FOTOinspirace: Podívejte se na snímky, které stojí za to vidět! - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Svět skrz objektiv

FOTOinspirace: Podívejte se na snímky, které stojí za to vidět!

4. března 2010, 04.00 | Pro všechny z vás, jež se rádi inspirují počiny profesionálních fotografů, přinášíme dnes výběr několika desítek zajímavých snímků, které mají potenciál lahodit vaším očím.

Reuters

Na stránkách prestižní agentury Reuters můžete nalézt dvě vytříbené kolekce snímků. Jedná se o výběr těch nejlepších fotografií, jež fotožurnalisté výše zmiňované agentury pořídili v lednu a v únoru roku 2010. Dále se můžete prostřednictvím Reuters podívat zajímavé fotografie ze zimní olympiády ve Vancouveru, či se pokochat fotografiemi, které zachycují „Festival barev“ v Indii. Uváděné fotografie si můžete prohlédnout na níže umístěných odkazech.

 

Foto via Reuters.com

 

Foto via Reuters.com

Nature Scapes
Server NatureScapes.com, který je zaměřen na fotografie přírody, zveřejnil na svých stránkách před časem kolekci cca 18 pozoruhodných snímků. Jedná se o výběr těch nejlepších fotografií, které byly pořízeny v loňském roce. Neváhejte a podívejte se na tyto snímky, protože většina z nich jsou opravdu fotografické „lahůdky“!


The Christian Science Monitor
Přiznejte, kolik jste za život viděli skutečně dobrých fotografií Měsíce? Pokud si nevíte rady s odpovědí na tuto otázku, tak vám doporučujme se podívat na stránky The Christian Science Monitor, kde je publikováno 9 velmi zajímavých fotografií, na kterých hraje prim právě motiv Měsíce v úplňku. Pokud jde o nás, tak nejvíce nás „dostal snímek, na kterém je zachycen obrovitý měsíc se siluetou letícího letadla.


The Wall Street Journal
Hodnotné výběry snímků rovněž sestavují elitní fotoeditoři amerických novin The Wall Street Journal, které si můžete prohlédnout na odkazech níže.

 

Foto via Wsj.com

 

Foto via Wsj.com

 

Foto via Wsj.com

The Boston Globe
Pestrou paletu snímků v uplynulých týdnech vytvořili i fotožurnalisté bostonských novin The Boston Globe, respektive její fotografické přílohy Big Picture. Vedle dominujícího tématu nedávno zakončené zimní Olympiády ve Vancouveru, také v těchto výběrech fotografií naleznete smutně působivou podívanou na extrémní zemětřesení, které se odehrála na Haiti a v Chile.

 

Foto via Boston.com

 

Foto via Boston.com

 

Foto via Boston.com

 

Foto via Boston.com

The Denver Post
Nedávno zakončenou Zimní olympiádu ve Vancouveru si můžete rovněž připomenout očima fotoeditorů amerického deníku The Denver Post, kteří k této tématice sestavili níže odkazované série fotografií.

 

Stern
Na závěr nesmíme opomenout rozsáhlou galerii snímků německých novin Stern, které se také věnují Zimní olympiádě ve Vancouveru. Naprostá většina ze zde uveřejněných 137 snímků patří bezpochyby mezi výkvět žánru sportovní fotografie. Přejeme vám příjemnou podívanou.


Foto: via Stern.com

Zdroje:
Reuters.com
NatureScapes.com
Csmonitor.com
Wsj.com
Boston.com
Denverpost.com
Stern.com

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Svět skrz objektiv  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: