Novinky - příslušenství - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Střípky na fotografickém trhu

21. května 2007, 00.00 | Dnes se podíváme na několik dílčích novinek, které by nenaplnily samostatný článek, ale i tak stojí za povšimnutí. Panasonic vyvinul nový typ snímače, který je sice primárně určen pro průmyslové aplikace, ale použité technologie jsou zajímavé. Další novinky jsou mezi paměťovými kartami a překvapí pomůcka, díky které si můžeme zkontrolovat znečištění snímače.

 

 

 

Novinky u SanDisku

26. března 2007, 00.00 | Za posledních pár týdnu SanDisk přestavil několik nových produktů, oznámil plán pro zeštíhlení a zároveň také potvrdil vývoj nových technologií.

 

 

 

PMA 2007: První praktické doteky novinek

8. března 2007, 00.00 | Přestože veletrh oficiálně začíná až zítra, měli jsme možnost v Las Vegas vyzkoušet první novinky. V ruce jsme drželi nové fotoaparáty HP, Samsung, Nikon D40x, Olympus SP550 či třeba objektivy Pentax DA*. Jaký na nás udělaly novinky dojem?

 

 

 

Kodak představil své nové tiskárny s levným tiskem fotografií

13. února 2007, 00.00 | Kodak se opravdu snaží o návrat mezi důležité hráče digitální fotografie a překvapivě jeho první kroky směřují k tiskárnám a nikoliv k fotoaparátům. Nedávno představené all-in-one tiskárny mají nabídnout výrazně nižší provoz, resp. nižší náklady na tisk fotografií. Klíčem k tomu má být pigmentový inkoust. Náklady na tisk fotografie 10 x 15 cm mají být 10 centů, tedy cca 2,3 Kč.

 

 

 

Střípky z veletrhu CES 2007

15. ledna 2007, 00.00 | Na veletrhu CES přinesly fotografické společnosti jen málo novinek v oblasti digitálních fotoaparátů. Jen něco málo se představilo i v oblasti příslušenství. Tyto novinky si shrneme v jednom článku. Jde především o paměťové karty SD a MS a digitální fotorámeček od Kodaku. Kodak také prodává jednu ze svých divizí.

 

 

 

Novinky na trhu: tekuté čočky pro fotomobily, prodej Sinaru Leice zastaven, Adobe představuje Photoshop CS3

18. prosince 2006, 00.00 | Poslední týden se objevily tři zajímavé zprávy, o kterých vás nyní informujeme a vynechat jsme nemohli ani objev již starší zprávy o zdárném výsledku vývoje tekutých čoček pro fotomobily. A co jsou novinky? Adobe nabízí betaverzi nového Photoshopu CS3, prodej Sinaru Leice je zastaven a Sony představilo nový standard paměťových karet Memory Stick PRO-HG.

 

 

 

Listopadové novinky na trhu

29. listopadu 2006, 00.00 | Na trhu digitální fotografie se událo několik menších, ale přesto zajímavých událostí, které jsme shrnuli do jednoho článku. Dvě zprávy z toho jsou nepříjemné. Sony má problémy s některými vyrobenými kompakty a podobně tak Leica má problém se svou M8. Spolu se zrcadlovkou D40 Nikon představil také nový kompaktní externí blesk SB-400. Poslední novinkou je 12 MPix snímač od společnosti Sharp.

 

 

 

Carl Zeiss - nové objektivy pro Nikon

30. října 2006, 00.00 | Na začátku roku společnost Carl Zeiss informovala o produkci objektivů s bajonetem Nikon F. Při té příležitosti byly uvedeny dva objektivy 1.4/50 a 1.4/85. Nyní je nabídka rozšířena o čtyři další: 2/35, 2.8/25, 2/50 a 2/100. Poslední dva jsou makroobjektivy. Kvalitu objektivů Zeiss si nyní mohou vychutnávat i majitelé Nikonů. Menší nevýhodou však zůstává absence automatického zaostřování.

 

 

 

Co nám nabízí trh paměťových karet?

26. října 2006, 00.00 | Čas běží neúprosně vpřed a s ním vývoj digitální techniky. V oblasti pamětí je to znát poměrně citelně. Nejen pevné diky do počítačů, ale také paměťové karty se nyní objevují s čím dál větší kapacitou a stále menší cenou. Jak je na tom nyní trh s paměťovými kartami si shrneme v dnešním článku.

 

 

 

Střípky z photokiny 2006 - 2. díl

11. října 2006, 00.00 | Ve druhém a posledním díle souhrnu zajímavostí z photokiny se podíváme na kruhový blesk z české produkce, lepící stativ, který lze použít vícekrát a nezanechává za sebou stopy, flash disk, který ukazuje zbývající kapacitu a nový difuzér pro vestavěný blesk.

 

 

 

Strana výpisu

... 75

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: