Trendy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Trendy

Ceny TIPA 2008 - Výběr toho nejzajímavějšího na fotografickém trhu

27. června 2008, 00.00 | Každoročně se vyhlašují ceny TIPA (Technical Image Press Association), které představují výsledek hlasování evropského odborného tisku (30 publikací ze 13 zemí). Voleny jsou produkty v nejrůznějších kategoriích souvisejících převážně s fotografií. Jaké jsou podle TIPA nejlepší DSLR, kompakty nebo tiskárny? Do hodnocení se počítají jak parametry výrobku, tak i jeho přínos, originalita či cena v poměru s výkonem.

 

 

 

Swiss Picture Bank

22. května 2008, 00.00 | Švýcarsko má nejen šikovné bankéře hlídající účty s penězi. Nyní můžete zprostředkovně využít bezpečné švýcarské služby i vy. Služba Swiss Picture Bank nabízí prostor pro zálohování vašich digitálních fotografií. Slibují uchování dat na minimálně 30 let a pokud se jim to nepodaří, vrátí vám třicetinásobek zaplacené ceny za ztracený snímek.

 

 

 

Je libo nechat si retušovat snímky přes internet?

7. dubna 2008, 00.00 | Je až s podivem, že se retušovací služby přes internet začaly nabízet až poslední dobou. Tímto směrem orientované samostatné projekty nyní přibývají jako houby po dešti a směřují hlavně k běžným uživatelům fotoaparátů, kteří se chtějí na internetu prezentovat, ale sami retuš (zejména portrétů) nezvládnou.

 

 

 

Adobe uvedla první podobu Photoshop Express, aneb upravujeme fotky přes internet

31. března 2008, 00.00 | Minulý týden zveřejnila společnost Adobe betaverzi své již po nějaký čas očekávané online služby pro editaci a sdílení digitálních fotografií Photoshop Express. V jejím rámci získá uživatel poměrně širokou škálu nástrojů pro snadné nedestruktivní úpravy snímků, 2 GB úložného prostoru, možnost vystavení vlastních fotografií i přístup ke galeriím jiných uživatelů a provázání s některými stávajícími službami pro sdílení fotografií. Více se dočtete v našem článku.

 

 

 

Okénko do historie 7. - Konica Minolta

21. února 2008, 00.00 | Chceme-li se dozvědět, jak svou profesionální dráhu začala Konica Minolta, musíme se vydat zpět do roku 1873. Zpočátku vystupovali každý zvlášť jako rovnocenní konkurenti, ale v roce 2003 došlo k jejich spojení. Co těmto událostem předcházelo a jak se jejich příběh vyvíjel, se můžete dočíst v dnešním sedmém okénku do historie.

 

 

 

Mikrofotobanky - proč, kdo a za kolik?

7. ledna 2008, 00.00 | Vysvětlovat čtenářům, že fotobanky jsou jakési „sklady“ či tržiště, udržující archivy velkého množství fotografií, které jsou připravené k „okamžitému použití“ jen po zaplacení licence, je asi zbytečné. Základní informace o licencování a vysvětlení pojmů jako royalty-free a rights-managed nedávno zaznělo na Grafika.cz. V tomto článku bych se zaměřil na fenomén zvláštního typu fotobank – tzv. mikrofotobank – nabízejících stock fotografie za „mikroplatební“ ceny. Pro porozumění mikrofotobankám bude užitečné začít krátkým ohlédnutím do historie.

 

 

 

Nejčtenější články roku 2007

3. ledna 2008, 00.00 | Přinášíme vám přehled nejčtenějších článků, které jsme vydali v roce 2007. O které fotoaparáty a témata byl největší zájem?

 

 

 

Jak na vlastní fotolaboratoř aneb vybíráme domácí tiskárnu, 2. díl

18. prosince 2007, 00.00 | Vánoce jsou za dveřmi a většina z nás si klade otázku, co pod stromeček? Vedle stále populárních digitálních fotoaparátů, může být zajímavým a praktickým darem také foto-tiskárna! Minule jsme si představili problematiku inkoustových tiskáren, dnes se podíváme na další alternativy.

 

 

 

Jak na vlastní fotolaboratoř aneb vybíráme domácí tiskárnu

17. prosince 2007, 00.00 | Vánoce jsou za dveřmi a většina z nás si klade otázku, co pod stromeček? Vedle stále populárních digitálních fotoaparátů, může být zajímavým a praktickým darem také foto-tiskárna.

 

 

 

GigaPan.org: velkoplošné panoramatické fotografie na Internetu

23. listopadu 2007, 00.00 | Server GigaPan.org nabízí zajímavou webovou službu na prohlížení a sdílení velkých panoramatických fotografií na Internetu. Více se o této bezplatné službě
dočtete v našem článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 15 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: