Trendy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Trendy

CMOS snímače v kompaktech jsou otázkou času

18. července 2007, 00.00 | Dva významní výrobci snímačů oznámili velké investice do továren na snímače. To nejzajímavější je však zmínka o tom, že se jedná mimo jiné o snímače typu CMOS, které budou směřovat do kompaktních fotoaparátů. V současné době je drtivá většina kompaktů vybavena CCD snímačem a CMOS byly využívány spíše v DSLR a fotomobilech. U DSLR si získaly oblibu zejména díky účinnému potlačení šumu a rychlosti.

 

 

 

Okénko do historie 4. - Olympus

3. července 2007, 00.00 | Olympus je znám především coby výrobce kvalitních fotoaparátů, nicméně v jeho rozsáhlém portfoliu jsou též dalekohledy, diktafony, tiskárny, mikroskopy,
endoskopy či další vědecké produkty. Prvním výrobkem této společnosti byl v roce 1920 zinko-bronzový mikroskop.
Kdy byl na svět uveden první fotoaparát Olympus, a samozřejmě zdaleka nejen to, se dozvíte v našem
článku.

 

 

 

Kodak představil nový typ barevného filtru pro snímače

20. června 2007, 00.00 | Dnes se podíváme na novinku ze světa digitální fotografie, která se týká snímačů. Kodak představil koncepci nového barevného filtru pro snímače, který by měl zlepšit kvalitu obrazu na vysokých citlivostech, a přinést tak menší úroveň šumu.

 

 

 

Okénko do historie 3. - Pentax

18. června 2007, 00.00 | Japonská firma Pentax si mezi výrobci optiky už od svého počátku roku 1919 začala budovat silné postavení a dnes je nejuznávanějším výrobcem fotoaparátů, lékařského vybavení, dalekohledů a dalšího optického vybavení. Zajímá-li vás vývoj a nejzajímavější okamžiky tohoto giganta, pak se pohodlně usaďte a čtěte dále.

 

 

 

Úprava digitálních snímků – dokážeme být tolerantní?

5. června 2007, 00.00 | Digitální doba vnesla do oboru fotografie více možností, jak snímky pořizovat, upravovat i archivovat. Čím více je nám otevřeno možností, tím více existují různé názory, jak s těmito možnostmi nakládat. Do jaké míry je diskuze nad úpravami digitálních snímků pouze prskáním konzervativců, jímž byla odebrána nálepka těch, kdo umí s něčím složitým? Nebo jde opravdu o úpadek kultury fotografování? Nebo se prostě jen rozšiřuje spektrum fotografů, kde profesionálové zůstanou u svých postupů a amatéři mají více možností ovlivnit své výsledky?

 

 

 

Okénko do historie 2. - Nikon

18. května 2007, 00.00 | Japonská společnost Nikon Corporation je ve světě známá jako profesionální výrobce kvalitních fotoaparátů. Ale mezi jejími produkty jsou také dalekohledy, skenery, brýle, mikroskopy, vyměřovací přístroje a další vybavení. Jak firma vznikla a co ji provázelo, než se stala tím, jak ji známe dnes, se dozvíte právě zde. Nabízíme vám průřez historií a připomenutí hlavních mezníků, které pro Nikon vždy znamenaly velký krok kupředu.

 

 

 

Ceny TIPA 2007 vyhlášeny

14. května 2007, 00.00 | Každoročně se vyhlašují ceny TIPA (Technical Image Press Association), které představují výsledek hlasování evropského odborného tisku (31 publikací ze 12 zemí). Voleny jsou produkty v nejrůznějších kategoriích souvisejících převážně s fotografií. Jaké jsou podle TIPA nejlepší DSLR, kompakty nebo tiskárny? Letošní výsledky byly vyhlášeny poměrně krátce po loňských, které se oznamovaly na Photokině. Do hodnocení se počítají jak parametry výrobku, tak i jeho přínos, originalita či cena.

 

 

 

Okénko do historie 1. - Canonu

7. května 2007, 00.00 | Psal se rok 1933, když byla v Azabu-Roppongi v Tokiu založena společnost Seiki Kogaku Kenkyujo, předchůdce dnešního Canonu. O tom, co následovalo a jak se společnost dále vyvíjela, se dozvíte z našeho článku.

 

 

 

Ohlédnutí za PMA: ultrazoomy

22. března 2007, 00.00 | Chováme se k nim, myšleno my – novináři, v poslední době poměrně macešky. Přesto zde ultrazoomy jsou, vyvíjejí se a zájem o ně rozhodně nezmizel. Jak dopadne jejich existenční boj s DSLR technologií?

 

 

 

PMA 2007: Kam směřují digitální kompakty

13. března 2007, 00.00 | Přestože digitální kompaktní fotoaparát již není tak módním a žádaným artiklem jako dřív, stále jde o velice zajímavý tržní segment, ve kterém lze prodat stovky tisíc kusů úspěšného modelu. Čím se letos výrobci snaží oslovit své potenciální zákazníky?

 

 

 

Strana výpisu

... 17 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: