Fujitsu: skener a myš se senzorem PalmSecure-SL - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Fujitsu: skener a myš se senzorem PalmSecure-SL

20. srpna 2012, 22.34 | Společnost Fujitsu představila nejmenší a nejtenčí bezkontaktní senzor na světě, který skenuje žíly v dlani člověka. Současně s ním uvádí na trh myš s integrovaným senzorem s názvem PalmSecure-SL. Oproti starším generacím provádí uživatel identifikaci velmi jednoduše – jen rychlým umístěním dlaně nad senzor.

Kamera senzoru snímá strukturu žil v dlani a tu porovnává s databází pořízených snímků. Technologie dokáže identifikovat osoby s velmi vysokou spolehlivostí, neboť skenování struktury žil je daleko přesnější, než při autorizaci osob pomocí snímání otisků prstů.

 

identifikace přiblížením dlaně k senzoru


Na rozdíl od starších generací této technologie uživatel už nemusí provádět pevné a nehybné umístění dlaně nad senzor, protože senzor si dokáže se série pořízených snímků vybrat ten nejkvalitnější a na jeho základě provést velice přesnou identifikaci a autorizaci osoby. Uživatel tak provádí identifikaci opravdu jednoduše – jen za pomocí rychlého umístění dlaně nad senzor.

 

Technologie dokáže identifikovat osoby s velmi vysokou spolehlivostí, protože skenování struktury žil je daleko přesnější než tomu bylo u zařízení, které prováděly autorizaci osob za pomocí technologie snímání otisků prstů. V testech senzor vykazoval míru chybné pozitivní identifikace jen 0,00008 % a míru chybné identifikace v databázi uložených osob jen 0,01 %.   

 

PalmSecure-SL - myš a senzor

 

Unikátní senzor je široký jen 48 mm, dlouhý také 48 mm a vysoký je 16,4 mm. Jeho rozměry umožňují efektivní využití nejen na pracovních deskách – časem může být zabudován i do mobilních aplikací.

 

V Japonsku už byla nová technologie uvedena na trh. Cena externího senzoru byla pro japonský trh stanovena na 180 euro, cena myši s integrovaným senzorem na 200 euro. Podrobnosti na webu Fujitsu.com.

 

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: