Recenze - fotoaparáty - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Recenze - fotoaparáty

Canon PowerShot S100 v testu

15. srpna 2012, 17.37 | Třetí model v řadě kapesních, ale výkonných a dobře vybavených kompaktních fotoaparátů PowerShot S přímo navazuje na S95. Samozřejmě opět disponuje důmyslně řešeným ovládáním, má však nový objektiv, vylepšený „HS systém“ včetně nových základních systémů a nově má zabudovanou také jednotku GPS, kvůli níž je také ve srovnání s modelem S95 nepatrně vyšší.

 

 

 

Panasonic Lumix DMC-G5 "poprvé v ruce"

18. července 2012, 08.14 | Nejnovější model v řadě Lumix G je celkově velmi dobře optimalizovaný. Využívá vše, co se osvědčilo během čtyř let, které uplynuly od uvedení prvního, průkopnického fotoaparátu v první řadě „bezzrcadlovek“ Panasonic, a nabízí zajímavé inovace. Výsledkem je „šikovný“ foto-video přístroj se snímačem 4/3 standardu, s vyměnitelnými objektivy mikro 4/3 systému, elektronickým hledáčkem, výklopným displejem, ergonomicky tvarovaným tělem a vhodně koncipovanými ovládacími a kontrolními prvky.

 

 

 

Nikon 1 V1 v testu

15. července 2012, 19.47 | V postupně se rozšiřující nabídce kompaktních fotoaparátů s výměnnými objektivy na sebe upoutal pozornost palcovým obrazovým snímačem a důmyslnou koncepcí, zaměřenou do velké míry na rychlost, a to ve více ohledech: má výborné operační časy, umožňuje pořizovat snímky v plném rozlišení rychlostí až 60 obr./s a pokročilý záznam videoklipů v plném vysokém rozlišení nabízí možnost získat mimořádně zpomalené videosekvence. A zabudovaný elektronický hledáček usnadňuje fotografování a snímání videa i za špatného osvětlení.

 

 

 

Sony SLT Alfa 77 v testu

27. června 2012, 10.53 | Už při krátkém prvním otestování bylo zřejmé, že Sony SLT α 77 je velmi dobře koncipovaný poloprofesionální fotoaparát, který uspokojí svou ergonomií, spolehlivými základními systémy, šířkou vybavenosti režimy, programy a funkcemi a zaujme především velmi rychlým sériovým snímáním a kvalitními videoklipy spolu s možností používat režim trvalého autofokusu. V uživatelském testu jsme se zaměřili na kvalitu obrazu a vybrané detaily.

 

 

 

Casio Exilim EX-ZR200 v testu

31. května 2012, 19.18 | Ať už se u tohoto fotoaparátu zaměříte na jeho celkovou koncepci, anebo na jednotlivé uživatelské funkce a programy, je zřejmé, že výrobce vše podřídil třem hlavním záměrům: nabídnout široce použitelný kapesní „cestovní“ kompakt s ultrazoomem, který je „rychlý“, tedy pohotový, ale také má výborné operační časy a nabízí „vysokorychlostní“ fotografování i natáčení videa, a za třetí a především – který poskytuje mnoho možností pro vážnou i hravou digitální tvorbu.

 

 

 

Fujifilm X-Pro1 – první seznámení a snímky

10. května 2012, 00.00 | Měli jsme možnost krátce vyzkoušet nejnovější kompaktní fotoaparát s výměnnými objektivy – Fujifilm X-Pro1 spolu s trojicí prvních objektivů Fujinon XF, které výrobce připravil pro zahájení prodeje. Nabízíme první zkušenosti i výběr několika zkušebních snímků, které jsme mohli během prezentační akce pořídit.

 

 

 

Canon PowerShot G1 X v testu

15. března 2012, 00.00 | PowerShot G1 X je od základu po detaily koncipován tak, aby uspokojil potřeby a představy náročných fotografů. A vzbudil velkou pozornost, neboť tím „základem“ je velký obrazový snímač, téměř tak velký, jako jsou snímače formátu APS-C, používané u amatérských a poloprofesionálních zrcadlovek Canon EOS.

 

 

 

BenQ GH700: levný ultrazoom v praxi

29. února 2012, 00.00 | Jednou z posledních novinek na poli fotografických přístrojů od společnosti BenQ je model GH700. Jedná se o slušně vybavený ultrazoom s množstvím manuálních funkcí, který nabídne mj. možnost záznamu videa ve Full-HD, 21-násobný zoom, rozlišení 16 Mpix a příznivou cenu – to vše v relativně kompaktním balení.

 

 

 

Samsung NX200 v testu

15. února 2012, 00.00 | Na rozdíl od modelu NX100, který jsem mohl vyzkoušet jen se zoomem 20–50 mm, spolu s jeho nástupcem na trhu NX200 jsem měl k dispozici hned čtyři objektivy Samsung NX se systémem i-Function: základní zoom 18–55 mm, univerzální zoom s velkým rozsahem ohniskové vzdálenosti 18–200 mm a dva objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností, tenký, lehký 16 mm F2,4 a makroobjektiv 60 mm F2,8 Macro ED OIS SSA.

 

 

 

Sony Alfa NEX-C3 v testu

6. ledna 2012, 00.00 | Model C3 plní v trojici fotoaparátů Alfa NEX druhé generace, tedy NEX-C3, NEX-5N a NEX-7, roli cenově dostupného přístroje se snadnou obsluhou. Je určen hlavně pro uživatele, kteří se chtějí při fotografování a fotografováním spíše bavit, než pracovat na koncepční digitální tvorbě. Stručně řečeno: patří mezi systémovými kompakty s výměnnými objektivy „vstupní úrovně“.

 

 

 

Strana výpisu

4 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: