Jak vybrat - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Jak vybrat

Jak správně vybrat digitální fotoaparát? - 1. díl

29. listopadu 2007, 00.00 | Blíží se Štědrý den a touto dobou si mnoho lidí klade otázku, čím potěšit své milé pod stromečkem. Stále častěji se lidé rozhodují zakoupit digitální fotoaparát, ovšem zcela tápají v definicích, technických specifikacích apod. Tímto seriálem se pokusíme problematiku vysvětlit. V úvodním článku si rozdělíme digitální fotoaparáty do jednotlivých skupin a v dalších článcích se budeme věnovat problematice, jak vybrat správný fotoaparát v dané kategorii.

 

 

 

Digitex FotoAréna: Výsledky soutěže o nejlepší digitální kompakt

23. října 2006, 00.00 | V rámci projektu Digitex FotoAréna proběhla i návštěvnická soutěž o nejlepší digitální kompakt založená na slepém výběru nejlepší fotografie zkušební scény. Který ze čtrnácti nominovaných fotoaparátů získal nejvíce hlasů pro kvalitu svého záznamu?

 

 

 

Off-line foto klienti: test 10 vyvolených

26. června 2006, 00.00 | Off-line klient je program pro pohodlné zpracování fotografií doma na PC a následné odeslání přes internet do příslušné sběrny. Dnes jsme se zaměřili na malý test vybraných 10 off-line klientů. Jak si který klient vedl se dozvíte v tomto článku.

 

 

 

Objektivy, jak vybrat a používat - 5. Rádce kupujícího

7. března 2006, 00.00 | Nyní již seznámeni s parametry a technologií objektivů, jejich potížemi, praktickým používáním i příslušenstvím nastal okamžik objektiv vybrat a pořídit. Jak se vyznat ve značení výrobců a jaké mohou být strategie výběru?

 

 

 

Objektivy, jak vybrat a používat - 4. Příslušenství k objektivům

3. února 2006, 00.00 | Pořízením objektivu to může ale nemusí skončit. Řada na trhu dostupného příslušenství umožňuje vyřešit speciální požadavky či splnit dnešní vysoké nároky na fotografie. Jaká je tedy současná nabídka?

 

 

 

Objektivy, jak vybrat a používat - 3. Praxe s objektivy

26. ledna 2006, 00.00 | Mnoho fotografů v průběhu desítek let empiricky zjistilo, že respektování určitých pravidel vede k divácky atraktivním fotografiím. Proto i používání objektivů má svá pravidla a zásady, i když krása fotografie je mimo jiné v tom, že nic není zakázáno ani nařízeno! A tak se podívejme na pár "zásad" používání objektivů.

 

 

 

Objektivy, jak vybrat a používat - 2. Potíže objektivů

19. ledna 2006, 00.00 | Každý výrobce objektivů opakovaně předává svým vývojářům požadavky na ideální objektiv - světelný, krásně kreslící, malý a lehký, s rychlým, tichým a přesným ostřením a ... levný. Žádný vývojář zatím ale takový universální objektiv nenavrhl. Pojďme se tedy společně podívat na to, co stojí v cestě takovému ideálnímu objektivu a s čím se i v 21. století musíme smířit.

 

 

 

Objektivy, jak vybrat a používat - 1. Parametry objektivů

10. ledna 2006, 00.00 | Poradit obecně s výběrem objektivu je skoro nemožné. Za léta praxe jsme se v redakci setkali s tolika různými požadavky, že na některé bychom sami ani za 30 let nepřišli. A přesto byly regulérní a logické! Život prostě přináší tolik situací a potřeb, že nejlepší způsob jak si něco dobře vybrat je tomu porozumět...

 

 

 

Fotografické příslušenství na cesty IV. - Stativy a ostatní

17. června 2005, 00.00 | V posledním díle si připomeneme několik posledních, ale nikoliv nedůležitých, součástí fotografické výbavy na dovolenou. I přes drobné problémy s transportem se vyplatí s sebou vzít stativ nebo alespoň monopod a pozornost zaslouží i náš objektiv, který můžeme dovybavit filtry, předsádkami a konvertory.

 

 

 

Fotografické příslušenství na cesty III. - Brašny, pouzdra a batohy

10. června 2005, 00.00 | Nezanedbatelnou součástí výbavy pro digitální (i klasický) fotoaparát na dovolenou je brašna, nebo jiný typ ochrany. Pro některé uživatele to může být impuls k zakoupení první brašny a pro určitou skupinu také důvodem k pořízení větší transportní pomůcky. Při cestování s sebou většinou potřebujeme více příslušenství, někdy objektivů apod. Jaká je tedy nabídka a jak vybírat?

 

 

 

Strana výpisu

2

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: