Photokina 2004: Novinky od Epsonu ze všech oblastí - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Photokina

Photokina 2004: Novinky od Epsonu ze všech oblastí

Epson photokina

29. září 2004, 00.00 | Společnost Epson nám předvedla několik nových produktů pro digitální fotografii. První dálkoměrný digitální fotoaparát představený na CeBItu již plně funguje, nové LCD displeje s vysokým rozlišením, nebo novou tiskárnu kombinovanou se skenerem určenou pro domácí nízkonákladový tisk.

Epson, společnost zaměřená zejména na tisk, si uvědomuje, kam směřuje trh a vytvořila si strategii, podle níž se bude věnovat třem segmentům zobrazování fotografií: tisk na papír, promítání na projektorech a zobrazování na "skle", což neznamená nic jiného než monitory počítačů, displeje fotoaparátů a databank. Vyvinuli proto technologii Photo Fine, což jsou nízkoteplotní poly-křemíkové TFT displeje s úhlopříčkou 2,5" a velmi vysokým rozlišením až 256 pixelů na palec (ppi), celkově tedy až 589.824 bodů. Použity jsou hned v novém kompaktním digitálním fotoaparátu L-500V a fotobance P-2000. Z množství představených produktů vybíráme ty nejzajímavější.

Epson R-D1
Tento fotoaparát byl již představen na jaře tohoto roku, ale nyní se dostává do prodeje. Jedná se o první dálkoměrný digitální fotoaparát. Určen bude hlavně nadšencům, sběratelům, nebo profesionálům s touhou po něčem speciálním. Je možné na něj nasadit objektivy s bajonety M a L. Konstrukce těla vychází ze starého přístroje Voigtländer BESSA-R, tělo je ze slitiny magnézia a zachovává si starý design, takže na těle nenajdete žádný stavový displej. Dvoupalcový LCD displej na zadní straně je vyklápěcí, s možností otáčení, takže ho můžeme úplně schovat.

K fotografování je v přístroji ukryt 6MP CCD snímač s rozlišením 3008x2000 bodů. Snímky lze ukládat ve formátu JPEG, nebo RAW. Doporučená cena těla je 3.000 Euro. Bližší informace můžete najít v článku z Cebitů 2004.

Epson L-500V
Na amatérskou třídu je zaměřen digitální kompakt s označením L-500V s 5 megapixely a 3x optickým zoomem. Zvládat bude i natáčení videosekvencí ve VGA kvalitě rychlostí 30 snímků za sekundu. Nabízet bude i nově vyvinutý 2,5" LCD displej Photo Fine s 589.824 body, což zaručí vysoký komfort při prohlížení snímků a video sekvencí. Nabízen má být za cenu 399 Euro. Na první pohled poměrně nenápadný kompakt s velmi jednoduchým designem budeme velice rádi testovat až bude k dispozici. Když nic jiného, již prezentované vzorky ukazují, že zobrazení na LCD displeji je vážně skvělé.

Epson F-3200
Nový multiformátový filmový scanner F-3200 bude zaměřen na profesionální a zkušené amatérské uživatele. Skenovat lze formáty až do rozměrů 4" x 6", včetně negativů, pro které je přibalena i lampa. V balení najdeme i software Silverfast Ai 6, který efektivně odstraňuje nečistoty a škrábance na snímcích. Má zabudovanou čtečku paměťových karet, která umožní přímé ukládání naskenovaných dat na karty a pomocí zabudovaného LCD displeje můžeme kontrolovat průběh skenování. K PC, nebo Macu ho můžeme připojit pomocí USB 2.0, nebo FireWire. Doporučená cena je 799 Euro bez daně.

Epson P-2000
Další novinkou s Photo Fine displejem je databanka P-2000. Vybavena je 40 GB harddiskem a umožňuje i přehrávání hudebních souborů MP3 a AAC pomocí zabudovaného mono reproduktoru a video formátů motion JPEG a MPEG4 s frekvencí 30sn./s v rozlišení VGA (640x480). Přímo podporuje paměťové karty CF a SD. Baterie vydrží až 3 hodiny, data můžeme přenášet přes USB 2.0. To vše za doporučenou cenu 499 Euro.

Epson Stylus Photo RX420
Toto multifunkční zařízení nabízí kompletní řešení pro domácí tisk fotografií ve formátu A4. Inkoustová tiskárna kombinovaná se scannerem pomáhá skenovat, kopírovat, tisknout a obnovovat fotografie v patřičné kvalitě. Dokáže vytisknout až 24 bezokrajových fotografií za hodinu. Cena za jednu fotografii by se měla díky balíčku Epson PhotoPack obsahujícímu 100 fotopapírů a sadu cartridgí dostat až na 0.39 Euro. V orientačním přepočtu na české koruny to je zhruba 12,- Kč za snímek. Scanner pracuje s rozlišením 1200x2400 dpi.

Závěr
Epson se letos nově na Photokině předvedl v hale 3.1, kde jeho expozice působí vzletným a přitom uceleným dojmem. Zaměření na širší okruh produktů, než je jen inkoustový tisk, je logickou reakcí na vývoj digitální fotografie a zdá se, že Epson má jasnou vizi.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Photokina  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 » Novinky  » Novinky - fototiskárny  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: