Trendy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Trendy

Adobe uvedla první podobu Photoshop Express, aneb upravujeme fotky přes internet

31. března 2008, 00.00 | Minulý týden zveřejnila společnost Adobe betaverzi své již po nějaký čas očekávané online služby pro editaci a sdílení digitálních fotografií Photoshop Express. V jejím rámci získá uživatel poměrně širokou škálu nástrojů pro snadné nedestruktivní úpravy snímků, 2 GB úložného prostoru, možnost vystavení vlastních fotografií i přístup ke galeriím jiných uživatelů a provázání s některými stávajícími službami pro sdílení fotografií. Více se dočtete v našem článku.

 

 

 

Okénko do historie 7. - Konica Minolta

21. února 2008, 00.00 | Chceme-li se dozvědět, jak svou profesionální dráhu začala Konica Minolta, musíme se vydat zpět do roku 1873. Zpočátku vystupovali každý zvlášť jako rovnocenní konkurenti, ale v roce 2003 došlo k jejich spojení. Co těmto událostem předcházelo a jak se jejich příběh vyvíjel, se můžete dočíst v dnešním sedmém okénku do historie.

 

 

 

Mikrofotobanky - proč, kdo a za kolik?

7. ledna 2008, 00.00 | Vysvětlovat čtenářům, že fotobanky jsou jakési „sklady“ či tržiště, udržující archivy velkého množství fotografií, které jsou připravené k „okamžitému použití“ jen po zaplacení licence, je asi zbytečné. Základní informace o licencování a vysvětlení pojmů jako royalty-free a rights-managed nedávno zaznělo na Grafika.cz. V tomto článku bych se zaměřil na fenomén zvláštního typu fotobank – tzv. mikrofotobank – nabízejících stock fotografie za „mikroplatební“ ceny. Pro porozumění mikrofotobankám bude užitečné začít krátkým ohlédnutím do historie.

 

 

 

Nejčtenější články roku 2007

3. ledna 2008, 00.00 | Přinášíme vám přehled nejčtenějších článků, které jsme vydali v roce 2007. O které fotoaparáty a témata byl největší zájem?

 

 

 

Jak na vlastní fotolaboratoř aneb vybíráme domácí tiskárnu, 2. díl

18. prosince 2007, 00.00 | Vánoce jsou za dveřmi a většina z nás si klade otázku, co pod stromeček? Vedle stále populárních digitálních fotoaparátů, může být zajímavým a praktickým darem také foto-tiskárna! Minule jsme si představili problematiku inkoustových tiskáren, dnes se podíváme na další alternativy.

 

 

 

Jak na vlastní fotolaboratoř aneb vybíráme domácí tiskárnu

17. prosince 2007, 00.00 | Vánoce jsou za dveřmi a většina z nás si klade otázku, co pod stromeček? Vedle stále populárních digitálních fotoaparátů, může být zajímavým a praktickým darem také foto-tiskárna.

 

 

 

GigaPan.org: velkoplošné panoramatické fotografie na Internetu

23. listopadu 2007, 00.00 | Server GigaPan.org nabízí zajímavou webovou službu na prohlížení a sdílení velkých panoramatických fotografií na Internetu. Více se o této bezplatné službě
dočtete v našem článku.

 

 

 

Okénko do historie 6. - Fujifilm

20. listopadu 2007, 00.00 | Základní stavební kámen japonské společnosti Fujifilm byl položen v lednu roku 1934. Jeho hlavním cílem bylo vytvořit domácí fotografický průmysl. Jak ale historie ukazuje, tak nepřetržitou technologickou inovací lze dosáhnout ještě více. V jeho širokém portfoliu lze nalézt velké množství optických, zobrazovacích, polygrafických aj. produktů, které pokrývají všechny lidské obory. Nejdůležitější mezníky této společnosti si v dnešním článku krátce připomeneme.

 

 

 

Novinky na trhu

14. listopadu 2007, 00.00 | I když z hlediska ohlašování nových fotoaparátů je nyní poměrně klidno, ve fotobranži se stále něco děje. Společnosti Phase One a Mamiya vytvářejí strategickou alianci pro vývoj otevřeného digitálního středoformátového standardu. HP končí s výrobou kompaktních digitálních fotoaparátů, ale nikoliv s jejich prodejem. Kompakty si jednoduše nechá vyrábět na zakázku od jiných firem. Pokud jste zaznamenali na Internetu diskuze okolo spolehlivosti AF u Canonu EOS 1D Mark III, dozvíte se, jaká je skutečnost.

 

 

 

Historická fototechnika - Lubitel

12. listopadu 2007, 00.00 | Pod hrdým názvem Lubitel, což v překladu znamená "amatér" se skrývá bakelitový přístroj jednoduché konstrukce původem ze Sovětského svazu. Lubitely pochopitelně nikdy nevzbuzovaly nadšení patřící technicky mnohem vyspělejším Flexaretům. Šlo ale o přístroje, se kterými mnozí z nás začínali, a na to se nezapomíná.

 

 

 

Strana výpisu

... 15 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: