Novinky - fotoaparáty - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Samsung WB750: ultrakompakt s 18× zoomem

13. října 2011, 01.00 | Nový kompaktní fotoaparát se vejde i do kapsy, měří přibližně 10,5 × 6 × 2,5 cm. Je tedy snadno přenosný a může být vždy a všude „po ruce“, připravený k pohotovému fotografování nebo natáčení Full HD videa. Nabízí nový 12megapixelový snímač BSI CMOS, 18násobný optický zoom, začínající u 24mm ohniska (ekvivalent 35mm formátu), a zajímavé praktické i hravé funkce.

 

 

 

JVC GC-PX10 – foto-videokamera

13. října 2011, 00.00 | Firma JVC letos už podruhé rozšířila nabídku multifunkčních multimediálních přístrojů. V únoru zaujala naši pozornost modelem hybridní videokamery, která je i fotoaparátem – GC-PX1, a na říjen připravila model GC-PX10 s 12megapixelovým snímačem CMOS, který umožňuje natáčet Full HD video 1080/50p, fotografovat v režimu rychlého souvislého snímání nebo pořizovat obrazové podklady umožňující analyzovat třeba pohyb sportovců nebo tanečnic.

 

 

 

Fujifilm FinePix X-S1 a plány s bezzrcadlovým modulárním systémem

6. října 2011, 02.00 | Společnost Fujifilm na tokijské prezentační akci představila svůj nový high-endový kompaktní fotoaparát vybavený zoomobjektivem velkého rozsahu a potvrdila svůj záměr vybudovat vlastní kompaktní modulární systém s bezzrcadlovými fotoaparáty s výměnnými objektivy.

 

 

 

Sony Alfa NEX-7 – první zkušenosti

4. října 2011, 18.00 | Nejnovější kompaktní fotoaparát s výměnnými objektivy poskytuje nejen zajímavé čistě technické parametry, ale také se dobře ovládá, nabízí celou řadu zajímavých praktických a kreativních funkcí a svou koncepcí vzbuzuje zasloužený zájem odborníků i potenciálních uživatelů. Po základním představení vám nabízíme první zkušenosti z krátkého otestování přístroje z předprodukční série plus několik zkušebních snímků.

 

 

 

Modulární mikrosystémy – srovnání nejmenších modelů

29. září 2011, 16.00 | Nabídka kompaktních fotoaparátů s výměnnými objektivy se postupně zajímavě rozrůstá. Před časem představil svůj modulární mikrosystém Pentax a nejnověji nabídl své řešení také Nikon. Pohledy na kompaktní mikrosystémy jsou různé, po představení fotoaparátu Nikon 1 J1 se na přetřes dostala otázka rozměrů. Připravili jsme tedy praktické srovnání zaměřené především na tento aspekt.

 

 

 

Nikon 1 J1

22. září 2011, 13.00 | Druhý kompaktní fotoaparát nového systému Nikon 1 s výměnnými objektivy. Představuje jednodušší, „odlehčenou“ variantu vyššího modelu V1, která bude oslovovat jiný okruh potenciálních spotřebitelů, čemuž odpovídají nejen technické parametry a uživatelské možnosti, ale také atraktivní provedení v mnoha pestrých barvách. V první fázi bude nabízen v pěti barevných variantách: klasické matné černé, lesklé bílé, metalicky stříbřité, lesklé červené a jasně růžové. A ve stejných barvách jsou k dispozici i výměnné objektivy.

 

 

 

Nikon 1 V1 a nový fotografický systém

22. září 2011, 01.00 | Nikon rozšířil svou nabídku fotografických systémů a fotoaparátů o kompaktní modulární systém Nikon 1 a představil první dva fotoaparáty, V1 a J1, první výměnné objektivy a další příslušenství, jako externí GPS modul GP-N100 a miniblesk SB-N5 s výklopnou a otočnou hlavicí. Kompaktní bezzrcadlové fotografické přístroje s výměnnými objektivy jsou vybaveny malým obrazovým snímačem CMOS "CX" s palcovým formátem a rozlišením 10 Mpx a novým procesorem Expeed 3.

 

 

 

Samsung MV800 MultiView

21. září 2011, 01.00 | Nápaditě řešený malý kompaktní fotoaparát s rozměrným dotykovým displejem, který je možno podle potřeby vyklápět do mnoha různých poloh. Tvůrčí svobodu podporuje také pětinásobný optický zoom, který začíná u ohniskové vzdálenosti 26 mm se širokým úhlem záběru. Nový kompakt se 16megapixelovým snímačem je v prodeji od září za doporučených 249 € – necelých šest tisíc korun s DPH.

 

 

 

Canon PowerShot SX40 HS s 35× ultrazoomem

20. září 2011, 00.00 | Nástupce modelu PowerShot SX30 IS přináší hlavně nový zoomobjektiv s věším rozsahem, nový, výkonnější procesor, nový snímač s nižším rozlišením, a to ze 14 na 12 megapixelů, vylepšený výkon při snímání za špatného osvětlení, inovovaný systém optické stabilizace obrazu, vyšší provozní rychlosti, a umožňuje natáčet stereofonní video ve Full HD rozlišení. Doporučená prodejní cena je necelých dvanáct tisíc korun.

 

 

 

Pentax Optio RZ-18 – 18× zoom do kapsy

19. září 2011, 12.00 | Nový kompaktní fotoaparát Optio s 18násobným optickým zoomem a se snímačem s rozlišením 16 megapixelů bude v prodeji od začátku letošního října za doporučenou cenu 4 750 Kč s DPH. Na výběr budou tři barevné verze, klasická černá, perleťově bílá a metalická oranžová.

 

 

 

Strana výpisu

... 40 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: