Recenze - fotoaparáty - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze - fotoaparáty

Canon IXUS 310 HS s dotykovým displejem

31. května 2011, 00.00 | Stylový kompaktní fotoaparát s tělem z nerezové oceli postavený na systému Canon High Sensitivity s 12Mpx snímačem CMOS a procesorem DIGIC 4, který je podpořen širokoúhlým zoomem s dobrou světelností a optickou stabilizací. Nabízí velkou a kvalitní dotykovou obrazovku s rychlou odezvou a řadu programů a funkcí, mezi nimiž je i natáčení filmů ve Full HD rozlišení.

 

 

 

Nikon Coolpix P300

20. května 2011, 15.00 | Důmyslně řešený kompaktní fotoaparát: vejde se do kapsy, ale je výkonný a umožňuje i tvůrčí využití. Má 12Mpx snímač CMOS se „zadním osvětlením“, široký výběr režimů expozice včetně ručního ovládání, objektiv 24–100 mm 1:1,8–4,9 a třípalcový displej s rozlišením 921 kpx. Nabízí zajímavé funkce včetně HDRI nebo souvisle snímaných panoramatických záběrů a umožňuje natáčet stereofonní Full HD video 1080p @ 30 obr./s.

 

 

 

Canon EOS 600D – test a recenze

11. května 2011, 00.00 | Canon svůj model EOS 600D představil rok a den po EOS 550D, který ovšem na trhu nenahradil, ale doplnil. Stejně jako předchůdce má 18Mpx senzor, ale navíc výklopný a otočný displej jako nejnovější model z vyšší řady – EOS 60D. Kompaktní 600D nabízí velký výběr režimů fotografování od ručního nastavení až po inteligentní automatiku, možnost pořizovat Full-HD video, ale také třeba bezdrátově ovládat blesky.

 

 

 

Sony Cyber-shot DSC-H70

5. května 2011, 00.00 | Tento nevelký, přesto vcelku robustní kompaktní fotoaparát řady Cyber-shot H patřil k první vlně fotoaparátů, představených letos v lednu. Je vybaven 16Mpx snímačem CCD, poměrně široce použitelným 10× optickým zoomem, 3“ displejem a nabízí dobrý výběr funkcí, režimů a programů včetně záznamu HD videa a Sweep Panorama. Nechybí inteligentní automatika, ale ani režim s ručním nastavením expozice.

 

 

 

Olympus XZ-1

28. dubna 2011, 00.00 | Malý, ale výkonný fotoaparát – první kompakt s kvalitním pankratickým objektivem i.Zuiko Digital. Má příjemné, snadné a nápadité ovládání, využívající otočný prstenec na objímce objektivu a zadní multifunkční volič s otočným kroužkem, velkou OLED obrazovku, aktivní sáňky pro externí blesky a další příslušenství a je celkově výborně vybaven.

 

 

 

Nikon Coolpix S1100pj s projektorem

21. dubna 2011, 00.00 | Druhý Coolpix s vestavěným LED projektorem (označení „pj" znamená projektor). Oproti předchozímu modelu má zajímavě pozměněný design. Jeho pevné kompaktní tělo s krytem z hliníkové slitiny zaujme opakujícím se motivem kruhu, a to u objektivu, projektoru, zaostřování promítaného obrazu, spoušti s integrovaným prstencem ovladače zoomu. Fotoaparát i projektor mají také vyšší výkon, k dispozici je nový, větší a dotykový displej a řada praktických i hravých funkcí.

 

 

 

Panasonic Lumix DMC-GH2 – foto-videoaparát

4. dubna 2011, 00.00 | Nejnovější model v nabídce foto-videoaparátů založených na standardu Lumix G Micro a digitálním 4/3 systému. Představuje jeden z nejpružnějších vícefunkčních přístrojů pro pořizování fotografií a videonahrávak ve vysokém rozlišení na trhu. Při svém představení na výstavě Photokina 2010 zaujal mimo jiné tím, že jako první Lumix G/GH umožnil použití 3D objektivu a snímání fotografií a videoklipů s prostorovým efektem.

 

 

 

Jak Sony zachránila systém NEX

29. března 2011, 00.00 | V podstatě všechny recenze kompaktního fotoaparátu Sony Alfa NEX-5 na jedné straně chválí podařený systém, malé rozměry, svižné reakce a vysokou kvalitu snímků, a to i v přímém srovnání s nejbližšími konkurenty ve třídě a zejména za nízké hladiny osvětlení. Jedním dechem ale kritizují divnou logiku a zdlouhavost pokročilejšího ovládání. Je tedy vše ztraceno a musíme čekat na další vývoj a nové přístroje? Rozhodně NE!

 

 

 

Canon PowerShot S95 – test a recenze

1. března 2011, 00.00 | Vylepšená verze nápaditě řešeného a výkonného kompaktu kapesní velikosti. Výrobce zachoval vše, co se osvědčilo u modelu S90, a zlepšil především ovladatelnost – S95 má vyšší míru ručního ovládání. Změna je také u natáčení videoklipů, které je možno pořizovat v HD kvalitě. K dispozici je systém HS a bez zajímavosti není ani fakt, že tento přístroj byl jako první kompakt Canon vybaven hybridní technologií optické stabilizace obrazu.

 

 

 

Nikon Coolpix P7000 – test a recenze

25. února 2011, 00.00 | Špičkový, důmyslně řešený kompaktní fotoaparát s kvalitním ultrazoomem a se širokým výběrem režimů fotografování včetně pohodlného plně automatického na jedné straně a s ručním ovládáním na straně druhé. Nabízí řadu praktických i hravých funkcí, spolehlivé základní systémy, rychlou reakci, a umožňuje pořizovat stereofonní videoklipy ve vysokém rozlišení.

 

 

 

Strana výpisu

6 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: