Sharp: nové displeje a televizory - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Sharp: nové displeje a televizory

15. ledna 2013, 19.45 | Sharp na veletrhu CES 2013 představil nové displeje Ultra HD (4K), nové televizory z řady AQUOS a také několik inovativních technologií z oblasti displejů a zvukových systémů. Nechyběla ani technologie zobrazení označená 8K, která nabízí rozlišení 7680 × 4320 obrazových bodů a předvedena byla na televizoru s úhlopříčkou 85 palců.

 

První z už dostupných technologií je IGZO (Indium Gallium Zinc Oxide), která nahrazuje průmyslový standardní amorfní silikonový materiál, používaný v aktivní vrstvě tenkovrstvých tranzistorů (TFT). IGZO poskytuje nové možnosti pro práci s dotykovými displeji. Mezi hlavní výhody patří velmi vysoké rozlišení a jas, výrazně nižší spotřeba energie a velice přesná odezva dotyku. Tuto technologie využívají vybrané displeje a monitory Sharp.

 

Sharp IZGO monitor

 

Dalšími novinkami jsou profesionální LCD monitory PN-K321 a prototyp dotykového monitoru s technologií IGZO spolu s Ultra HD rozlišením 4K × 2K (3840 × 2160 pixelů). Monitory mají také aktuálně nejtenčí design, pouze 35 mm. Prototyp dotykové obrazovky s IGZO technologií zvládne až deset dotykových bodů. To uživatelům umožní provádět více gest najednou. Uplatnění najde hlavně při zobrazování a propojování snímků, grafiky a komplexních vizuálních prvků, nebo při tvorbě architektonických návrhů.

 

Sharp ICC Purios TV

 

Sharp představil také dvojici technologií pro Ultra HD rozlišení, které budou uvedeny na trh v průběhu tohoto roku. Je to ICC Purios, vyvinutá ve spolupráci s I-cubed Research Center. ICC Purios kombinuje Ultra HD rozlišení a grafický procesor ICC – Integrated Cognitive Creation, který reprodukuje kognitivní proces, pomocí něhož lidský mozek interpretuje lehké stimuly. Použití tohoto jedinečného displeje umožňuje zobrazit podobnou hloubku, zrnitost a perspektivu toho, co lidé vidí při přímém pohledu na objekt. Obraz tak působí velmi realisticky. ICC Purios je první displej na světě, který splnil 400 testů nezbytných pro získání certifikace THR 4K. Displej splňuje nejen normovaný výkon, ale také zprostředkuje obsah odpovídající původnímu HD obrazu.

 

Sharp LC60LE640U

 

A druhá technologie je uplatněna u prototypu AQUOS Ultra HD TV. Nová velká obrazovka s označením AQUOS disponuje nejen Ultra HD rozlišením, ale představuje i novou technologii „motýlího oka“, která virtuálně eliminuje oslnění a současně zachovává barevné chvění. Řada AQUOS LED TV pro rok 2013 se řadí do kategorie takzvaných chytrých televizí, díky kterým lze například surfovat na internetu. Modely budou k dispozici v úhlopříčkách 60, 70, 80 a 90 palců. Jedná se o největší běžně dostupné LED TV na světě.

 

Sharp AQUOS LED TV jsou atraktivní díky tomu, že v jejich nabídce je největší LED televizor na světě, dokáží na obrazovce zobrazit miliardu barev a nabízejí aktivní 3D zobrazení. Sharp na veletrhu CES 2013 představil téměř dvacet modelů televizorů s úhlopříčkou 60 palců, nechyběly ani úhlopříčky 70, 80 a největší komerčně prodávaná velikost – 90 palců. Všechny modely patří do kategorie chytrých televizorů a většina je také vybavena technologií Quattron.

 

Sharp LC60LE857U

 

Všechny představené modely řady AQUOS spadají také do kategorie chytrých televizí. Jsou vybaveny dvoujádrovým procesorem, webovým prohlížečem, vestavěnou Wi-Fi jednotkou a aplikací Sharp SmartCentral. Díky tomu mají zákazníci k dispozici snadný způsob zobrazení internetového obsahu na své televizi. Ozvučení řeší systém o výkonu 20 W, modely sérií 7 a 8 jsou navíc doplněny o technologii Yamaha DSP a 15W subwoofer. Vybrané modely z řady AQUOS LED TV podporují plně aktivní HD1080p 3D, zajišťující oproti pasivnímu 3D režimu dvojnásobné rozlišení. Novinkou je také možnost využití Bluetooth 3D, které odstraňuje interference.

 

Obrazovky zaujmou technickým vybavením i designem. Rámeček obrazovky je velmi tenký, televizory ze série 7 a 8 mají rám zpracován z broušené hliníkové slitiny. Podporován je také režim tapety, který umožňuje nastavit pevné pozadí buď z předpřipravených témat, nebo z vlastního USB disku. Mezi televizemi s tenkým rámem z produktové řady AQUOS je i největší LED TV na světě pro koncové zákazníky s úhlopříčkou 90 palců. 

 

Sharp LC90LE745U

 

Z technologií, které najdou uplatnění v blízké budoucnosti, Sharp představil novou generaci technologie Quattron. Použití specializovaného zpracování sub-pixelového signálu na červeno-zeleno-modro-žlutém pixelovém panelu Quattron umožní ovládání a použití těchto barev individuálně. To umožní reprodukci dvojitého rozlišení v jednom singulárním pixelu. V důsledku této funkce může příští generace Quattron zvýšit efektivní rozlišení panelu 1080p na Ultra HD pro video a klidné snímky, stejně jako pro text webových stránek. Příští generace technologie Quattron rovněž obsahuje zpracování specializovaného signálu pro přechod snímku z 1080p na 4K. Sharp očekává uvedení produktů s příští generací této technologie v roce 2014.

 

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: