Domácí tiskárna? Inkoustová A3+ - Krátké články - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Krátké články

Domácí tiskárna? Inkoustová A3+

25. února 2013, 09.31 | Vaše odpovědi na anketní otázku, na jaké tiskárně si doma tisknete fotografie, ukázaly, že nejčastěji používáte inkoustovou tiskárnu umožňující tisk fotografií do formátu A3+. Tuto volbu preferovala téměř čtvrtina všech respondentů. Na druhou stranu obdobný počet účastníků ankety si fotografie doma vůbec tisknout nechce.

 

Volbu „fotografie si doma tisknout nechci a nebudu“ označilo 24 % respondentů, bez jednoho procenta čtvrtina všech, kteří se do této ankety zapojili. Tato „jasná volba“ zvítězila o jedno procento před odpovědí „na inkoustové tiskárně do formátu A3+“ s 23% podílem odpovědí. Ovšem celkový výsledek jednoznačně potvrzuje, že naprostá většina těch, kteří se v této anketě vyjádřili, si doma fotografie tisknout chce a tiskne. Poměr 67:24 ve prospěch domácího tisku hovoří zcela jasně. A to ještě řada respondentů do budoucna o domácím tisku uvažuje.

 

Anketa: Doma si tisknu fotografie - graf

 

Za tiskárnami do formátu A3+ se s podílem 21 % umístila volba „na inkoustové tiskárně do formátu A4“, kterou s 15% podílem následovala volba „na inkoustové tiskárně A4 v multifunkci“ a „na termosublimační fotografické tiskárně“ tiskne 9 % respondentů. A stejný 9% podíl zaznamenala volba „fotky si doma zatím netisknu, ale uvažuji o tom“.

 

Anketa: Doma si tisknu fotografie - termosublimace; foto: Canon

 

Že nezanedbatelný počet respondentů označí volbu „fotografie si doma tisknout nechci a nebudu“, to jsme předpokládali. Stejně tak poměrně nízký podíl termosublimačních tiskáren. Ovšem vítězství tiskáren do formátu A3+ a relativně nízký podíl multifunkčních zařízení s inkoustovou tiskárnou nás překvapil.

 

Anketa: Doma si tisknu fotografie - tiskárny a multifunkce Canon, Epson a HP

 

Abychom se dozvěděli více třeba o tom, proč někteří z respondentů doma fotografie netisknou, musela by na toto téma následovat speciální anketa. Poněvadž s největší pravděpodobností jen určitá část z těchto respondentů fotografuje na filmový materiál a využívá klasickou temnou komoru, bylo by zajímavé kupříkladu zjistit, jaký je podíl těch, kteří se spokojí s digitálními fotografiemi pouze v této formě a prohlížejí si je či prezentují pouze na monitoru počítače/notebooku, televizoru nebo preferují tablety/chytré mobily a internetové aplikace včetně nejrůznějších tzv. sociálních sítí. A na druhou stranu kolik z těchto respondentů volí komerční tisk svých fotografií, kolik je mezi nimi těch, kteří preferují velkoplošný tisk, nebo tvorbu fotoknih či kalendářů.

 

Děkujeme všem, kteří jste se této ankety zúčastnili, a těšíme se na vaše vyjádření v té, která je aktuální nyní a týká se vámi preferovaných počítačových programů pro úpravy digitálních fotografií.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Ankety  

 » Ostatní  » Krátké články  

 » Ostatní  » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: