Nejlepší fotografie roku 2008, ze kterých se vám možná bude tajit dech - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Odkazy

Nejlepší fotografie roku 2008, ze kterých se vám možná bude tajit dech

19. prosince 2008, 06.00 | Blíží se kvapně konec roku a tak nastává pomalu čas pro bilancování všeho, co nám „letošek nadělil“. Na světě byly jistě zhotoveny miliardy fotografií a tak je zajímavé se poohlédnout po těch nejzdařilejších z nich. Proto vám přinášíme tipy na přehledy několika renomovaných agentur, ve kterých se nachází retrospektivní výběr těch údajně nejlepších fotografií pořízených v roce 2008.

Blíží se kvapně konec roku a tak nastává pomalu čas pro bilancování všeho, co nám „letošek nadělil“. Na světě byly jistě zhotoveny miliardy fotografií a tak je zajímavé se poohlédnout po těch nejzdařilejších z nich. Proto vám přinášíme tipy na přehledy několika renomovaných agentur, ve kterých se nachází retrospektivní výběr těch údajně nejlepších fotografií pořízených v roce 2008.

Zaujalo nás několik renomovaných webových portálů, které představily výběr dle nich těch nejzajímavějších snímků. Konkrétně se jedná o internetové stránkywww.theage.com.au, www.boston.com, www.msnbc.msn.com, www.time.com, www.tpoty.com, www.washingtonpost.com a www.reuters.com. Většinou takto jde o známé zpravodajské instituce (vyjma portálu www.tpoty.com, reprezentujícího sdružení světových fotografů), které si stručně představíme dále v textu. Ve zmíněných výběrech fotografií se často nalézají skutečně velmi pozoruhodné snímky, proto neváhejte a prohlédněte si je (na dané weby se dostanete kliknutím na náhledové obrázky).

TIME
Prestižní americký časopis TIME před časem zveřejnil výběr 48 snímků, které považuje za nejzajímavější fotografie roku 2008. Není překvapením, že mezi těmito snímky do jisté míry dominuje letošní velmi sledovaná volba amerického prezidenta.

Náhled na některé fotografie z uvedeného výběru snímku roku 2008 časopisu TIME. Zdroj: www.time.com

WASHINGTON POST
Fotoeditoři tradičních amerických novin „The Washington Post” sestavili selekci 10 snímků, které považují za nejpozoruhodnější sportovní fotografie roku 2008.

Výběr 10 nejlepších sportovních fotografií podle fotoeditorů “The Washington Post”; Zdroj: www.washingtonpost.com

REUTERS
Velmi poutavá je kolekce nejzajímavější fotografií roku 2008, kterou sestavila agentura „Reuters“ - jedna z patrně nejznámějších zpravodajských agentur na světě. V jejích službách pracuje elita profesionálních fotografů z celého světa a proto není vůbec žádným překvapením, že uvedený výběr (celkem 135 snímků) je bohatý na některé neuvěřitelně silné fotografie.

Výběr nejpozoruhodnějších fotografií za rok 2008 (celkem 135 snímků) od zpravodajské agentury “Reuters” zahrnuje některé vskutku zajímavé fotografické skvosty; Zdroj: www.reuters.com

THE AGE
Australské noviny „The AGE“, vycházející v Melbourne, vybraly celkem 76 fotografií, které považují za nejlepší snímky roku 2008. Uvedená kolekce je jakýmsi „zvučným mixem“ z fotografických „dílen“ různých světových fotoagentur.

Klikněte si pro zobrazení galerie s nejlepšími snímky roku 2008 dle australského deníku “The AGE”; Zdroj: www.theage.com.au

THE BOSTON GLOBE
Bostonské noviny „The Boston Globe“ se rozhodly prezentovat svůj výběr nejlepších snímků za rok 2008 formou třídílné kolekce. Přinášíme vám odkaz na její publikovanou první část, která obsahuje celkem 40 fotografií.

První část třídílné kolekce snímků kategorie “The Best of” za rok 2008 od bostonského listu „The Boston Globe“ “; Zdroj: www.boston.com

MSNBC
Americké mediální skupina „Msnbc“, která je etablována například v televizní sféře, prezentuje na svých stránkách své vlastní mínění ohledně nejlepších snímků za rok 2008. Pokud můžete, zapněte si na svém počítači zvuk, protože součástí uvedené kolekce je namluvený audio komentář s emotivní hudbou, který zajímavě ilustruje kontext každého ze zobrazených snímků. Místy je to působivé.

Nejlepší fotografie za rok 2008, vybrané televizní stanicí “Msnbc“- součastí je i zajímavý audiodoprovod. ; Zdroj: www.msnbc.msn.com

TRAVEL PHOTOGRAPHER
„Travel Photographer“ je početné sdružení „zapálených“ profesionálních a amatérských fotografů, které se věnují cestopisné fotografii. Odkazujeme vás na výsledky jejich prestižní fotografické soutěže za rok 2008, kterou uvedená instituce každoročně vyhlašuje. Vítězné fotografie byly vyhlášeny v rámci několika soutěžních kategorií.

Nejlepší cestopisné snímky za rok 2008, vybrané v rámci soutěže, kterou vyhlásila organizace „Travel Photographer“; Zdroj: http://www.tpoty.com

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Svět skrz objektiv  

 » Ostatní  » FotoReport  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Výstavy  

 » Ostatní  » Odkazy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: