Kamery Canon XA25, XA20 a Legria HF G30 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Kamery Canon XA25, XA20 a Legria HF G30

24. dubna 2013, 18.46 | Canon rozšířil svou nabídku ručních videokamer o tři nové kompaktní modely určené profesionálům a nadšeným videoamatérům. XA25 a XA20 nabízejí nový výkonný zobrazovací systém, profesionální zvuk a Wi-Fi konektivitu, vejdou se ovšem do dlaně. Legria HF G30 využívá stejně pokročilý zobrazovací systém, ale je optimalizována pro videonadšence a studenty filmu.

 

Výrobce uvedl, že u nových videokamer kompletně změnil systém Canon HD Video, objektiv, obrazový senzor i procesor – vše tak, aby bylo dosaženo viditelného zlepšení kvalitativní úrovně obrazu. Zaměřil se také na nabídku pokročilých snímacích funkcí a možnosti konektivity. Kamery je možno použít poměrně všestranně od natáčení zpráv a dokumentů až po svatby.

 

Canon Legria HF G30

 

Použitý objektiv s 20násobným zoomem disponuje rozsahem ohniskové vzdálenosti od 26,8 až po 576 mm. Využívá optickou technologii, kterou je osazena videokamera nejvyšší modelové řady – XF305. Zdokonalený systém optické stabilizace obrazu má tři režimy, mezi nimiž je i Dynamic OIS, který snižuje negativní efekty pohybu kamery v průběhu natáčení. Osmilamelová clona s kruhovým otvorem a technologie Canon Electro Magnetic Diaphragm vyvinutá pro objektivy řady EF podporují vytvoření výrazného „bokehu“.

 

Nový obrazový senzor HD CMOS Pro formátu 1/2,84 palce s rozlišením 2,91 milionu pixelů charakterizuje vynikající dynamický rozsah a výkon i ve zhoršených světelných podmínkách. Zvětšený senzor umožňuje efektivněji zachycovat světlo a je kombinován s technicky pokročilým systémem zpracování obrazu, který snižuje obrazový šum a zvyšuje citlivost v horších světelných podmínkách.

 

Na zdokonalené kvalitě reprodukce obrazu má podíl procesor DIGIC DV 4, zejména u jemných tonálních přechodů a věrného podání barev. Současně ale také podporuje ukládání videozáznamů ve větších datových tocích. Obrazový senzor a procesor jsou také základem pro efektivní tzv. elektronickou stabilizaci obrazu, která detekuje a kompenzuje pohyby kamery v mnoha směrech a rozšiřuje systém optické stabilizace.

 

Canon XA25

 

Všechny nové modely jsou navrženy pro maximální pružnost využití a podporují několik formátů nahrávání. Formáty AVCHD (až 28 Mb/s) a MP4 (až 35 Mb/s) poskytují i vysoké datové toky, které vyhovují mnoha profesionálním aplikacím. Video je nahráváno do duálních kartových slotů SD s volbou rozlišení a počtu políček za sekundu až do 1080/50p. V režimu MP4 je podporována možnost rychlého a pomalého přehrávání, což nabízí větší svobodu volby nejlepšího nastavení dle kreativních požadavků.

 

Všechny modely také podporují simultánní nahrávání různých formátů extra na každou z paměťových karet. Uživatelé získávají možnost pořizovat současně vysoce kvalitní záznamy Full HD v požadovaném formátu a menší soubory MP4. Ty mohou být díky výkonu procesoru DIGIC DV 4 rychleji a snadněji sdíleny i při časově kritických situacích, jako v případě dodávání nejnovějších zpráv. Kvalitnější kopie jsou uloženy pro pozdější využití.

 

Canon XA20

 

Modely XA25 a XA20 využívají stejný koncept odnímatelné rukojeti, jaký má Canon XA10. Lze ji snadno připojit nebo odpojit tak, aby úchop vyhovoval různým situacím. Vrchní část rukojeti nabízí mnoho dodatečných ovládacích prvků, třeba vstupy XLR pro snímání zvuku v profesionální kvalitě z externích mikrofonů. Madlo má také zabudovanou IR lampu, která zdokonaluje možnosti natáčení v infračerveném režimu, kupříkladu při pořizování nočních dokumentů nebo snímání živočichů žijících v temnotě.

 

Videokamery mají kompaktní, ergonomicky navržená těla, která usnadňují ovládání a kontrolu při natáčení. Nový dotykový displej typu OLED má úhlopříčku 8,77 cm (3,5 palce) a rozlišení 1,23 milionu obrazových bodů. Poskytuje větší rozlišení, kontrast a zdokonalenou reprodukci barev v průběhu natáčení i přehrávání. Uživatelé mají plnou manuální kontrolu nad nastavením expozice: kombinace dotykového panelu a přizpůsobitelného kontrolního otočného ovladače umožňuje nastavovat světelnost a rychlost závěrky nebo clonu, zisk a expozici. 

 

Přiblížení a ostření lze nastavovat prstencem na přední části objektivu a nový kolébkový ovladač integrovaný v těle kamery usnadňuje snímání z ruky i ze stativu. Nabízí detailní kontrolu a pohodlí známé z vyšších modelů kamer. Zdokonalený elektronický hledáček má panýlek s úhlopříčkou 0,61 cm (0,24 palce) a rozlišením 1,56 milionu obrazových bodů. Je otočný až po 45 úhlových stupňů a umožňuje komfortní a praktické použití. 

 

Všechny tři nové kamery také nabízejí velký výběr rozhraní. Konektory jsou pohodlně seskupeny a hardwarová propojení zůstávají i při natáčení z ruky na místě. Všechny modely mají rozhraní HDMI, mikrofon, USB a sluchátkový port. Kamera XA25 má navíc výstup HD-SDI, který nabízí vyšší kapacitu nekomprimovaného připojení, což využije mnoho studiových aplikací. Všechny kamery mají integrované dvoupásmové rozhraní Wi-Fi (2,4 a 5 GHz). Nabízí řadu možností využití v průběhu i po natáčení. Program Camera Remote podporuje bezdrátové nastavení v internetovém prohlížeči. Aplikace Remote Browser umožňuje prohlížet pořízené záznamy v prohlížečích chytrých telefonů nebo tabletů bez nutnosti použít přehrávací software.

 

Funkce FTP File Transfer umožňuje přemisťovat záznamy na servery FTP prostřednictvím bezdrátového přístupového bodu rychlostí až 150 Mb/s. Díky programu Media Server může být rozhraní Wi-Fi využito i k bezdrátovému přehrávání videa uloženého v kameře na podporovaných televizorech nebo počítačích. Aplikace Canon Movie Uploader, která je určena pro zařízení s operačním systémem iOS, podporuje také přímé nahrávání filmů do služeb YouTube nebo Facebook. Nejvyšší rychlost přenosu je 24 Mb/s.

 

Více informací najdete na webu Canon.cz

 

 

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: