Tapeta: Zlatý déšť mění barvu - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tapety

Tapeta: Zlatý déšť mění barvu

4. května 2006, 00.00 | Do České republiky definitivně vtrhlo jaro. A tak ti, kdož milují krásu květin, kdož se snaží zachytit jejich každodenně proměňující se podobu, mají žně. Poupata se mění v květy, otevírají se, tvarují, zabarvují, aby po několika dnech definitivně ukončily svůj roční životní cyklus.

Zlatý déšť mění barvu.

Do České republiky definitivně vtrhlo jaro. A tak ti, kdož milují krásu květin, kdož se snaží zachytit jejich každodenně proměňující se podobu, mají žně. Poupata se mění v květy, otevírají se, tvarují, zabarvují, aby po několika dnech definitivně ukončily svůj roční životní cyklus.

Stejně tak tomu je se zlatým deštěm. Jeho dominantní barva na pár dní zcela převezme v parcích svoji barevnou vládu. A jak jej fotografovat? Možnosti jsou opravdu mnohé. Jako zcela zlatou strukturu. Po přiblížení se ke keři vlastním krokem nebo delším ohniskem objektivu je možné sledovat jednotlivé detaily. Tvůrčím přístupem k nastavení clonového čísla je možné pracovat s hloubkou ostrosti a tím ke zdůraznění části obrazu.

O pár dní později se keř proměňuje na dvoubarevnou strukturu. Zelená postupně přebírá veškerou aktivitu. A právě v této druhé fázi, ještě před opadnutím zlatavých lístků, byl exponován tento snímek.

Zde je tapeta ke stažení v rozlišení:

800x600

1024x768

1280x1024


Fotografický tip:

Expedice Philippines 2006

Dne 27. dubna 2006 odjela expedice potápěčů, fotografů a kameramanů na Filipíny s cílem obrazově zachytit, umělecky zdokumentovat tři výrazné prvky. Výrazně soustředěnou makroflóru a makrofaunu, setkání se skupinou žraloků velrybích a dále pak vraky lodí z druhé světové války.
V čele expedice stojí fotograf Libor Špaček, člen AF ČR a kameraman Jiří Novota ze studia Digital Picture World.
Expedice je plánována na 35 pracovních dní. Informace o expedici budou postupně publikovány tak, jak bude v místě jejich pobytu dostupný internet, na serveru expedice www.philippines2006.com.


Foto: © Libor Špaček, Philippines 2006

Vrcholné prožití dne vám přeje
Ing. Jiří Heller
člen Asociace fotografů ČR

P.S. Snímek je součástí nabídky fotobanky společnosti HELLER.CZ s.r.o.,www.heller.cz
© Foto:  

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Tapety  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: