Novinky - příslušenství - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Střípky z veletrhu PMA2008 - 3. díl

2. dubna 2008, 00.00 | Jako vždy jsme se na veletrhu PMA nekoukali jen po velkých stáncích zavedených výrobců, kteří často s předstihem celosvětově informují o svých novinkách, a tak "není o čem psát", ale brouzdali jsme i zapadlejšími místy výstavní plochy, abychom našli zajímavé nové produkty menších společností. Dnes vám přinášíme třetí (a poslední) várku zajímavostí, kde naleznete speciální terč pro přesné vyvážení bílé barvy, vysavač prachu ze snímače, univerzální nabíječku a kruhová a skládací světla.

 

 

 

Střípky z veletrhu PMA2008 - 2. díl

21. března 2008, 00.00 | Jako vždy jsme se na veletrhu PMA nekoukali jen po velkých stáncích zavedených výrobců, kteří často s předstihem celosvětově informují o svých novinkách, a tak "není o čem psát", ale brouzdali jsme i zapadlejšími místy výstavní plochy, abychom našli zajímavé nové produkty menších společností. Dnes vám přinášíme druhou várku, kde nechybí např. objektiv typu rybí oko s úhlem záběru 185°, stan pro výměnu objektivů v prašném prostředí nebo ruční "puškové stativy" a otočné držáky.

 

 

 

Střípky z veletrhu PMA2008 - 1. díl

19. března 2008, 00.00 | Jako vždy jsme se na veletrhu PMA nekoukali jen po velkých stáncích zavedených výrobců, kteří často s předstihem celosvětově informují o svých novinkách, a tak "není o čem psát", ale brouzdali jsme i zapadlejšími místy výstavní plochy, abychom našli zajímavé nové produkty menších společností. Dnes vám přinášíme první várku, kde je ionizační čistič snímače, monopod pro autoportréty, paralelní čtečka pro CF karty a vtipně řešené skladné ateliérové světlo.

 

 

 

PMA08: Nové objektivy 2. - Canon, Pentax a Tamron

14. února 2008, 00.00 | V krátkém období před PMA08 se objevilo několik nových objektivů, případně aktualizovaných verzí již existujících objektivů, aby mohly být použity i na jiných zrcadlovkách. Zde je druhá várka novinek od Canonu, Pentaxu a Tamronu.

 

 

 

PMA08: Nové objektivy 1. - Nikon, Sigma a Sony

13. února 2008, 00.00 | V krátkém období před PMA08 se objevilo několik nových objektivů, případně aktualizovaných verzí již existujících objektivů, aby mohly být použity i na jiných zrcadlovkách. Posílena tak byla nabídka objektivů pro bajonety Pentaxu, Sony a standardu 4/3. Výrobci také mysleli na majitele nejlevnějších Nikonů a do některých objektivů byly přidány zaostřovací motorky. Zde je první várka novinek od Sigmy, Nikonu a Sony.

 

 

 

PMA08: paměťové karty

12. února 2008, 00.00 | K digitálním fotoaparátům neodmyslitelně patří i paměťové karty. Zatímco rozlišení snímačů roste u fotoaparátů rovnoměrnými přírůstky, tak kapacity paměťových karet se rok od roku násobí. Ještě před několika lety by asi nikdo nevěřil, že CF (Compact Flash) karty budou mít kapacitu až 48 GB. A kdo by čekal od SD karet, že se dostanou až na 32 GB, i když v novějším standardu SDHC? V závěsu se snaživě drží formát Memory Stick (MS), který ve verzi PRO Duo dosáhl již na 16 GB a stále není u limitu. Nejméně v současné době nabízejí xD karty (2 GB).

 

 

 

PMA08: Samsung - nová zrcadlovka a vlastní snímač

6. února 2008, 00.00 | Samsung, který začal DSLR vyvíjet spolu s Pentaxem, se ujal prezentace svých produktů o něco zodpovědněji. K vidění byly nové zrcadlovky GX-20, což jsou přístroje identické s Pentaxem K20D. Samsung zatím nepředstavil "sourozence" Pentaxu K200D. O to více se ale chlubil vlastním snímačem, který je zjevně použit i v modelech Pentaxu.

 

 

 

PMA08: Pentax - nové DSLR, objektivy i kompakty

6. února 2008, 00.00 | Prezentace Pentaxu byla pro návštěvníky poměrně skromná. Výraznou většinu stánku zabíralo zázemí pro schůzky apod. I když Pentax před PMA představil nové zrcadlovky, objektivy i kompaktní fotoaparáty, jejich prezentace byla střídmá.

 

 

 

PMA08: Nikon - nová DSLR, objektivy i kompakty

4. února 2008, 00.00 | Nikon, stejně jako Canon, odvedl v prezentaci svých produktů profesionální práci. I když nenabízí tak široké portfolio produktů, tak předvádění fotoaparátů zvládnul velmi dobře. Kromě sériových fotoaparátů ukázal také vnitřnosti modelu D3, včetně řezu fotoaparátem.

 

 

 

Canon: co chystá pro rok 2008?

25. ledna 2008, 00.00 | Společnost Canon včera uspořádala v prostorách salónku AC Sparty na pražské Letné výroční tiskovou konferenci, kde představila horké novinky pro nadcházející rok. A že se máme opravdu nač těšit, je nasnadě - nové kompakty, tiskárny, tiskové technologie a nová DSLR…

 

 

 

Strana výpisu

... 73

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: