Canon workshop a prezentace nových produktů EOS Cinema - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Canon workshop a prezentace nových produktů EOS Cinema

20. února 2013, 08.59 | Canon zorganizoval exkluzivní workshop a prezentaci nových produktů řady EOS Cinema. Představil na něm kompletní nabídku Canon EOS Cinema kamer a objektivů, profesionální XF kamery a nejvyšší řadu zrcadlovek, které jsou ideální pro filmové profesionály i amatérské tvůrce.

 

Worshop probíhal formou konzultací „face-to-face“ v průběhu celého dne. Všechny produkty Canon pro filmaře si každý mohl vyzkoušet v připraveném natáčecím studiu v ateliérech Pokrok společnosti Vachler Art Co., Chlumova 7, Praha 3. Praktické ukázky a následné konzultace zaměřené na individuální otázky usnadní zákazníkům výběr z široké nabídky produktů EOS Cinema.

 

Canon workshop a prezentace nových produktů EOS Cinema

 

Canon EOS Cinema, tedy kinematografický elektro-optický systém Canon, zahrnuje digitální fotografické a kinematografické SLR přístroje s autofokusem i možností ručního ostření a bezzrcadlové kamerové systémy s výměnnými objektivy. Představen byl v roce 2011. Prvním přístrojem byl EOS C300 – videokamera používající obrazový snímač Super 35 a speciální objektivy řady CN-E, kompatibilní s objektivy EF a montáží Arri PL.

 

dopoledne patřilo studentům, odpoledne odborníkům a novinářům

 

Začátkem roku 2012 následovala kamera EOS C500 a DSLR EOS 1D C, kinematografická varianta profesionální digitální zrcadlovky EOS-1D X. Tyto přístroje umožňují natáčet video v kvalitě 4K/QHD a pořizovat obrazové soubory RAW. Videokamera C500 se stala prvním přístrojem umožňujícím pořizovat nekomprimovaný videozáznam RAW Motion. Následovala ještě „odlehčená“, cenově dostupnější verze cinema kamery – model EOS C100.

 

Canon Cinema EOS produkty

 

Na workshopu byly k dispozici jak speciální objektivy Cinema EOS s označením CN-E, ale také vybrané objektivy EF vhodné pro použití v kombinaci s full-frame přístroji. Kinematografický systém byl v roce 2011 představen spolu se třemi prvními objektivy CN-E, a to 24 mm T1,5 LF, 50 mm T1,3 LF a 85 mm T1,3 LF, a se čtyřmi zoomy, 14,5–60 mm T2,6 LS a 30–300 mm T2,95–3,7 LS a 14,5-60 mm T2,6 LSP a 30–300 mm T2,95-3,7 LSP. V roce 2012 je doplnily další čtyři: 15,5–47 mm T2,8 LS a 30–105 mm T2,8 LS a 15,5–47 mm T2,8 LSP a 30–105 mm T2,8 LSP. A v letošním roce přibyly zatím dva, širokoúhlý 14 mm T3,1 LF a s dlouhým ohniskem 135 mm T2,2 LF. 

 

dopoledne patřilo studentům, odpoledne odborníkům a novinářům

 

Dopoledne byl workshop připraven pro studenty, odpoledne patřilo odborníkům a novinářům – testerům foto-video techniky.

 

Canon workshop a prezentace nových produktů EOS Cinema

 

A jak dokládá i náš výběr několika ilustračních fotografií, zájem o všechny produkty a o možnost vyzkoušet si je byl značný.

 

Canon Cinema EOS produkty v ateliéru VAC

 

Canon v ateliérech VAC představil nejen produkty řady Cinema EOS, ale také některé nové zrcadlovky EOS a objektivy EF L, které lze využít nejen pro fotografování, ale také pořizování videozáznamů. Prohlédnout a vyzkoušet bylo možno nejen sestavy zařízení na stativech, ale také různá mobilní, snadno přenosná zařízení, které usnadňují pořizování kvalitního dynamického videozáznamu. A na workshopu byly také produkty z nabídek jiných firem a prodejců, kupříkladu kompaktní sestava postavená na poduktech Kessler Crane z bohaté nabídky Saskia.cz.

 

Canon workshop a prezentace nových produktů EOS Cinema

 

Účstníci workshopu si mohli prezentované produkty vyzkoušet, a to buďto sami, nebo s využitím rad a komentářů zástupců Canon a dalších firem, a to v prostředí simulujícím reálné studio včetně modelky a zeleného klíčovacího pozadí. 

 

nechyběla ani pracoviště pro editaci videozáznamů

Nechyběla 
ani pracoviště pro editaci videozáznamů, vybavená programem Adobe Premire Pro CS6 a s několika praktickými ukázkami.
 
Adobe Premiere v akci

 

Podrobnosti o kamerách EOS Cx00 a DSLR EOS 1D C, objektivech Cinema EOS CN-E i dalších produktech Canon najdete na webech Canon.cz a CinemaEOS.USA.Canon.com.

 

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: