Trendy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Trendy

Okénko do historie 6. - Fujifilm

20. listopadu 2007, 00.00 | Základní stavební kámen japonské společnosti Fujifilm byl položen v lednu roku 1934. Jeho hlavním cílem bylo vytvořit domácí fotografický průmysl. Jak ale historie ukazuje, tak nepřetržitou technologickou inovací lze dosáhnout ještě více. V jeho širokém portfoliu lze nalézt velké množství optických, zobrazovacích, polygrafických aj. produktů, které pokrývají všechny lidské obory. Nejdůležitější mezníky této společnosti si v dnešním článku krátce připomeneme.

 

 

 

Novinky na trhu

14. listopadu 2007, 00.00 | I když z hlediska ohlašování nových fotoaparátů je nyní poměrně klidno, ve fotobranži se stále něco děje. Společnosti Phase One a Mamiya vytvářejí strategickou alianci pro vývoj otevřeného digitálního středoformátového standardu. HP končí s výrobou kompaktních digitálních fotoaparátů, ale nikoliv s jejich prodejem. Kompakty si jednoduše nechá vyrábět na zakázku od jiných firem. Pokud jste zaznamenali na Internetu diskuze okolo spolehlivosti AF u Canonu EOS 1D Mark III, dozvíte se, jaká je skutečnost.

 

 

 

Historická fototechnika - Lubitel

12. listopadu 2007, 00.00 | Pod hrdým názvem Lubitel, což v překladu znamená "amatér" se skrývá bakelitový přístroj jednoduché konstrukce původem ze Sovětského svazu. Lubitely pochopitelně nikdy nevzbuzovaly nadšení patřící technicky mnohem vyspělejším Flexaretům. Šlo ale o přístroje, se kterými mnozí z nás začínali, a na to se nezapomíná.

 

 

 

Digitex 2007: výsledky ankety o nejhezčí digitální kompakt

31. října 2007, 00.00 | Na veletrhu Digitex probíhala na stánku Institutu digitální fotografie anketa o nejhezčí digitální kompakt. I když byl poměr hlasů poměrně vyrovnaný, máme zde vítěze.

 

 

 

Nepodceňujte licencování snímků z fotobank

23. října 2007, 00.00 | Jednou z nejdůležitějších věcí při nákupu snímků z fotobank je pro většinu klientů cena. Víte ale, jaký je rozdíl mezi fotografií licencovanou v režimu Rights-Manged a Royalty-Free? Při výběru vhodného snímku pro vaši kampaň byste měli věnovat pozornost i tomuto kritériu.

 

 

 

PhotoPlus 2007: Přehled nabídky digitálních zrcadlovek dneška

22. října 2007, 00.00 | Veletrh PhotoPlus v New Yorku je tradičním místem setkání zejména amerických profesionálních fotografů s dodavateli fotografické techniky. V dnešním článku z tohoto veletrhu se podívejme na současnou nabídku DSLR pro vážné zájemce o fotografii a priority jednotlivých výrobců.

 

 

 

Content-Aware Image Resizing: přichází revoluce ve zpracování bitmapové grafiky?

11. října 2007, 00.00 | Nová technologie izraelských vědců S. Avidana a A. Shamira slibuje zmenšování či zvětšování obrázku bez změny jeho zásadních motivů, nové designérské postupy týkající se odstraňování či přidávání části obrázku a také nové možnosti publikování obrázků optimalizovaných pro různá média. Na světě jsou přitom již její první konkrétní implementace, včetně pluginů pro Photoshop a GIMP. Více v našem článku.

 

 

 

EPSON posiluje své postavení na trhu

8. října 2007, 00.00 | Společnost Epson představila v průběhu září hned několik zajímavých novinek. Jedná se konkrétně o nové tiskárny, multifunkční zařízení, skenery, projektory ale také například o novou obchodní strategii nebo změny v logistice zboží (zejména spotřebních materiálů). Na co se tedy můžeme těšit a co pro nás Epson přichystal?

 

 

 

Ceny EISA 2007/2008 uděleny

29. srpna 2007, 00.00 | Asociace EISA uděluje každoročně ceny produktům z oblasti audio, foto a video, tedy tzv. spotřebitelským technologiím. Nás samozřejmě zajímají nejvíce ocenění udělená výrobkům určeným pro práci s fotografií. Rozdělení kategorií je poměrně volné, takže se ceny dočkalo několik zrcadlovek i kompaktů. Kdo zaujal porotu, která se skládá z evropských novinářů z 15 zemí?

 

 

 

Okénko do historie 5. - Kodak

22. srpna 2007, 00.00 | Do druhé poloviny 19. století bylo fotografování jen výsadou profesionálů a nejbohatších lidí. Vše se změnilo v roce 1888, kdy George Eastman uvedl první fotoaparát Kodak, který byl dostupný pro všechny. Zajímá-li vás, co bylo dále, tak čtěte náš krátký průřez historií a portfoliem společnosti Kodak, která stála na prahu moderní fotografie.

 

 

 

Strana výpisu

... 16 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: