TOP 50 - nejžhavější články 2003 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Odkazy

TOP 50 - nejžhavější články 2003

Kaleidoskop DF

30. prosince 2003, 00.00 | Nabízíme vám přehled padesáti nejčtenějších článků našeho serveru vydaných v roce 2003. Doufáme, že s námi rádi zavzpomínáte.

Není low-end jako low-end /Jan Březina/
Digitální fotoaparát není levnou hračkou, přesto i za relativně málo peněž se dá digitální přístroj pořídit. Jakou kvalitu si ale za svoje peníze můžete koupit a vyplatí se taková koupě?

Olympus mju 300 digital - digitální šperk v praxi /Jan Březina/
Redakčním testem prošla novinka společnosti Olympus - digitální mju 300, které se pomalu dostává na náš trh. Jaký je celokovový trpaslík, co nabízí a komu je určen? Čím si vysloužil přezdívku malý velký digitál?

Sony DSC-V1, lahůdka pro nejnáročnější fotoamatéry /Jan Březina/
PRE-PMA 2003: Společnost Sony představila kompakt s rozlišením 5 mil. bodů, 4x optickým zoomem a špičkovou funkční výbavou, který bude velmi silným konkurentem Canonu G3, Nikonu 4500 či Olympusus C5050Z.

PMA 2003: Low-End Canony A60, A70 a A300 /Jan Březina/
Canon představil v Las Vegas následovníky modelů A30, A40 a A100, které posunují význam slova low-end v oblasti digitální fotografie. Nabízejí kromě jiného i manuální expoziční režim a řadu dalších pokročilých funkcí.

PMA 2003: Dvě novinky od HP pro náročné /Jan Březina/
Společnost Hewlett-Packard na veletrhu PMA 2003 představila dva nové Photosmarty 735 a 935, které jako první digitální fotoaparáty této značky mají ambice oslovit náročné fotoamatéry. HP tak vstupuje na nový segment trhu.

PMA 2003: Zrcadlovka s výměnnými objektivy od Olympusu? /Jan Březina/
Od loňské photokiny je oficiálně potvrzen vývoj nového "standardu" digitálních zrcadlovek s označením 4/3 koncept. Zatímco v Německu byla prezentována pouze vize a maketa zrcadlovky, na PMA jsou k vidění první reálné produkty. Bohužel stále jen ve vitrínách.

Minolta DiMAGE Z1 - odvážný ultrazoom /Jan Březina/
Získali jsme exkluzivní informace o žhavé novince připravované společností Minolta. Model Z1 nabídne 10x optický zoom, rozlišení 3,2mil. bodů a velmi odvážný design a konstrukci elektronické zrcadlovky.

Čekají nás revoluční digitální zrcadlovky? /Jan Březina/
Klasické digitální SLR zrcadlovky jsou stále pro většinu uživatelů nedostupné a elektronické "SLR-like" fotoaparáty zase nenabízejí adekvátně kvalitní obraz v hledáčku. Vše by měla změnit nová technologie elektronických hledáčků, jejichž produkce by měla začít již toto léto!

Photoshop: královna plesu /Renata Jeníčková/
V dnešním tutoriálu si ukážeme, jak lze i obyčejnou fotku, proměnit v obrázek ne nepodobný těm, které vídáme v časopisech. A protože končí plesová sezona, napadlo mě, upravit v tomto duchu i fotografii. Tutoriál je psán pro photoshop verze 7.

Úprava digitální fotografie: odstranění nežádoucího pozadí /Alena Hovorková/
Při práci s fotografií, ať už ji sami pořizujeme nebo se k nám dostává "pouze" k úpravě, je občas potřeba do obrazu zasáhnout o něco výrazněji, než kam sahá rámec běžné základní barevné a tonální korekce ...

Minolta DiMAGE E223 - za málo peněz… /Jan Březina/
Jako jedni z prvních v ČR jsme měli možnost otestovat předprodukční vzorek nového low-endu společnosti Minolta. Model DiMAGE E223 si dělá ambice být cenově dostupným řešením pro širokou amatérskou veřejnost. Jaké jsou jeho šance?

Minolta DiMAGE F200 v praxi /Jan Březina/
V dnešní recenzi si představíme poslední novinku v řadě Minolta F. Model F200 by se dal nazvat jakousi zlatou střední cestou v nabídce Minolty.

Digital GEM 1.0, automatické retuše šumu pro Adobe Photoshop /Luboš Němec/
K rodině retušovacích plug-inů Digital ICE, Digital ROC a Digital SHO před několika dny přibyla novinka společnosti Applied Science Fiction, plug-in Digital GEM určený na automatizované retuše šumu a zrnění u digitálních i skenovaných fotografií. Je plug-in opravdu tak dobrý, jak jeho autoři uvádí?

Photoshop: Retušování velmi špatné fotografie /Vladimír Klaus/
Před nedávnem mě požádal kolega o opravu fotografií ze zimní dovolené. Myslel jsem si, že nějaké to kliknutí na Levels a Sharpen to spraví. To, co se mi ale objevilo na cédéčku, mě poměrně zaskočilo.

PMA 2003: Nikon CoolPix 2100 a 3100 /Jan Březina/
Nikon představil dva nové miniaturní kompakty, které nahradí starší řadu 775 a 885. Nabízejí nejen nové menší a elegantnější tělo, ale i řadu funkčních vylepšení.

HP photosmart 735 v praxi /Jan Březina/
Přinášíme vám recenzi jednoho z nejnovějších digitálních fotoaparátů značky HP. Model 735 spolu s modelem 935 představují to technologicky nejnovější a nejlepší co HP dnes v digitální fotografii může nabídnout. O kolik se liší od svých předchůdců?

Canon PowerShot A80 - luxus pro chudé? /Jan Březina/
Canon minulý týden představil kromě hojně diskutované EOS 300D i nový PowerShot A80. Přestože mu není věnována taková pozornost, může výrazně zahýbat s trhem levných značkových digitálních fotoaparátů. Co nového přinese?

PMA 2003: Canon IXUS 400 /Jan Březina/
Řada miniaturních digitálních fotoaparátů Canon IXUS se dočkala na PMA nového přírůstku v podobě 4MPix modelu IXUS 400. Jak si tento fotoaparát povede ve srovnání s Olympusem mju 400 digital?

PMA 2003: Další dvě záhadné novinky od Minolty /Jan Březina/
Minolta připravila pro PMA 2003 celou řadu nových digitálních fotoaparátů. Bezesporu nejzáhadnější dvojicí na seznamu nových produktů jsou modely S414 a F200. Proč je Minolta obestřela rouškou mlčení?

3D fotografie pořídíte i běžným fotoaparátem /Redakce/
Většina z nás je zřejmě smířena s tím, že za současného stavu techniky jsou obrazy na monitoru počítače, ale třeba i fotografie nebo video z dovolené ploché. Musí tomu tak ale skutečně být? Odpověď zní: Ne. Existuje totiž jednoduchá a levná metoda, jak tvořit i vidět obrazy prostorové - plastické - prostě 3D. A 3D fotografie můžete skutečně pořizovat i běžným fotoaparátem.

Canon EOS 300D, digitální SLR zrcadlovka konečně za hubičku? /Jan Březina/
Canon tento týden představil zbrusu novou digitální SLR zrcadlovku, která má kromě rozlišení 6MPix, výměnných objektivů ještě jednu zajímavou vlastnost. Bude stát pod 40.000Kč vč. DPH! Kde se vzal tento malý zázrak?

Fujifilm FinePix S5000 a S7000 přicházejí /Jan Březina/
FinePix S602 zoom se dočkal hned dvou nástupců, kteří rozšiřují nabídku nejvyšších amatérských digitálních fotoaparátů od Fujifilmu. Je libo fotografie s rozlišením 12MPix?

Nikon CoolPix 5400 - zásah do černého? /Jan Březina/
Nikon včera veřejnosti předstvail následovníka modelu CP5000, který jistě udělá velkou radost řadě náročných fotoamatérů. Nikonu se povedl opravdu precizní upgrade, který posunuje CP5400 mezi špičku na trhu.

Úprava fotografií: Benátky /Lucie Kyselová/
Ve většině dosud publikovaných tutoriálech jsme se věnovali úpravám fotografií a kreseb z technického hlediska. Nyní jsme pro vás připravili tipy a rady, jak fotografie zpracovávat a měnit tak, abychom dosáhli náboje různého charakteru, změnili požadované působení...

Podrobná recenze: Adobe Photoshop Album 1.0 /Luboš Němec/
Novinkou společnosti Adobe na českém trhu je Photoshop Album, relativně levný univerzální multimediální balík pro import, katalogizaci a správu digitálních fotografií a dalších typů grafických souborů. Zajímá vás, co všechno Photoshop Album umí? Nabízíme vám podrobnou recenzi.

Kreativní hrátky s fotografií: západ slunce /Lucie Kyselová/
V dnešním tutoriálu pokračujeme s poněkud náročnější úpravou fotek typu industrial a ukážeme, jak netradičně využít úplně obyčejnou fotografii.

Canon EOS 300D – Jak se nám s ním fotografovalo? /Jan Březina/
Nabízíme vám první zkušenosti se zatím nejlevnější digitální zrcadlovkou, která by do cca měsíce měla přijít na český trh. Měli jsme možnost dva dny fotografovat s jedním z mála předprodukčních vzorků v rakouských Alpách, takže vám přinášíme nejen první dojmy, ale i první fotografie pořízené v terénu s touto novou hvězdou podzimního trhu.

Panasonic Lumix FZ10, opravdu lákavý ultrazoom /Jan Březina/
Pokud někdo pochyboval nad fotoaparáty FZ-1 či FZ-2 kvůli jejich poměrně nízkému rozlišení 2MPix, tak Panasonic pro něj má ráznou odpověď. Model FZ-10 navíc přináší nejen dvojnásobné rozlišení.

Canon PowerShot G5 - kdo pozdě chodí … /Jan Březina/
Když Canon na photokině 2002 představil model G3, mnoho fandů této značky bylo zklamáno, protože čekali víc. Po osmi měsících tedy Canon přispěchal s modelem G5, který by měl vrátit řadu G na technologické výsluní. Podařilo se?

Photoshop: pomáháme realitě v bitmapovém editoru /Alena Hovorková/
Pokud fotíme, tak nejčastěji proto, abychom nějakým způsobem zaznamenali skutečnost - tj. abychom získali co nejvěrnější reálný obraz. Co ale s tím, když přesto, že se náš snímek zdá být v pořádku, se občas neubráníme pocitu, že to přecejen stále ještě není úplně ono?

PMA 2003: Las Vegas se stalo centrem digitální fotografie /Jan Březina/
V Las Vegas začal letošní ročník veletrhu PMA, který je díky dvouletému cyklu photokiny letos jednoznačně nejvýznamnějším fotografickým počinem v celosvětovém měřítku. Jak vypadá Las Vegaská show vám zprostředkujeme v on-line zpravodajství přímo z místa konání akce.

Úprava fotografií ve Photoshopu: schodiště /Lucie Kyselová/
Dnes si ukážeme, co lze "dostat" z obyčejné, barevně nepříliš výrazné fotografie schodiště. Někdy při úpravě fotografií záměrně stahujeme barvy, abychom získali decentní monochromatický obrázek, dnes je naopak budeme přidávat.

Fujifilm SuperCCD čtvrté generace /Jan Březina/
PRE-PMA 2003: Společnost Fujifilm představila dvě nové rodiny SuperCCD snímačů s označením SR a HR, které společně tvoří již čtvrtou generaci těchto unikátních snímačů. Co nového připravuje Fuji pro rok 2003?

Fujifilm FinePix F700 - elegantní rychlík /Jan Březina/
PRE-PMA 2003: Jednou z novinek představených společností Fujifilm u příležitosti veletrhu PMA 2003 je i model F700, který kromě nového elegantního celokovového těla nabízí jako první snímač SuperCCD 4. generace. Jaké jsou naše první postřehy?

Stylové digitální Olympus mju 300 a 400 digital /Jan Březina/
Společnost Olympus představila dva nové digitální fotoaparáty s rozlišením 3 a 4 mil. bodů. Od konkurence se oba modely odlišují zejména celokovovým pláštěm odolným vůči povětrnostním vlivům včetně deště. Jaké budou tyto fotoaparáty do nepohody?

Sigma SD9 - krok do neznáma /Jan Březina/
Když společnost Foveon poprvé představila revoluční snímač s technologií X3 a Sigma oznámila, že bude první společností, která jej použije v profesionální digitální zrcadlovce, svitla mnohým naděje na nové převratné zítřky. Jaký je stav po roce, kdy produkt konečně existuje? Jak obstál v našem dvojměsíčním redakčním testu?

PMA 2003: Casio Exilim EX-S3 přesně do kapsy /Jan Březina/
Casio rozšířilo nabídku svých ultratenkých kapesních digitálních fotoaparátů řady Exilim o verzi s rozlišením 3 mil. bodů a dalšími vylepšeními. Jaký je tento kompakt s tloušťkou pouhých 12mm?

PMA 2003: Canon PowerShot S50 /Jan Březina/
Další novinkou společnosti Canon, představenou na PMA 2003 je nový přírůstek do řady S s rozlišením 5 mil. bodů. Model S50 má sice s předchůdci společnou konstrukci těla, ale přináší řadu nových funkcí.

IFA 2003: Sony F828 exkluzivně na vlastní kůži /Jan Březina/
Přinášíme vám exkluzivní první dojmy z fotografování s připravovanou žhavou novinkou společnosti Sony, 8MPix ultrazoom elektronickou zrcadlovkou F828. Na veletrhu IFA Berlin 2003 jsme měli exkluzivní možnost fotoaparát krátce testovat.

Sony představilo tři nové digitální kompakty /Jan Březina/
PRE-PMA 2003: Společnost Sony představila tři nové modely řady DSC-P. Pod označením P32, P52 a P72 se můžeme těšit na nové 3MPix digitální fotoaparáty s podporou nových paměťových karet MS PRO.

Sony DSC-F828, osmkrát větší nářez /Jan Březina/
Sony F828 je fotoaparát, který vyrazil dech mnoha odborníkům, fotografům i konkurentům. Je libo 8MPix, 7x zoom a špičkovou výbavu pod 40.000Kč?

PMA 2003: Yashica s extra velkými LCD displeji /Jan Březina/
Společnost Kyocera představila dva nové digitální fotoaparáty s 2,5" LCD displeji a rozlišením 3 a 4 mil. bodů. Na český trh modely L3V a L4V přijdou pod tradiční značkou Yashica.

PMA 2003: HP začalo reálně nabízet řešení pro minilaby /Jan Březina/
Společnost HP na veletrhu PMA 2003 oznámila první komerční instalaci svého řešení pro minilaby s označením Phogenix a zároveň v praxi předvedla funkční řešení pro centrální minilaby s technologií Indigo. Čeká nás nástup HP i v této oblasti?

Samsung DigiMAX V4 - malý, ale výkonný 4MPix /Jan Březina/
PRE-PMA 2003: Společnost Samsung představila nový kapesní digitální kompakt vybavený CCD snímačem s rozlišením 4 mil. bodů a řadou manuálních funkcí. Fotoaparát by se měl stát konkurentem sofistikovaných kompaktů jako je Canon S45 či Olympus C-50Z.

PMA 2003: Fujifilm FinePix F410 Zoom /Jan Březina/
Novinkou v oblasti miniaturních kapesních modelů digitálních fotoaparátů je i Fuji F410Z, která nahradí model F401Z. Zásadním rozdílem je první použití snímače čtvrté SuperCCD HR. Co od něj můžeme očekávat?

PMA 2003: Minolta DiMAGE Xt /Jan Březina/
Trochu nečekanou novinkou na expozici Minolty na letošním PMA v Las Vegas je nová variace na téma čtvercové miniaturní DiMAGE X. Proč přichází a co nabízí model Xt?

Panasonic Lumix FZ10 - první doteky hvězdy /Jan Březina/
Díky pochopení českého zastoupení jsme měli možnost krátce testovat předprodukční vzorek nového Panasonicu FZ-10, který se na našem trhu objeví zřejmě až v únoru příštího roku. Má smysl na něj počkat?

Nový digitální Pentax Optio S /Jan Březina/
Miniaturizace digitálních fotoaparátů je nezpochybnitelným trendem dneška. Zajímavý konstrukční počin v oblasti optiky představila společnost Pentax na veletrhu CES 2003. V čem je unikátní Optio S?

Minolta DiMAGE Scan Elite 5400 /Jan Březina/
Minolta představila nový filmový skener s rozlišením 5400dpi, 16bitovou barevnou hloubkou a duálním datovým rozhraním.

LDF: Noční focení /Jan Březina/
Kolikrát už jste fotili snímky za tmy a kolik jich vyšlo správně? Alespoň pro mě byly většinou snímky focené večer, při nedostatku světla záhadou až do té doby než jsem si pořídila digitální fotoaparát.

Tématické zařazení:

 » Praxe  

 » Ostatní  » Odkazy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: