Tapeta: Zlatotokopec - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tapety

Tapeta: Zlatotokopec

21. dubna 2006, 00.00 | Mnoho autorů v poslední době přemýšlí, zdali ten či onen snímek, fotografie krajiny, portrét, akt prezentovat, adjustovat v barevném nebo černobílém podání. Digitální zpracování fotografie, pořízené na klasický film a pak skenované nebo přímo zhotovené digitálním aparátem variantu převodu do stupňů šedi přímo nabízí.

Mnoho autorů v poslední době přemýšlí, zdali ten či onen snímek, fotografie krajiny, portrét, akt prezentovat, adjustovat v barevném nebo černobílém podání. Digitální zpracování fotografie, pořízené na klasický film a pak skenované nebo přímo zhotovené digitálním aparátem variantu převodu do stupňů šedi přímo nabízí. Digitální zpracování tak řeší dřívější dilema, jaký film do aparátu vložit, či zda mít s sebou dvě kinofilmová těla jinak „nabitá“. U mnohého středního formátu bylo nabídnuto řešení formou výměnných kazet.

Dnešní snímek byl inspirován barevnou čistotou viděné krajiny. Původní snímek byl zhotoven kinofilmovým aparátem na výšku. Několik variant tak nabídlo tu více zlatého kopce v popředí, další snímky zachytily více blankytně modré oblohy. Výřez byl přizpůsoben formátu tapet dnešních monitorů.

Zde je tapeta ke stažení v rozlišení:

800x600

1024x768

1290x1024

Fotografický tip

Večer s fotografem.... tentokrát se slečnou Sárou Saudkovou

Mé pozvání do kruhu přátel dobré fotografie, na klubový večer v Institutu digitálnífotografie přijala slečna Sára Saudková. Pravá ruka fotografa českého - Mistra Jana, jeho žačka a nyní v České republice i v zahraničí uznávaná autorka. Její fotografie je možné si prohlédnout přímo z Vašeho počítače ve virtuální fotografické galerii WORLD WEBPHOTO GALLERY

Setkání se koná dne 3. května v 19,00 hodin v sídle IDIFu. Podmínkou je opět včasná registrace. A s sebou pak dobrá nálada. Soubor výstavních snímků slečny Sáry Saudkové je možné vidět ve virtuální galerii WORLD WEBPHOTO GALLERY.


Klikněte na obrázek pro více informací

Vrcholné prožití dne vám přeje
Ing. Jiří Heller
člen Asociace fotografů ČR

P.S. Snímek je součástí nabídky fotobanky společnosti HELLER.CZ s.r.o.,www.heller.cz
© Foto:  

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Tapety  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: