Trendy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Trendy

Digitex 2007: výsledky ankety o nejhezčí digitální kompakt

31. října 2007, 00.00 | Na veletrhu Digitex probíhala na stánku Institutu digitální fotografie anketa o nejhezčí digitální kompakt. I když byl poměr hlasů poměrně vyrovnaný, máme zde vítěze.

 

 

 

Nepodceňujte licencování snímků z fotobank

23. října 2007, 00.00 | Jednou z nejdůležitějších věcí při nákupu snímků z fotobank je pro většinu klientů cena. Víte ale, jaký je rozdíl mezi fotografií licencovanou v režimu Rights-Manged a Royalty-Free? Při výběru vhodného snímku pro vaši kampaň byste měli věnovat pozornost i tomuto kritériu.

 

 

 

PhotoPlus 2007: Přehled nabídky digitálních zrcadlovek dneška

22. října 2007, 00.00 | Veletrh PhotoPlus v New Yorku je tradičním místem setkání zejména amerických profesionálních fotografů s dodavateli fotografické techniky. V dnešním článku z tohoto veletrhu se podívejme na současnou nabídku DSLR pro vážné zájemce o fotografii a priority jednotlivých výrobců.

 

 

 

Content-Aware Image Resizing: přichází revoluce ve zpracování bitmapové grafiky?

11. října 2007, 00.00 | Nová technologie izraelských vědců S. Avidana a A. Shamira slibuje zmenšování či zvětšování obrázku bez změny jeho zásadních motivů, nové designérské postupy týkající se odstraňování či přidávání části obrázku a také nové možnosti publikování obrázků optimalizovaných pro různá média. Na světě jsou přitom již její první konkrétní implementace, včetně pluginů pro Photoshop a GIMP. Více v našem článku.

 

 

 

EPSON posiluje své postavení na trhu

8. října 2007, 00.00 | Společnost Epson představila v průběhu září hned několik zajímavých novinek. Jedná se konkrétně o nové tiskárny, multifunkční zařízení, skenery, projektory ale také například o novou obchodní strategii nebo změny v logistice zboží (zejména spotřebních materiálů). Na co se tedy můžeme těšit a co pro nás Epson přichystal?

 

 

 

Ceny EISA 2007/2008 uděleny

29. srpna 2007, 00.00 | Asociace EISA uděluje každoročně ceny produktům z oblasti audio, foto a video, tedy tzv. spotřebitelským technologiím. Nás samozřejmě zajímají nejvíce ocenění udělená výrobkům určeným pro práci s fotografií. Rozdělení kategorií je poměrně volné, takže se ceny dočkalo několik zrcadlovek i kompaktů. Kdo zaujal porotu, která se skládá z evropských novinářů z 15 zemí?

 

 

 

Okénko do historie 5. - Kodak

22. srpna 2007, 00.00 | Do druhé poloviny 19. století bylo fotografování jen výsadou profesionálů a nejbohatších lidí. Vše se změnilo v roce 1888, kdy George Eastman uvedl první fotoaparát Kodak, který byl dostupný pro všechny. Zajímá-li vás, co bylo dále, tak čtěte náš krátký průřez historií a portfoliem společnosti Kodak, která stála na prahu moderní fotografie.

 

 

 

CMOS snímače v kompaktech jsou otázkou času

18. července 2007, 00.00 | Dva významní výrobci snímačů oznámili velké investice do továren na snímače. To nejzajímavější je však zmínka o tom, že se jedná mimo jiné o snímače typu CMOS, které budou směřovat do kompaktních fotoaparátů. V současné době je drtivá většina kompaktů vybavena CCD snímačem a CMOS byly využívány spíše v DSLR a fotomobilech. U DSLR si získaly oblibu zejména díky účinnému potlačení šumu a rychlosti.

 

 

 

Okénko do historie 4. - Olympus

3. července 2007, 00.00 | Olympus je znám především coby výrobce kvalitních fotoaparátů, nicméně v jeho rozsáhlém portfoliu jsou též dalekohledy, diktafony, tiskárny, mikroskopy,
endoskopy či další vědecké produkty. Prvním výrobkem této společnosti byl v roce 1920 zinko-bronzový mikroskop.
Kdy byl na svět uveden první fotoaparát Olympus, a samozřejmě zdaleka nejen to, se dozvíte v našem
článku.

 

 

 

Kodak představil nový typ barevného filtru pro snímače

20. června 2007, 00.00 | Dnes se podíváme na novinku ze světa digitální fotografie, která se týká snímačů. Kodak představil koncepci nového barevného filtru pro snímače, který by měl zlepšit kvalitu obrazu na vysokých citlivostech, a přinést tak menší úroveň šumu.

 

 

 

Strana výpisu

... 16 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: