Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
Aktuality
Canon XEED Compact Installation
14. června 2013, 09.36 | Společnost Canon Europe představila novou řadu kompaktních projektorů s výbornou kvalitou obrazu, která umožní systémovým integrátorům poskytovat zákazníkům vynikající obrazovou kvalitu v kompaktním projektoru a současně zachovat funkce a výkon dostupný obvykle jen v rozměrnějších modelech určených pro pevnou instalaci.
Novou řadu Canon XEED Compact Installation tvoří dva standardní projektory, XEED WUX450 a XEED WX520, a dva modely se zkrácenou projekční vzdáleností, XEED WUX400ST a XEED WX450ST. Projektory XEED WUX450 a XEED WX520 jsou vybaveny 1,8násobným optickým zoomem, který poskytuje stejnou úroveň jasu v celém rozsahu obrazu. Všechny nové projekční objektivy mají konstantní světelnost F2,8, díky níž neztrácejí jas ani při maximálním přiblížení.
Vynikající výkonnost je přímým výsledkem expertní konstrukce objektivů firmy Canon a páté generace optického systému AISYS, který maximalizuje výkon panelů LCOS – Liquid Crystal on Silicon. Technologie LCOS produkuje jemné, detailní obrázky bez efektu mřížky, jenž lze vidět u jiných projektorů. Kombinace technologie LCOS a konstantního jasu je v případě projektorů společnosti Canon unikátní. Systémoví integrátoři mají maximální flexibilitu při instalaci zařízení v různých projekčních vzdálenostech bez kompromisů v kvalitě, obrazu či svítivosti.
Modely se zkrácenou projekční vzdáleností, XEED WUX400ST a WX450ST, mají stejnou konstrukci jako XEED WUX450 a XEED WX520, ale jsou osazeny novým objektivem Canon se zkrácenou projekcí. Díky nim mohou systémoví integrátoři konfigurovat projekční řešení téměř bez jakéhokoli zkreslení (typicky 0,01 %) a s poměrem projekční vzdálenosti méně než 0,6:1. Znamená to, že stopalcový obraz může být promítán ze vzdálenosti 1,2 m. Jde o přibližně jednu třetinu promítací vzdálenosti, kterou vyžadují konvenční projektory. I přes krátkou ohniskovou vzdálenost mohou objektivy produkovat obraz s úhlopříčkou od třiceti do tří set palců.
Důležitou vlastností objektivů je možnost vertikálního i horizontálního posunu obrazu. Ve vertikálním směru dosahuje rozsah nastavení 75 % (a 77 % u modelu WX450ST), což umožňuje instalaci projektoru pod/nad promítací plochou. Modely XEED WUX400ST a XEED WX450ST poskytují dříve nedostupná řešení pro systémové integrátory: vysoké rozlišení, vysoký jas, vysoký kontrast a úhlově posouvatelné širokoúhlé objektivy. Nová řada je využitelná pro přední i zadní projekci, a to i v místech, kde není dostatek prostoru, nebo je obtížná instalace, což zvyšuje flexibilitu projekčních řešení Canon.
Projektory nabízejí prostřednictvím samostatného tlačítka ECO nejlepší energetickou efektivnost ve své třídě. Spotřebují méně energie při zachování výjimečného jasu, a to i díky efektivnímu optickému systému AISYS páté generace a novým projekčním objektivům. Standardní modely vykazují nejnižší spotřebu energie ve své třídě: WUX450 = 0,081 wattu na lumen a WX520 = 0,068 wattu na jeden lumen.
Nová řada podporuje systémové integrátory v oblasti rychlé a snadné údržby. Vzduchový filtr je přístupný bez použití jakéhokoli nástroje. Lampu lze vyměnit po odstranění krytu umístěného na horní straně přístroje. Díky tomu není třeba projektory odinstalovat, minimalizují se prostoje. Aktualizace firmware lze provádět pomocí přenosné paměti USB, přístroje kvůli tomu není třeba vozit do servisu.
Nový obrazový procesor projektorům dodává pokročilé vlastnosti, díky nimž jsou obzvláště vhodné pro nasazení ve víceobrazovkovém režimu. Polohovací nastavení umožňuje instalujícím pracovníkům perfektně vyrovnat tři panely RGB a efektivně odstranit problémy s jejich sblížením. Hardwarové prolínání okrajů je nyní vestavěno a umožňuje snadno tvořit panoramatické obrazy s perfektním propojením okrajů mezi každým projektorem. Vodorovné i svislé korekce lichoběžníkového zkreslení jsou dostupné v celém rozsahu, což zjednodušuje konfiguraci jasného zobrazení z jakéhokoli promítacího úhlu. Přípojná rozhraní DVI a HDMI nabízejí všechny nové modely. Flexibilitu projektorů zvyšuje funkce picture-by- picture, umožňující simultánní zobrazení dvou nezávislých digitálních zdrojů obrazu.
Julian Rutland, ředitel pro produktovou strategii projektorů a plánování ve společnosti Canon, uvedl: „Žádný produkt v rámci tržního segmentu nenabízí kvalitu a jas nové řady Canon XEED Compact Installation. Naši partneři nyní mohou dodávat kompaktní projektory s vlastnostmi a výkonnostními parametry srovnatelnými s modely určenými pro větší instalace. Současně jsou podstatně flexibilnější při uspokojování nároků zákazníků. Společnost Canon se zaměřuje na pomoc systémovým integrátorům při poskytování projekčních řešení na míru jejich zákazníkům, nezávisle na konkrétních parametrech prostředí a cílech klienta. Naše nová řada XEED Compact Installation nabízí všechny vlastnosti projektorů určených k instalaci, ale v menším balení. Současně se může pochlubit nejlepší energetickou účinností ve své třídě. Poskytujeme našim partnerům příležitost k tomu, aby se zaměřili na instalační segment s vysoce kvalitním a z hlediska ceny konkurenceschopným produktem.“
Nová řada projektorů XEED Compact Installation, včetně varianty "Medical", vybavené simulačním obrazovým režimem DICOM, bude v prodeji od druhé poloviny letošního roku.
|
|
|
|
|
|
Poslat článek
Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:
-
14. května 2014
Jak vkládat snímky do galerií a soutěží? Stručný obrazový průvodce
-
23. dubna 2014
Konica Minolta přenesla výhody velkých zařízení do kompaktních modelů
-
2. února 2012
-
12. června 2012
-
9. dubna 2014
-
30. listopadu 2014
Nový fotoaparát α7 II: první plnoformát s pětiosou optickou stabilizací obrazu na světě
-
15. prosince 2014
Konica Minolta pomůže živnostenským úřadům s digitalizací dokumentů
-
11. května 2014
-
26. listopadu 2014
Canon Junior Awards již posedmé ocení mladé fotografy v rámci Czech Press Photo
-
21. srpna 2014