Recenze - fotoaparáty - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze - fotoaparáty

Canon EOS-1Ds Mark III - jak se vám líbí 21 MPix?

27. března 2008, 00.00 | Je to jen pár měsíců, co Canon uvedl na trh vlajkovou loď své flotily, inovovaný Canon EOS-1Ds Mark III. Nejedná se sice o žádnou revoluci, což označuje i římská číslovka III v názvu, přesto však jde o výjimečný stroj, který opět posouvá hranice současné fototechniky o kus dále. Pojďme se tedy na třetí "vydání" úspěšného modelu 1Ds podívat blíže.

 

 

 

Sony Alpha A700 - vlajková loď v praxi

26. března 2008, 00.00 | Portfolio zrcadlovek systému Sony Alpha (systém převzatý od Konica Minolta) se stále rozšiřuje a čeká se na skutečně profesionální model, který by měl přijít během tohoto roku. Do jeho příchodu je však držitelem statusu vlajkové lodi model A700, který si dnes prohlédneme podrobněji. Jen ve zkratce: 12 MPix, systém stabilizace i čištění snímače, 3" LCD s rozlišením 921 000 bodů, kovové tělo.

 

 

 

Canon EOS 40D: dobře vyladěná zrcadlovka v praxi

5. března 2008, 00.00 | Recenze povedené DSLR - EOSu 40D (nástupce 30D) je zde! Rozlišení 10 MPix, nový systém čištění snímače, nadupaná funkční výbava nebo živý náhled "Live view"… Co dalšího nám tato digitální zrcadlovka nabídne? A jaká je kvalita výstupů? Odpovědi hledete v následujícím článku.

 

 

 

Fujifilm FinePix S8000fd - širokoúhlý ultrazoom v praxi

19. února 2008, 00.00 | V létě přišel Fujifilm s kompaktem FinePix S8000fd jako odpovědí na konkurenční EVF kompakty s 18x zoomem. Navíc začíná na ekvivalentu ohniska 27 mm a nabízí také stabilizaci obrazu. Tato kombinace by měla uspokojit náročné amatéry, kteří nechtějí zrcadlovku, ale přesto požadují flexibilní přístroj do mnoha situací. Jak dopadl v testu?

 

 

 

Sony Cybershot DSC H3: Zajímavý hybrid v praxi

15. února 2008, 00.00 | V dnešní recenzi se podíváme na jednu z posledních novinek od společnosti Sony - model Cybershot DSC H3, který má být odpovědí na konkurenční kompaktní ultrazoomy. Sony H3 nabídne 10x optický stabilizovaný zoom, rozlišení 8 MPix a kompaktní rozměry. A jaká je kvalita výstupů a praktické zkušenosti?

 

 

 

Olympus E-3 - vlajková loď v praxi

22. ledna 2008, 00.00 | Po dlouhých letech se vlajková loď Olympusu dočkala nové generace. Na nástupce modelu E-1 se čekalo více než 4 roky, o to více, že E-1 byla první zrcadlovka standardu 4/3 a u nástupce se čekají náznaky dalšího směřování vývoje. E-3 nabízí to nejlepší, co může standard 4/3 nabídnout. Snímač s rozlišením 10 MPix se systémem čištění umí nabídnout i režim Live View, což je posíleno faktem, že na této zrcadlovce najdeme výklopný a otočný displej. Snímač je také vybaven mechanickou stabilizací obrazu. Jak dopadl v testu?

 

 

 

Panasonic Lumix DMC-FX55: šikovný a rychlý kompakt v praxi

17. ledna 2008, 00.00 | Do redakce se nám dostal na otestování jeden z posledních kompaktů od Panasonicu. Jedná se o model Lumix DMC-FX55, který nabízí rozlišení 8,1 MPix, 3,6x optický zoom, stabilizaci obrazu MEGA O.I.S. a vzhledem ke svému zaměření nechybí samozřejmě ani kompaktní provedení a příjemný, stylový design.

 

 

 

Nikon D3 - nejpovedenější DSLR od Nikonu v praxi

16. ledna 2008, 00.00 | Mnoha uživateli vymodlená digitální zrcadlovka Nikon D3 konečně vstoupila na trh a posouvá tak jméno společnosti Nikon zase o nějaký kus dále. Chvíli to totiž vypadalo, že Nikon vůbec nechce zrcadlovku se snímačem velikosti kinofilmu vyrábět. Naštěstí se stal opak pravdou a je tu vlajková loď nabízející velký CMOS snímač, extrémně rychlé sériové snímání, živý náhled scény na displeji (včetně zaostřování) a mnoho jiných delikates. Podívejme se, jak dopadla D3 v testu.

 

 

 

Panasonic Lumix L10 - DSLR s výklopným a otočným displejem v praxi

14. ledna 2008, 00.00 | První zrcadlovka Panasonic nebyla určena pro masy. Zato druhá DSLR z jejich dílny, Lumix L10, vypadá velmi zajímavě a kombinuje v sobě výhody zrcadlovek a kompaktů. Kromě parametrů, které by měla mít každá současná zrcadlovka, jako je rozlišení 10 MPix, čištění snímače a podobně, nechybí ani režim živého náhledu na displeji. Ten je však po vzoru kompaktů výklopný a otočný, takže můžeme fotografovat téměř z jakéhokoliv úhlu. Jak dopadl Lumix L10 v praxi?

 

 

 

Nikon Coolpix P50: vybavený kompakt v praxi

10. ledna 2008, 00.00 | V dnešní recenzi si představíme jednu z novinek Nikonu - kompaktní, ale dobře vybavený aparát, určený pro pokročilé amatéry - Coolpix P50. Přístroj nabídne 8,1 MPix, robustní, přesto kompaktní tělo, 3,6x optický zoom a průhledový optický hledáček.

 

 

 

Strana výpisu

... 12 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: