Zalman: nové skříně řady MS800 - Krátké články - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Krátké články

Zalman: nové skříně řady MS800

28. prosince 2012, 11.36 | Zalman uvedl na trh dvě efektní a prakticky řešené skříně typu Midi Tower ze série MS800. Mají pokročilý systém chlazení s dodatečnými ventilátory, které podporují chlazení grafických karet, a prostorný černý interiér, umožňující instalovat grafické karty o délce až 30 cm. Oba modely jsou vybaveny funkčním předním panelem se čtyřmi USB porty (dva jsou USB 3.0) a pohodlným regulátorem otáček, který umožňuje ovládat až 6 ventilátorů.

 

Profesionálně chlazené počítačové skříně s regulátorem otáček Zalman MS800 uspokojí i náročnější uživatele. Standardní verze, MS800, je dodávána včetně trojice nainstalovaných ventilátorů, ke kterým jsou nabízeny ještě dva volitelné. Verze Plus je vybavena celkem čtyřmi ventilátory, z nichž jeden je s modrým podsvícením, a nabízeny jsou ještě dva volitelné.

 

Zalman MS800

 

Ve skříni Zalman MS800 lze umístit dodatečně větráky v dolní a horní části skříně, verze Plus má standardně jen jeden takový ventilátor. Výrobce navíc zajistil dodatečné chlazení pro PCI-E/PCI karty umístěním ventilátoru (92 mm) na nastavitelném ramenu, které lze libovolně otáčet a přemísťovat podél interiéru skříně v závislosti na délce použitých dílů.

 

Zalman MS800 Plus

 

Pro zlepšení proudění vzduchu ve skříni v modelu MS800 Plus výrobce použil další větrák, který je umístěný u diskových pozic. Důležité je i to, že velká část přední stěny je opatřena mřížkou s prachovým filtrem, což zabraňuje zaprášení komponentů.

 

větrák

 

Pro zachování optimálních podmínek provozu počítače byla konstrukce skříní MS800 a MS800 Plus v maximální míře zjednodušena a využívá nejnovější řešení. Rychlá montáž disků a optických mechanik bez použití nářadí je velice jednoduchá díky použití otočných koleček (Open/Close). Průchody v podstavci základní desky zajišťují uspořádané vedení kabelů.

 

zdroj

 

Místa montáže napáječe, umístěná v dolní části skříně, jsou opatřena protivibrační pryžovou podložkou. Stejný materiál byl použit na patkách. Toto řešení zabraňuje přenášení vibrací na celou konstrukci. Skříně jsou přizpůsobeny k montáži vodního chlazení s vnějším chladičem – otvory pro hadice se nachází na zadní stěně. Na podstavci základní desky, na úrovni procesoru, byl umístěn otvor o šířce 195 mm pro umožnění montáže CPU coolleru bez odstranění základních komponentů. Zdroj se montuje v dolní části skříně.

 

Zalman MS800/MS800 Plus

 

Skříně Zalman MS800 a MS800 Plus mají šest vnějších 5,25” pozic pro disky a optické mechaniky se snadno odnímatelnými záslepkami, tři vnitřní 3,5” pozice pro pevné disky (u modelu MS800 Plus jsou vybaveny pozicemi typu Hot Swap) a jednu vnitřní, univerzální (2,5/3,5/5,25 palce). U obou modelů lze nainstalovat až sedm karet s jedním slotem. U horního okraje skříně se kromě USB portu nachází také připojení mikrofonu, sluchátek a tlačítka Power a Reset. Vedle panelu se nachází místo pro smartfon nebo jiný malý přístroj, které je opatřeno protiskluzovým materiálem.

 

Zalman MS800

 

Zalman MS800 a MS800 Plus – tabulka se základními údaji:

 

Zalman MS800 a MS800 Plus – tabulka se základními údaji:

 

Zalman MS800

 

Skříně Zalman MS800 a MS800 Plus mají rozměry 541 × 207 × 533 mm a hmotnost 9 kg. Oba modely jsou dostupné v černém provedení. Předpokládané maloobchodní ceny skříní Zalman série MS800 jsou 2500 Kč s DPH u základního modelu MS800 a 2800 Kč s DPH u modelu MS800 Plus. Výrobce na oba modely poskytuje dvouletou záruku. Více informací na webu Zalman.com.

 

Zalman MS800

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Aktuality  

 » Ostatní  » Krátké články  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: