Tapeta: Žlutokráska - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tapety

Tapeta: Žlutokráska

6. dubna 2006, 00.00 | V letošním roce s prodlouženou zimou jsem ji ještě nepotkal, těším se ale na ni, těším se, až svojí výraznou barvou pokryje české louky, barevně doplní základní zelenou. A já ji budu opět fotografovat, těším se na její přeměnu, než odletí její větrná semínka do světa. Dnes vám nabízím pampeliščin portrét v takřka monochromatickém podání.

Žlutokráska

V letošním roce s prodlouženou zimou jsem ji ještě nepotkal, těším se ale na ni, těším se, až svojí výraznou barvou pokryje české louky, barevně doplní základní zelenou. A já ji budu opět fotografovat, těším se na její přeměnu, než odletí její větrná semínka do světa. Dnes vám nabízím pampeliščin portrét v takřka monochromatickém podání.

A co jest pro tuto fotografii třeba. Fotoaparát s makro rozsahem objektivu. Mnozí fotografové rodinného typu, někteří pokročilí autoři i profesionálové oceňují vynikající vlastnost mnoha kvalitnějších digitálních kompaktů - zaostření od vzdálenosti několika málo centimetrů. Díky této cenově relativně nenáročné záznamové technice mohou vzniknout zajímavé snímky těžko dosažitelné i na velkém formátu. A mnohdy i z ruky bez použití stativu.


©Foto: Jiří Heller, HELLER.CZ s.r.o.

Zde je tapeta ke stažení v rozlišení:

800x600

1024x768

1280x1024

Fotografický tip
Jedním z nových jmen, které se v poslední době stále častěji objevuje v české fotografii aktu, je Miloš Fic.
A právě tohoto autora jsem pozval jako svého dalšího hosta na besedu "Večer s fotografem" dne 19. dubna 2006, který pořádá Institut digitální fotografie jednou za čtrnáct dní v Hálkově ulici, v Praze.

Vrcholné prožití dne přeje
Ing. Jiří Heller
člen Asociace fotografů ČR

P.S. Snímek je součástí nabídky fotobanky společnosti HELLER.CZ s.r.o.,www.heller.cz
© Foto:  

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Tapety  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: