FotoTechnika - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Mustek Gsmart LCD2 jako levná alternativa?

17. prosince 2002, 00.00 | Má smysl pořídit si v době 5MPix digitálních zrcadlovek miniaturní kapesní kompaktík s rozlišením 1,3 mil. bodů? Co může dnes uživatel dostat za 4.000Kč vč. DPH? Na to odpoví recenze nového Musteku.

 

 

 

iCorrect EditLab 3.0 - plug-in pro automatické barevné korekce

9. prosince 2002, 00.00 | Vlajkový produkt společnosti Pictographics pro automatizované barvové korekce skenovaných a digitálních fotografií prošel poměrně dlouhým vývojem a tak se na celou rodinu aplikací iCorrect včetně aktuální třetí verzi plug-inu EditLab podíváme trochu podrobněji.

 

 

 

Minolta DiMAGE Xi – s elegancí a výkonem

3. prosince 2002, 00.00 | Redakčním testem nám prošla druhá generace miniaturní DiMAGE X s unikátním zapouzdřeným objektivem. Jak velký rozdíl pro uživatele bude znamenat nový čip s vyšším rozlišením a další vylepšení? Je DiMAGE Xi dobrý vánoční dárek?

 

 

 

Novinky z oblasti paměťových karet pro DF

29. listopadu 2002, 00.00 | Poslední týdny přinesly řadu novinek v oblasti paměťových médií pro digitální fotoaparáty. Co nového nás čeká a jaký význam má další nový formát paměťových karet?

 

 

 

Pluginy pro JPEG2000 v Adobe Photoshopu

26. listopadu 2002, 00.00 | Využití formátu JPEG2000 v praxi stále výrazně pokulhává za schopnostmi jeho kompresního algoritmu a dalších jeho pozitivních vlastností ve srovnání s dnes už poměrně zastaralým formátem JPEG. I když se stále častěji objevují programy, které formát JPEG2000 přímo podporují, uživatelé Adobe Photoshopu jej zatím přímo používat nemohou. Jak si tedy pomoci?

 

 

 

Fujifilm FinePix S602 se dočkal verze „Pro“

22. listopadu 2002, 00.00 | Fujifilm představil inovovanou verzi své EVF digitální zrcadlovky S602 s označením S602Pro. Jde o zajímavé vyladění již tak povedeného fotoaparátu, které jej má přiblížit potřebám a požadavkům zejména studiového nasazení.

 

 

 

Zoner Media Explorer 5.0 Professional lepší než ACDSee?

19. listopadu 2002, 00.00 | Kvalitní program na zpracování a archivaci digitálních fotografií by nemusel být špatným vánočním dárkem. A protože nový Zoner Media Explorer 5.0 pro Windows patří mezi nejlepší programy pro tyto účely, podívali jsme se mu na zoubek opravdu důkladně.

 

 

 

Jakou kapacitu paměťové karty potřebuje digitální fotograf?

15. listopadu 2002, 00.00 | Spolu s uvedením nových paměťových karet xD, stále se prodlužujícím čekáním na vyšší kapacity karet MemoryStick a pochopitelně s každým nákupem digitálního fotoaparátu jsou uživatelé konfrontováni s otázkou, jakou kapacitu paměťové karty si mají pořídit. Pojďte s námi chvíli počítat.

 

 

 

Grain Surgery - odstraňování zrna z fotografií

11. listopadu 2002, 00.00 | Profesionální grafické editory obvykle obsahují i specializované retušovací nástroje a filtry pro přidávání či odstranění případné zrnitosti u skenovaných fotografií, diapozitivů nebo jednotlivých filmových políček. Když už retušovací možnosti samotného Photoshopu nestačí pomůže plug-in.

 

 

 

Studio kdekoliv a kdykoliv

8. listopadu 2002, 00.00 | Společnost Fomei nabízí nový set mobilního fotografického studia primárně určený pro digitální fotografii. Jaké jsou jeho vlastnosti a komu je určen se dozvíte z našeho mini-testu.

 

 

 

Strana výpisu

... 249 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: