Photokina 2004: Novinky u Hasselbladu – první středoformátová DSLR - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Photokina

Photokina 2004: Novinky u Hasselbladu – první středoformátová DSLR

15. října 2004, 00.00 | Švédská firma Hasselblad oznámila na veletrhu Photokina spojení s dánskou společností Imacon. Ze spojení výrobců středoformátových zrcadlovek a digitálních zadních stěn logicky vzešla digitální středoformátová zrcadlovka H1D.

Legendární švédská firma Hasselblad se spojila s dánskou společností Imacon a spojily tak své schopnosti tvorby vynikajících středoformátových zrcadlovek a digitálních zadních stěn. Hasselblad potřeboval špičkovou digitální technologii a Imacon potřeboval kvalitní fotografické vybavení a silnou značku. Výsledkem této kombinace je plně integrované digitální středoformátové řešení: H1D.

Hasselblad H1D
Tento přístroj je špička toho, co lze pořídit pro fotografování kvalitních digitálních snímků. DSLR středoformátová (6x4,5) zrcadlovka má senzor o velikosti 37x49mm, což je dvakrát větší plocha, než u kinofilmu. Na tomto prostoru je celkem 22 miliónů snímacích bodů schopných zachytit dynamiku takřka jakýchkoliv světelných podmínek s citlivostí 50 až 400 ISO. H1D podporuje všechny AF HC objektivy a je vybavena externím pevným diskem, na který se vejde až 850 snímků v plném rozlišení. Snímek s 16bitovou barevnou hloubkou zabere cca 132MB.
Čas expozice lze nastavit maximálně na 32 sekund. Snímky se ukládají na externí pevný disk, který je součástí dodávky a o napájení se stará akumulátor Sony Info-Lithium NP-F, který je nutno přikoupit. Fotografie můžeme pořizovat rychlostí 1 snímek za 2 sekundy. Pro náhled snímků a zobrazení histogramu je k dispozici LCD displej na zadní straně. Pro přenos dat je zde přenosové rozhraní FireWire (IEEE1393).
Přístroj má vyměnitelný jak objektiv, tak i hledáček, jehož základní verze má možnost dioptrické korekce a integrovaný vyklápěcí blesk. Pro připojení externího blesku je na horní straně Hot Shoe patice podporující záblesky Metz SCA3002. Balík obsahující H1D s hledáčkem a objektivem HC 80mm vyjde na 18.900 Euro bez daně.

Hasselblad H1
H1 je univerzálním řešením pro fotografy, kteří budou chtít využívat výhod analogové i digitální fotografie v jednom přístroji. Dodávat se bude komplet sestávající se z fotoaparátu H1, digitální 22MP zadní stěny Ixpress 132C, hledáčku a objektivu HC 80mm.

Závěr
Spojením společností Hasselblad a Imacon došlo k propojení dvou doplňujících se věcí, výrobce kvalitních středoformátových zrcadlovek a výrobce digitálních zadních stěn. Výsledkem je první společný produkt H1D. Součástí nového portfolia nové firmy je tedy středoformátová DSLR zrcadlovka, několik digitálních zadních stěn od 16MP do 22MP použitelných na většině středoformátových fotoaparátů, řada objektivů a filmových skenerů. Vybavení tohoto druhu a ceny je určeno pro profesionální fotografy pracující ve studiu a rozhodně se nehodí například pro reportážní fotografii. Za svou cenu však podávají špičkovou obrazovou kvalitu s větším dynamickým rozsahem, než jaký mají k dispozici majitelé klasických DSLR zrcadlovek například od Canonu, nebo Nikonu. Důkazem kvality může být i dlouhodobé používání zrcadlovek Hasselblad pro fotografování vesmíru.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Photokina  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: