hlavní doménou, vyvinul novou generaci displejů Photo View, kterou implementoval i do nového 5MP digitálního kompaktu L-500V.

Konstrukce a design
Hned při prvním pohledu na tento fotoaparát musí být všem jasné, že ovládání bude nenáročné a fotoaparát "lidový". Oproti L-400 je design L-500V jednodušší a zakulacenější. Na přední straně je pouze vysunovací objektiv a interní blesk. Na zadní straně je jen několik málo tlačítek, křížové tlačítko, ovladač zoomu a velký displej. Většina nastavení se provádí v menu. Na horní straně je tlačítko On/Off a spoušť okolo které je otočný volič režimů, kde si můžeme vybrat mezi natáčením video sekvencí, fotografováním s plným automatem, "manuálním režimem" (můžeme si zvolit citlivost a vyvážení bílé barvy) a prohlížením snímků. Šířka tohoto přístroje je 92 mm, výška 63 mm, hloubka 32 mm a hmotnost 165 g, nejde tedy o žádného super drobečka.

Technická specifikace
Jako světlocitlivý prvek byl použit CCD snímač s úhlopříčkou 1/2,5" a 5 milióny efektivních pixelů, díky kterému fotoaparát může snímat fotografie s rozlišením 2560x1920, 1600x1200 a 640x480 bodů s citlivostí 100, 200, nebo 400 ISO. Ozvučené video sekvence jdou natáčet v rozlišení 640x480, 320x240, nebo 160x120 bodů rychlostí až 30 sn./s do zaplnění paměťové karty. Je také možné aktivovat 4x digitální zoom.
Objektiv má rozsah ohniskové vzdálenosti od 6 do16,8 mm, což je 34 - 102 mm po přepočtu na kinofilm, to vše se světelností F2,8 - 4,9. Minimální zaostřovací vzdálenost je v makro režimu 5cm. Hlavní výhodou tohoto přístroje je velký 2,5" LCD displej Photo Fine s vynikajícím rozlišením. Obsahuje 589.824 bodů (512x3(RGB)x384). Snímky se ukládají na SD, nebo MMC kartu a v nouzi lze také využít 32MB interní paměti. Data se přenášejí pomocí USB 2.0 a napájení je zajištěno Li-Ion akumulátorem. Zajímavostí je absence hledáčku, takže je uživatel odkázán na práci pouze s displejem.

Praktické zkušenosti
Přístroj se příjemně drží, hlavně také díky zarážce na přední straně, která zamezuje sklouznutí prstů. Zoomování je na tuto kategorii fotoaparátů velmi rychlé, z nejkratší ohniskové vzdálenosti přezoomuje na nejdelší za necelou sekundu. Displej je opravdu velmi kvalitní, má lehké zpoždění, které je však i u mnohem dražších fotoaparátů a je ve většině situací, které fotoamatéra potkají, zanedbatelné.

Závěr
Epson L-500V vypadá jako příjemně kvalitní fotoaparát, který neslevuje z nároků na příjemné a komfortní používání, také díky kvalitnímu displeji. Doslechli jsme se, že tyto displeje budou použity i v mobilních telefonem Nokia generace 3G. Doufáme, že se k nám v blízké době dostane na recenzi a budeme moci otestovat i jeho obrazové kvality. Evropská doporučená cena je stanovena na 399 Euro včetně daně.

:: Technická specifikace Epson L-500V

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Photokina  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: