Casio představilo nový odolný kompakt EXILIM EX-G1 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Casio představilo nový odolný kompakt EXILIM EX-G1

24. listopadu 2009, 00.00 | Casio na konci minulého týdne představilo svůj premiérový kompakt EXILIM EX-G1, který se vyznačuje vysokou odolností vůči nepříznivému zacházení. Fotoaparát má garantovanou odolnost například vůči pádu z výšky až 2 m či ponoru do hloubky až 10 m. Jedná se o fotoaparát, který se mimo jiné pyšní ultratenkou tloušťkou pouze 20 mm a netradičním designem. Uvedený přístroj nabízí rozlišení senzoru 12 Mpix a objektiv disponuje 3x optickým zoomem. Více informací viz náš článek.

Společnost Casio si „zavzpomínala“ na své odolné hodinky „G-Shock“ z roku 1983 a vstoupila s fotoaparátem EXILIM EX-G1 do segmentu outdoorových kompaktů. První pohled na produktové fotografie uvedeného přístroje nenechává nikoho na pochybách, že Casio u tohoto fotoaparátu vsadilo na netradiční design, který se pyšní ultratenkou tloušťkou těla pouze 20 mm. Co dalšího, kromě designu a tenkého těla, fotoaparát EXILIM EX-G1 ještě nabízí?


Fotoaparát Casio EXILIM EX-G1

Fotoaparát nabízí, díky robustnímu tělu, jenž je sestaveno z kombinace nerezové oceli, gumové pryže a polykarbonátů vyztuženými skleněnými vlákny, odolnost vůči pádu z výšky až 2 metry, což je velmi slušný parametr. Rovněž vodotěsnost aparátu až do hloubky 10 m a mrazuvzdornost do -10 stupňů Celsia, prozrazuje, že fotoaparát v tomto směru plně snese porovnání s konkurencí (například fotoaparáty Canon Powershot D10, Olympus Mju TOUGH 8 000 a další). Odolnost fotoaparátu je možné ještě zvýšit dvěma nárazníky, které lze připevnit na tělo přístroje.

Některé parametry fotoaparátu EX-G1 ovšem naopak dokáží budit určité rozpaky. Přístroj totiž nabízí objektiv s pouze 3x optickým zoomem, který začíná na dost neširokoúhlém ohnisku 38 mm a končí na 114 mm (ekv. 35mm). Rovněž světelnost f3,9 – f5,4 tohoto objektivu příliš neoslní, protože například pod vodou mohou být tyto hodnoty světelnosti značným problémem, zvlášť když si uvědomíme, že fotoaparát nedisponuje žádným systémem stabilizace obrazu.

V těle fotoaparátu je zabudován malý CCD snímač s délkou úhlopříčky 1/ 2,3 palce, který se s rozlišením 12 Mpix určitě nebude potýkat s nedostatkem šumu. Citlivost ISO lze ve fotoaparátu nastavit v rozsahu hodnot 64 – 3 200 ISO. Přístroj nabízí možnost nahrávat ozvučené videosekvence s rozlišením 848 x 480 pixelů při rychlosti 30 sn./s.. Závěrka fotoaparátu umožňuje pracovat s rozsahem expozičních časů 4 s. - 1/ 1 250s. Malé rozměry fotoaparátu 104 × 64 × 20 mm si patrně vynutily i menší velikost LCD displeje, který má délku úhlopříčky pouze 2,5 palce. Rozlišení LCD displeje je 230 000 pixelů. Váha aparátu činí velmi příjemných 124 gramů.

Funkční výbava fotoaparátu se opírá o systém automatiky BEST SHOT, která kromě samočinného výběru z nabídky scénických režimů nabízí rovněž zajímavou funkci časového snímání v intervalu 10 s., 30 s., 1 min. a 3 min. Pro zábavné použití přístroj skýtá mimo jiné funkci „Advance Dynamic Photo“, která je určena pro kreativní montáže fotografií (tuto funkci je podle výrobce možné použít i v režimu nahrávání videosekvencí).

Přístroj je kompatibilní s paměťovými kartami MicroSD a MicroSDHC (plus interní paměť o kapacitě cca 36 Mb). Napájení fotoaparátu je zajišťováno Li-Ion akumulátorem NP-80, který by měl podle CIPA poskytovat výdrž na pořízení cca 300 snímků na jedno nabití.

Odolný fotoaparát Casio EXILIM EX-G1 by se na pultech prodejen měl objevit zhruba počátkem prosince 2009 v barvách šedé a červené. Výše tuzemské ceny u daného fotoaparátu zatím nebyla oznámena, ale v zahraničí se hovoří o částce cca 299 USD (tj. cca 5 300 Kč plus DPH).

Casio EXILIM EX-G1:

 • Snímač: 1/2,33palcový CCD
 • Rozlišení: 12 Mpix (efektivně)
 • Objektiv: Casio ; světelnost f3,9 – f5,4 ; rozsah ohnisek 38 mm – 114 mm (ekv. Kinofilmu); 3x optický zoom;
 • Přístroj nedisponuje systémem stabilizace obrazu
 • Citlivost ISO: 64 - 3 200 ISO
 • Systém plné automatiky „BEST SHOT“, časové snímání v intervalu 0 s., 30 s., 1 min. a 3 min.; funkce Advance Dynamic Photo“ pro kreativní montáže fotografií
 • Rozsah časů závěrky: 4s. - 1/1 250 s.
 • LCD displej: 2,5palcový monitor; rozlišení: 230 000 bodů
 • Video: 848 x 480 pixelů při rychlosti 30 sn./s.,
 • Typ podporovaných paměťových karet: MicroSD/MicroSDHC plus interní paměť o kapacitě cca 36 MB
 • Rozměry: 104 × 64 × 20 mm
 • Váha: 124 g
 • Napájení: Li-Ion akumulátor NP-80 (výdrž baterie cca 300 snímků)

Pro podrobnější technickou specifikaci klikněte ZDE

Zdroj: Dpreview.com

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Svět skrz objektiv  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: