Tapeta: Nudlaři vystavují - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tapety

Tapeta: Nudlaři vystavují

19. května 2006, 00.00 | Vztah. Jedno z témat, které se snažím na svých snímcích zachytit. Na snímcích pro radost. Mou i druhých. Vztah však nemusí být pouze mezi lidmi. Často jsou objekty mých fotografií psi. A jiná zvířata. Ano vím, fotografování ve volné přírodě nelze nahradit náhražkou zoologických zahrad. Však do Afriky je to přece jenom pár tisíc kilometrů.

Nudlaři vystavují

Vztah. Jedno z témat, které se snažím na svých snímcích zachytit. Na snímcích pro radost. Mou i druhých. Vztah však nemusí být pouze mezi lidmi. Často jsou objekty mých fotografií psi. A jiná zvířata. Ano vím, fotografování ve volné přírodě nelze nahradit náhražkou zoologických zahrad. Však do Afriky je to přece jenom pár tisíc kilometrů.

Pak, chci-li udělat dobrou fotografii v zoologické zahradě, řídím se jednak svým citem, dále nejrůznějšími doporučeními Vladislava T. Jirouška. Např. nerušte zvířata bleskem. Pozdravte je, když přicházíte k jejich území. Fotografujte tak, aby nebylo zřetelné, že zvířata nejsou ve svém přirozeném prostředí. Další zkušenosti z několika desítek let profesionálního fotografování zvířat naleznete v nové knize jmenovaného autora společnosti ZONER PRESS.


© Foto: ing. Jiří Heller

Zde je tapeta ke stažení v rozlišení:

800x600

1024x768

1280x1024


Fotografický tip:
A co že to jsou Ti "nudlaři"? Fotografové, kteří si výhradně nebo mimo jiné oblíbili panoramatický formát. Formát snímků, kde jedna strana je minimálně dvakrát delší než strana druhá. A zmíněné nudle mohou být na šířku, tak, jak má člověk položeny od sebe oči. Nebo na výšku. Pak se lépe nachází prostor pro pověšení takového díla.

Přiložená pozvánka si dovoluje Vás pozvat na výstavní setkání přátel tohoto formátu, kteří jsou sdružení pod vedením pana Mirka Hozy ve skupině Panhorama (www.panhorama.cz), která vystavuje společně v jednom roce v České republice, v následujícím ve Finsku.

Na současnou výstavu v Děčíně nebo na dalších místech v České republice Vás tímto srdečně zvu.Vrcholné prožití dne vám přeje
Ing. Jiří Heller
člen Asociace fotografů ČR

P.S. Snímek je součástí nabídky fotobanky společnosti HELLER.CZ s.r.o.,www.heller.cz
© Foto:  

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Tapety  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: