Tapeta: Potkal jsem Tibora Huszára - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tapety

Tapeta: Potkal jsem Tibora Huszára

26. května 2006, 00.00 | Existují mnohá setkání. Ve velkoměstě potkáváme denně stovky osob, aniž bychom je pozdravili, či jenom vzhlédli oči k jejich tvářím. Na malém městě se tento počet může redukovat třeba na desítky lidí. K setkání patří pozdrav. Vesnice pak přidává obvykle ještě několik vět. Které se mohou rozvinout do půlhodinového rozhovoru.

Potkal jsem Tibora Huszára.

Existují mnohá setkání. Ve velkoměstě potkáváme denně stovky osob, aniž bychom je pozdravili, či jenom vzhlédli oči k jejich tvářím. Na malém městě se tento počet může redukovat třeba na desítky lidí. K setkání patří pozdrav. Vesnice pak přidává obvykle ještě několik vět. Které se mohou rozvinout do půlhodinového rozhovoru.

Coby obyvatel Prahy jsem vojenskou službu vykonával ve Zvolenu. Na jedné z nočních víkendových cest do Prahy, mohl to být snad rok 1984, jsem potkal zajímavého muže. Chlap jak hora, v jehož obrovských rukou se zcela ztrácela klasická Leica. Když se občasně probudil z mrákotného spánku, exponoval. Dal jsem se s ním tehdy do řeči. Tibor Huszár, jeden z nejlepších slovenských fotografů.

Však proč Vám toto sděluji? Při tvorbě "Tapet pro Váš monitor" často vybírám ze snímků, které jsem v minulých dnech nafotografoval, co mne potkalo. Vlastně vzniká jakýsi můj obrazový deník, týdeník. Ptal jsem se tehdy v nočním rychlíku Tibora, před více než dvaceti lety, na všechno možné. Jel ze Slovenska do Hradce Králové, vybrat si ve Fomě fotografické papíry pro svoji novou výstavu. Otevřeně hovořil o své tvorbě. Přitom mi ukázal svůj deník. U každého dne měl pár poznámek, co dělal, co nejdůležitějšího jej potkalo. A jednu malou fotografii. Nejlepší snímek z každého dne.

Zajímavé setkání, nádherné a inspirující.


© Foto: ing. Jiří Heller

Zde je tapeta ke stažení v rozlišení:

800x600

1024x768

1280x1024


Vrcholné prožití dne vám přeje
Ing. Jiří Heller
člen Asociace fotografů ČR

P.S. Snímek je součástí nabídky fotobanky společnosti HELLER.CZ s.r.o.,www.heller.cz
© Foto:  

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Tapety  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: