Recenze - fotoaparáty - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze - fotoaparáty

Panasonic Lumix DMC-TZ1: slušně vybavený kompakt v praxi

16. května 2006, 00.00 | Jednou z posledních novinek od Panasonicu je také neotřelý model kompaktu, nabízející velmi zajímavý design, rozlišení 5.0 MPix, 10x optický zoom a optickou stabilizaci obrazu. Jedná se o Lumix DMC-TZ1. A jak obstál v našem redakčním testu?

 

 

 

Olympus E-330 - první zrcadlovka s plnohodnotným fotografováním pomocí displeje v praxi

10. května 2006, 00.00 | Poslední DSLR digitální zrcadlovkou od Olympusu je model E-330. Konstrukčně je podobný staršímu E-300, ale vnitřek je zcela jiný. Díky dvojici snímačů dokáže tato zrcadlovka promítat scénu na displej, což je u zrcadlovek díky jejich konstrukci jev velmi ojedinělý. Jako jediná umí zároveň zprostředkovávat obraz do optického hledáčku a zároveň i na displej. A parametry? 7,5 MPix snímač se systémem čištění, 2,5“ výklopný displej, výměnné objektivy standardu 4/3 apod. Jak tato zrcadlovka dopadla v redakčním testu?

 

 

 

Canon Ixus Wireless - bezdrátový kompakt v praxi

3. května 2006, 00.00 | Canon po vzoru svého konkurenta vypustil na trh digitální kompakt, který umí přenášet snímky bezdrátově, pomocí Wi-Fi. Ostatními parametry nás však příliš nepřekvapí, zapadá mezi ostatní současné kompakty. Nabízí rozlišení 5 MPix, trojnásobný optický zoom a 2“ LCD displej. Jak funguje bezdrátový přenos v akci a jak tento fotoaparát obstál v redakčním testu si můžete přečíst v tomto článku.

 

 

 

Sony Cyber-shot DSC-W50: krasavec z Japonska v praxi

25. dubna 2006, 00.00 | Sony Cyber-Shot DSC-W50! To je stylový kompaktní přístroj s hliníkovým pláštěm, vysoce kontrastním displejem, optickým průhledovým hledáčkem, rozlišením 6.0 MPix, 3x optickým zoom. Ale především vysokou citlivostí ISO 1000 s pokročilou redukcí šumu.

 

 

 

Canon EOS 30D - poloprofesionální DSLR zrcadlovka v praxi

20. dubna 2006, 00.00 | Ke konci února, těsně před veletrhem PMA 2006 byl představen nástupce poloprofesionální zrcadlovky Canon EOS 20D. Nový model EOS 30D nepřinesl nijak velké změny, ale příjemně dotáhl detaily již tak povedeného fotoaparátu. Nové tělo, výrazně větší displej, větší mezipaměť, nebo tišší závěrka jsou příjemná vylepšení, která kompenzují lehká zklamání ze stejného rozlišení jako u 20D, tedy 8 MPix. Jak se 30D chová v praxi?

 

 

 

Samsung Digimax i6 - fotografující šperk v praxi

13. dubna 2006, 00.00 | Na lednovém veletrhu CES představil Samsung svůj koncept ultratenkého stylového digitálního fotoaparátu, který umí mimo jiné přehrávat i MP3 soubory. Primárním určením Digimaxu i6 ale není přehrávat hudbu a tak se můžeme těšit na rozlišení 6 MPix, trojnásobný optický zoom, velký displej a neotřelý design. Jak tento přístroj dopadl v redakčním testu?

 

 

 

HP Photosmart R927: dobře vybavený kompakt v praxi

11. dubna 2006, 00.00 | Počátkem tohoto roku představila společnost Hewlett-Packard prostřednictvím Las Vegaského veletrhu CES několik nových kompaktních fotoaparátů. Jedním z nich je i HP Photosmart R927, nabízející rozlišení 8.2 MPix, 3x optický zoom, 3" displej nebo manuální funkce.

 

 

 

Širokoúhlý Panasonic Lumix LX1 - jak vypadá snímač 16:9 v praxi?

6. dubna 2006, 00.00 | Jako jediný digitální kompakt na světě používá Panasonic Lumix LX1 snímač s poměrem stran 16:9. Láká tak příznivce širokoúhlé fotografie, protože zároveň s tím nabízí širokoúhlý ekvivalent ohniska 28mm. A zbytek? Jako již tradičně můžeme počítat s optickou stabilizací obrazu, přibližovat objekty nám umožní 4x zoom, fotografujeme pomocí 2,5" displeje a snímky ukládáme v rozlišení až 8 MPix. Jak tento fotoaparát dopadl v našem redakčním testu?

 

 

 

Olympus mju 720 SW: elegantní drsňák v praxi

4. dubna 2006, 00.00 | Robustní kovové tělo v kombinaci s kompaktními rozměry a elegantním designem. Dále rozlišení 7.1 MPix, zapouzdřená optika s 3x optickým zoomem, velký vysoce kontrastní displej a odolnost vůči vodě i nárazům. To je nový Olympus mju 720 SW.

 

 

 

Panasonic Lumix FZ7 - stabilizovaný ultrazoom v praxi

31. března 2006, 00.00 | Panasonic FZ7 je nástupcem modelu FZ5, od kterého převzal koncepci kompaktního ultrazoomu s optickou stabilizací. Opět tedy můžeme využít až 12x optický zoom se stabilizací. Rozlišení se nepatrně zvedlo na 6 MPix, což není jediná změna. Dočkali jsme se většího displeje, vylepšeného ovládání, českého menu, většího videa a možnosti fotografovat s citlivostí až ISO 1600. Jak dopadl v redakčním testu se dočtete v dnešním článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 20 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: