Novinky - fotoaparáty - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Olympus Pen E-PL5

3. října 2012, 01.31 | Olympus na mezinárodním veletrhu Photokina 2012 v Kolíně nad Rýnem, největší evropské výstavě fotografické techniky a zobrazovacích technologií a jejich využití v praxi, představil dva nové systémové kompaktní fotoaparáty řady Pen, E-PL5 a E-PM2. Představil funkce pro přímé sdílení dat na sociálních sítích a webových stránkách s využitím bezdrátové komunikace s chytrým telefonem s využitím Flash Air.

 

 

 

Canon PowerShot SX50 HS s 50násobným optickým zoomem

1. října 2012, 14.03 | Nový univerzálně použitelný kompaktní fotoaparát v nejvyšší řadě PowerShot SX nabízí 50× optický zoom s rozsahem 24-1200 mm a optickou stabilizací, vylepšenou funkci Zoom Framing Assist, 12Mpx senzor a HS System s procesorem DIGIC 5, možnost ovládat ručně, anebo využít Smart Auto, vyvážení bílé pro vícenásobné oblasti, režim rychlého souvislého snímání, Full HD video, výklopný LCD a digitální hledáček, výklopný blesk a sáňky pro externí blesk.

 

 

 

Sony Alfa NEX-6 poprvé v ruce

26. září 2012, 21.29 | Tento kompaktní systémový fotoaparát můžeme charakterizovat třemi slovy: kompaktnost, výkon, flexibilita. Je ideální pro uživatele, kteří vyžadují výbornou kvalitu obrazu, nespokojí se s jedním napevno zabudovaným objektivem, byť by to byl zoom s velkým rozsahem, ale naopak chtějí využívat různé objektivy a další příslušenství v rámci modulárního systému, avšak preferují přístroj kompaktní, malý, lehký, snadno přenosný.

 

 

 

Canon PowerShot S110

25. září 2012, 23.47 | Už čtvrtý model špičkového kompaktního fotoaparátu kapesních rozměrů PowerShot „S“ zachoval vše, co se osvědčilo u předešlých modelů, ale na rozdíl od S100 nemá jednotku GPS, zato však nabízí Wi-Fi funkce, umožňující okamžitě sdílet fotografie na internetu nebo je odesílat na jiná zařízení, disponující bezdrátovou komunikací, ať už to je fototiskárna, nebo mobilní telefon, který umožňuje sdílet GPS a přidat ke snímkům GPS souřadnice.

 

 

 

Samsung NX: nové objektivy 12–24 a 45 mm

24. září 2012, 10.56 | Jedním z produktů, na které kladl Samsung důraz jak na veletrhu IFA, tak na výstavě Photokina, byl pochopitelně „chytrý“ kompaktní fotoaparát Galaxy. V Kolíně nad Rýnem ale širokou fotografující veřejnost zaujal také uvedením dvojice nových objektivů pro svůj kompaktní modulární systém NX. Je to širokoúhlý objektiv s proměnlivou ohniskovou vzdáleností a objektiv s pevným ohniskem a výbornou světelností.

 

 

 

Sony SLT Alfa 99 poprvé v ruce

22. září 2012, 06.47 | První "full-frame" fotoaparát typu SLT – Single Lens Translucent, tedy s technologií nesklopného polopropustného zrcadla – Translucent Mirror Technology, jsme si představili zatím jen stručně vzápětí poté, kdy nám ho představitelé společnosti Sony prezentovali. Následně jsme jeho předprodukční verzi mohli krátce vyzkoušet. V tomto článku vám přinášíme podrobnější informace a také výběr z prvních "před-zkušebních" snímků.

 

 

 

Canon PowerShot G15 s novým objektivem

21. září 2012, 13.56 | Canon se po uvedení modelu PowerShot G1 X vrátil k původnímu značení svých kompaktních fotoaparátů pro náročné řady PowerShot G, byť dvě čísla přeskočil. Co je ale podstatné: nový přístroj má zoomobjektiv s nejvyšší světelností ze všech objektivů v řadě PowerShot G. Je to 5× optický zoom 28–140 mm f/1,8–2,8 (ekv. 35mm formátu), který fotografům poskytuje opravdu velkou světelnost v celém rozsahu ohniskových vzdáleností.

 

 

 

Panasonic Lumix GH3: kvalitní video a Wi-Fi

19. září 2012, 23.56 | Kdo delší dobu sleduje postupný vývoj portfolia výkonných kompaktních fotoaparátů Lumix s výměnnými objektivy mikro 4/3 systému, předpokládal, že ve druhé půli letošního roku Panasonic představí nové modely ve dvou řadách, G a GH. Model G5 byl uveden v létě v Budapešti, pro představení následovníka modelu GH2 si Panasonic vybral výstavu Photokina 2012. Lumix GH3 je určen hlavně náročným uživatelům, kteří kladou důraz i na kvalitní videozáznamy.

 

 

 

Canon EOS 6D: full-frame v kompaktním balení

19. září 2012, 13.51 | Canon si vybral výstavu Photokina 2012 pro představení několika nových produktů, z nichž je přirozeně nejvíc atraktivní dlouho očekávaná zrcadlovka s full-frame senzorem, avšak dostupná širšímu okruhu nadšených fotografů a fotografek. Dalšími novinkami jsou dva kompakty PowerShot s objektivy nové generace, a to G15 a SX50 HS, kapesní PowerShot S110 s Wi-Fi pro okamžité sdílení snímků na internetu nebo s jiným bezdrátovým zařízením a také několik fotografických tiskáren včetně termosublimační Selphy CP900 s Wi-Fi.

 

 

 

Nikon D600: kompaktní DSLR s full-frame senzorem

16. září 2012, 22.49 | Společnost Nikon před letošní výstavou Photokina představila novou digitální zrcadlovku formátu FX s 24 miliony pixelů. Je to kompaktní poloprofesionální přístroj, nejmenší a nejlehčí model s plnoformátovým senzorem, který výrobce dosud používal jen u profimodelů. Nyní se výrobce rozhodl nabídnout full-frame senzor FX ještě většímu počtu fotografů než dosud. Jeho atraktivitu zvyšuje také fakt, že využívá i vybrané nejnovější technologie od profipřístrojů.

 

 

 

Strana výpisu

... 32 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: