Podívejte se na unikátní „Fish-eye“ kompakt! - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Podívejte se na unikátní „Fish-eye“ kompakt!

2. dubna 2009, 00.00 | Opravdu netradiční kompakt se rozhodla začít vyrábět jedna vcelku neznámá firma SuperHeadz. Jedná se zábavný kapesní fotoaparát Demekin, „kolibřích“ rozměrů, který díky zabudovanému Fish-eye objektivu dosahuje úhlu záběru 146°. Nahlédněte do našeho článku.

Miniaturní kompakt, který má „rybí oko“? Ne, nebojte se, nejedná se o žádný opožděný apríl, protože přesně takový fotoaparát opravdu existuje. Nese označení „Demekin Fish-eye pocket camera“ a navzdory svým opravdu miniaturním rozměrů dokáže diagonálně pokrýt obrazový záběr 146°.

Fotoaparát Demekin je vyroben pravděpodobně celý z plastu včetně objektivu, čemuž napovídá i jeho poměrně nízká cena 38 USD. Přístroj sice zklame asi všechny zarputilé „digitálisty“, jelikož fotografuje na film (formát 110), ale přesto (nebo právě proto) mu tato skutečnost neupírá určité podmanivé kouzlo. Rozměry kapesního Fish-eye „kolibříka“ (48 x 45 x 45mm ) nejsou o moc větší než je rulička klasického 110 filmu. To samé můžeme prohlásit i o jeho váze, která je pouhých 50g. Přístroj je opatřen mechanickou závěrkou, která patrně zvládá jen jeden expoziční čas 1/100s. Fish-eye objektiv kompaktu má ohniskovou vzdálenost 8,9 mm a pevnou clonu f13,5. Posun filmu je zajišťován manuálně.

Asi nemusíme příliš zdůrazňovat, že tento Demekin fotoaparát alá „rybí oko“ je díky technické kvalitě svých snímků (viz ukázkové snímky) určen spíše pro zábavu, než pro seriózní účely. Každopádně se jedná o originální nápad a to je třeba ocenit. Koneckonců, který fotograf by po vyčerpávající kreativní práci čas od času nepotřeboval nějakou to zábavnou hračku na rozptýlení za „pár babek“, že?

Ukázka snímku, pořízený Fish-eye fotoaparátem Demekin; Foto: Co-opstoreonline.com

Zdroj: Co-opstoreonline.com, Urbanoutfitters.com a Flickr.com

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Svět skrz objektiv  

 » Vybíráme  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Vybíráme  » Technologie  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 » Novinky  » Trendy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: