Trendy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Trendy

Okénko do historie 3. - Pentax

18. června 2007, 00.00 | Japonská firma Pentax si mezi výrobci optiky už od svého počátku roku 1919 začala budovat silné postavení a dnes je nejuznávanějším výrobcem fotoaparátů, lékařského vybavení, dalekohledů a dalšího optického vybavení. Zajímá-li vás vývoj a nejzajímavější okamžiky tohoto giganta, pak se pohodlně usaďte a čtěte dále.

 

 

 

Úprava digitálních snímků – dokážeme být tolerantní?

5. června 2007, 00.00 | Digitální doba vnesla do oboru fotografie více možností, jak snímky pořizovat, upravovat i archivovat. Čím více je nám otevřeno možností, tím více existují různé názory, jak s těmito možnostmi nakládat. Do jaké míry je diskuze nad úpravami digitálních snímků pouze prskáním konzervativců, jímž byla odebrána nálepka těch, kdo umí s něčím složitým? Nebo jde opravdu o úpadek kultury fotografování? Nebo se prostě jen rozšiřuje spektrum fotografů, kde profesionálové zůstanou u svých postupů a amatéři mají více možností ovlivnit své výsledky?

 

 

 

Okénko do historie 2. - Nikon

18. května 2007, 00.00 | Japonská společnost Nikon Corporation je ve světě známá jako profesionální výrobce kvalitních fotoaparátů. Ale mezi jejími produkty jsou také dalekohledy, skenery, brýle, mikroskopy, vyměřovací přístroje a další vybavení. Jak firma vznikla a co ji provázelo, než se stala tím, jak ji známe dnes, se dozvíte právě zde. Nabízíme vám průřez historií a připomenutí hlavních mezníků, které pro Nikon vždy znamenaly velký krok kupředu.

 

 

 

Ceny TIPA 2007 vyhlášeny

14. května 2007, 00.00 | Každoročně se vyhlašují ceny TIPA (Technical Image Press Association), které představují výsledek hlasování evropského odborného tisku (31 publikací ze 12 zemí). Voleny jsou produkty v nejrůznějších kategoriích souvisejících převážně s fotografií. Jaké jsou podle TIPA nejlepší DSLR, kompakty nebo tiskárny? Letošní výsledky byly vyhlášeny poměrně krátce po loňských, které se oznamovaly na Photokině. Do hodnocení se počítají jak parametry výrobku, tak i jeho přínos, originalita či cena.

 

 

 

Okénko do historie 1. - Canonu

7. května 2007, 00.00 | Psal se rok 1933, když byla v Azabu-Roppongi v Tokiu založena společnost Seiki Kogaku Kenkyujo, předchůdce dnešního Canonu. O tom, co následovalo a jak se společnost dále vyvíjela, se dozvíte z našeho článku.

 

 

 

Ohlédnutí za PMA: ultrazoomy

22. března 2007, 00.00 | Chováme se k nim, myšleno my – novináři, v poslední době poměrně macešky. Přesto zde ultrazoomy jsou, vyvíjejí se a zájem o ně rozhodně nezmizel. Jak dopadne jejich existenční boj s DSLR technologií?

 

 

 

PMA 2007: Kam směřují digitální kompakty

13. března 2007, 00.00 | Přestože digitální kompaktní fotoaparát již není tak módním a žádaným artiklem jako dřív, stále jde o velice zajímavý tržní segment, ve kterém lze prodat stovky tisíc kusů úspěšného modelu. Čím se letos výrobci snaží oslovit své potenciální zákazníky?

 

 

 

PMA 2007: Novinky a trendy v oblasti DSLR

12. března 2007, 00.00 | Digitální zrcadlovky jsou bezesporu nejsledovanějším, nejdiskutovanějším a zřejmě i nejvýnosnějším segmentem fotografického trhu dneška. Nabízíme vám sumář novinek, postřehů a trendů v této oblasti přímo z Las Vegas.

 

 

 

Autogramiáda a křest nové knihy o DSLR

9. ledna 2007, 00.00 | Zbrusu nová odborná publikace Institutu digitální fotografie "Mistrovství práce s DSLR" odhaluje taje a specifika při práci a fotografování s digitální zrcadlovkou. Autorem je Roman Pihan, který se problematice práce s DSLR věnuje soustavně již přes pět let. Tato bezpochyby velice zajímavá kniha bude již brzy oficiálně představena veřejnosti - včetně autogramiády.

 

 

 

Nejčtenější články roku 2006

28. prosince 2006, 00.00 | Přinášíme vám přehled nejčtenějších článků, které jsme vydali v letošním roce. O které fotoaparáty a témata byl největší zájem?

 

 

 

Strana výpisu

... 17 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: