Telegraficky z fotoprůmyslu aneb pár zpráv co by vás mohly zajímat - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Telegraficky z fotoprůmyslu aneb pár zpráv co by vás mohly zajímat

25. května 2009, 06.00 | Zajímají vás například informace, s kým společnost Sony prodloužila spolupráci, o kolik procent se meziročně propadla výroba digitální fotoaparátů, jak moc se krize dotkla tržeb Canonu či jaký fotoaparát Leica už nikdy nevyrobí? Pak nepřehlédněte tento článek.

Kvůli krizi podle CIPA poklesla produkce „digitálů“ o 28,2 %
Japonská asociace CIPA (Camera & Imaging Products Association) byla založena 1. července 2002, aby nahradila dosavadní JCIA (Japan Camera Industry Association). Slouží k průzkumu trhu s digitální foto a video technikou, utváření standardů kompatibility mezi produkty apod. Nedávno CIPA zveřejnila data, které potvrzují výrazný dopad globální hospodářské recese na odvětví fotoprůmyslu. Z meziročního srovnání vyplývá (únor 2008 versus únor 2009), že celková produkce digitálních fotoaparátů poklesla téměř o třetinu (28,2 %), což představuje pro japonské výrobce fototechniky výpadek tržeb o cca 41,5 %. Výroba, potažmo odbyt, se v Japonsku u DSLR tuzemských producentů recipročně snížil o více než 50 %. Na ostatní trzích mimo Japonsko spadl odbyt digitálních fototechniky o cca 26,2 %, přičemž nastal pokles tržeb o cca 47,2 %. Celkově tyto data částečně vysvětlují, spolu s proměnlivým kurzem koruny, proč za posledních pár měsíců tak výrazně vzrostly ceny některých digitálních fotoaparátu a jejich příslušenství.

Canon ohlásil 31,8% propad tržeb z prodeje
Hospodářská krize se dotkla i společnosti Canon, která nedávno zveřejnila svá „červená čísla“. Z nich vyplývá, že po vyhodnoceném 1 čtvrtletí roku 2009 a jeho srovnání se stejným obdobím v před rokem se tržby z prodeje výrobků Canon snížily o 31,8 %. Následkem toho celkové příjmy z prodeje dosáhly pouze 83,4% stavu tržeb (5,285 miliardy EUR), které firma Canon sklidila v stejném období v roce 2008.

Carl Zeiss prodloužil svoji spolupráci s firmou Sony
Známý výrobce fotooptiky nedávno oznámil, že jeho divize zajišťující vývoj a výrobu objektivů pro digitální fotoaparáty a videokamery prodlouží spolupráci se svým hlavním odběratelem, společností Sony. Uzavřený kontrakt o spolupráci mezi Carl Zeiss a Sony je platný na dalších 5 let. Připomeňme, že tyto firmy spolu začaly kooperovat již v roce 1996.

Leica zastavila výrobu SLR zrcadlovek s R-systém bajonetem
Proslulý producent značkových fotoaparátů a objektivu, německá firma Leica, před časem oficiálně potvrdila spekulace o konci výroby tzv. R-systému jednookých zrcadlovek a příslušných objektivů s R-bajonetem. Jmenovitě byla zastavena výroba kinofilmové zrcadlovky Leica R9 a všech kompatibilních skel. Leica jako důvod zrušení výroby R-systému uvedla jeho ekonomickou nerentabilnost. Neznamená to ovšem, že Leica R-systém fotoaparátů okamžitě úplně vymizí z pultů prodejen, neboť ještě po nějakou dobu bude toto zboží prodáváno autorizovanými prodejci.

Zdroj: PMA European Newsline

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Svět skrz objektiv  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: