Projektory NEC – série UM - Krátké články - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Krátké články

Projektory NEC – série UM

1. února 2013, 20.34 | Společnost NEC Display Solutions Europe představila novou sérii interaktivních LCD projektorů s mimořádně krátkou projekční vzdáleností. Jsou velmi flexibilní, mají nový design a funkce, využívají nové technologie a nabízejí nové možnosti konektivity – v souladu se současnými trendy interaktivity.

 

Na základě velmi úspěšné NEC M-série přichází další derivát této úspěšné řady projektorů, v podobě modelu s ultra krátkou projekční vzdáleností (UM), který je navíc vybaven (volitelně) možností interaktivního modulu. S projekčním poměrem 0,36:1 nehrozí žádný stín a oslnění při práci s interaktivní tabulí. Výkon až 3300 ANSI lumenů zajistí jasný a ostrý obraz i při jasném denním světle. Velmi dlouhá životnost lampy, až 8000 hodin (v ECO režimu) výrazně snižuje provozní náklady. Zákazníci si také mohou vybrat integrovanou interaktivitu založenou na Luidia eBeam technologii. Přijímač a interaktivní pero, včetně eBeam softwaru v různých lokalizacích včetně českého jazyka může být zakoupen jako volitelné příslušenství, případně v tzv. interaktivním kitu. Další možností je zakoupení kitu společně s magneticko-keramickou tabulí odpovídající velikosti (73“ s projektory 4:3 a 93“ s projektory 16:9). 

 

projektory NEC – série UM

 

Modely nabízí rozlišení XGA (1024 × 768 px) a WXGA (1280 × 800 px), vysoká kvalita obrazu je zajištěna také zlepšeným kontrastním poměrem, 3000:1 a vyšším jasem až 3300 ANSI lumenů, podle modelu. Všechny modely jsou dodávány standardně s držákem na zeď, který umožňuje snadnou instalaci zajišťující nejen dokonalý obraz, ale přináší také významnou úsporu času při nastavení.

 

U nových projektorů UM série byla vylepšena také konektivita, projektory disponují dvěma HDMI porty, které jsou propojeny rovněž s interním reproduktorem, VGA konektory, USB konektorem pro přenos obrazu, kabelovým (LAN) a bezdrátovým (W-Lan) připojením sloužícím jak k administraci projektoru, tak k zaslání obrazových dat po síti. Spolu s představením nové „UM“ řady přichází NEC také s bezplatnou aplikací Wireless Image Utility, která je k dispozici pro platformy iOS.

 

Pomocí této aplikace je možné bezdrátově prezentovat z Vašeho mobilního zařízení,  iPhonu, nebo iPadu. Takzvaný přenos pomocí „Živé kamery“ Vám umožní povýšit Vaše mobilní zařízení na vizualizér, fotoaparát, kameru, která je ihned schopna přenést obraz na Vaši projekční plochu.

 

projektory NEC – série UM

 

S integrovanou funkcí prohlížeče lze snadno prohlížet webové stránky, přidávat poznámky, zvýraznit určité oblasti prezentace, případně s integrovaným prezentérem spustit a ovládat prezentaci přímo z vašeho mobilního zařízení. 

 

Projektory podporují tzv. DisplayNote aplikaci, což je obrovskou výhodou pro prezentujícího, případně pedagogy, kteří chtějí posluchače skutečně vtáhnout do děje prezentace nebo výuky. Po zapnutí projektoru je možné propojit tablet nebo mobilní zařízení na platformě iOS, případně Android společně s projektorem a interaktivní tabulí a umožnit tak novou generaci interaktivní výuky.

 

Posluchači, nebo žáci mohou ze svých mobilních zařízení (platforma iOS, Android), bez nutnosti osobní přítomnosti u interaktivní tabule, vstupovat do právě probíhající prezentace, případně výuky. Jediné co k tomu potřebujete je aplikace DisplayNote s patřičným počtem licencí (jedna licence tzv. Display note prezenter je poskytována při zakoupení interaktivního balíčku zdarma). Alternativně je možné pracovat s modulem eBeam a Education Suite  a přidat tak řadu výukových nástrojů a funkcí.

 

projektory NEC – série UM

 

V souladu s kampaní „NEC Green Vision“ mají nové projektory UM-série několik funkcí s ekologickými benefity. Je to např. zdvojnásobení životnosti lampy, až na 8000 hod. Navíc je možné jediným dotykem na tlačítko Eco na dálkovém ovládání nebo projektoru zvolit některý z Eco režimů, které snižují spotřebu energie a prodlužují životnost lampy. Díky dalším funkcím jako je carbon metr, automatické vypnutí a funkce časovače jsou projektory nové UM série šetrné k životnímu prostředí a dosahují velmi nízké spotřeby elektrické energie.

 

Společnost NEC Display Solutions Europe poskytuje na projektory UM série záruku 36 měsíců systémem door-to-door a na lampu 6 měsíců (36 měsíců v případě tzv. Education registrace), anebo 1000 hodin (nebo 3000 hodin v případě „Education registrace“), podle toho, co nastane dříve.

 

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Aktuality  

 » Ostatní  » Krátké články  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: