Zajímavá interaktivní pomůcka na stránkách Olympus - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Zajímavá interaktivní pomůcka na stránkách Olympus

26. května 2009, 00.00 | Olympus na svých stránkách spustil originální prezentaci, díky které má uživatel možnost názorně vidět jak vypadá stejná fotografovaná scéna v záběrech objektivů s různou ohniskovou vzdáleností v celkovém rozsahu 14 – 600 mm (ekv. kinofilmu). Více viz náš článek.

Způsobů, jak si může vytvořit začínající fotograf přehled o tom, jaký obrazový záběr představuje to či ono ohnisko různých objektivů je několik. Buď může navštívit fotografický obchod a dané objektivy si jednoduše vyzkoušet či využít vyhledávání fotografií na internetu s označenou ohniskovou vzdáleností. Nebo se může poohlédnout po nějaké webové animací jako například ta, kterou nedávno na svých stránkách spustila společnost Olympus.

Screenshot z webové služby „Lensfinder“, kterou najdete na stránkách Olympus

Jedná se flashovou animaci „Lensfinder“, v rámci které si uživatel pomocí posuvníku určuje hodnotu ohniskové vzdálenosti, podle které se následně proměňuje záběr dané fotografované scény. Pod animací se pak zobrazují konkrétní typy objektivů Olympus, které vybranou ohniskovou vzdálenost dokáží pokrýt. Jedná se tedy o jakýsi jednoduchý vyhledávač objektivů, které nabízí Olympus. Podle barevného označení jsou tyto vyhledané objektivy označeny buď jako standardní (žlutá barva), profesionální (modrá barva) či „Top profi“ (černá).

Posuvníkem si lze navolit požadovanou ohniskovou vzdálenost objektivu a následně pak na fotografii vidět jak se změní obrazový záběr; Screenshot z webové služby „Lensfinder“, kterou najdete na stránkách Olympus

Díky své jednoduchosti a názornosti se tato vizuální nápověda, ohledně volby objektivu s vhodným rozsahem ohniskových vzdáleností,může stát užitečnou pomůckou i pro ty fotografy, kteří se pohlížejí i po objektivech jiných značek. Interaktivní animaci „Lensfinder“ naleznete na stránkách Olympus ZDE.

Pod posuvníkem se pak automaticky objeví výčet objektivů, kteří pokrývají danou ohniskovou vzdálenost; Screenshot z webové služby „Lensfinder“, kterou najdete na stránkách Olympus

Zdroj: Webové stránka Olympus

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Svět skrz objektiv  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: