Recenze - fotoaparáty - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Recenze - fotoaparáty

Nikon D300 - povedený nástupce v praxi

4. ledna 2008, 00.00 | Na konci prázdnin oznámil Nikon své dvě nové profesionální zrcadlovky. Nástupcem modelu D200 se stal D300, který nabízí snímač s větším rozlišením (12 MPix) a citlivostí, větší displej s velmi jemným rozlišením, nový systém automatického ostření, rychlejší sériové snímání, možnost použití živého náhledu scény na displeji včetně zaostřování pomocí hlavního snímače a mimo jiné také systém pro čištění snímače od prachu.

 

 

 

Fujifilm BigJob HD-3W - pracant pro tvrdé podmínky v praxi

20. prosince 2007, 00.00 | Letní novinkou byl i Fujifilm BigJob HD-3W. Jedná se pracovní digitální fotoaparát určený pro náročné podmínky. Je tedy vodotěsný, solidně pogumovaný, aby vydržel nárazy, tlačítka jsou příjemně velká, takže ovládání není problematické ani s rukavicemi, a navíc oproti předchůdcům má i slušnou výbavu. Objektiv nabízí rozsah 28 – 84 mm (ekv. kinofilmu) a rozlišení je 6 MPix. Nechybí velký 3“ displej se zesílenou ochranou nebo detekce manipulace se snímky.

 

 

 

Agfaphoto Photo Bundle: kompakt a tiskárna ve výhodném balení

12. prosince 2007, 00.00 | Není žádnou zvláštností dodávat na trh kompletní řešení pro domácí výrobu fotografií v podobě digitálního fotoaparátu a tiskárny. Agfaphoto Bundle je cenově výhodný balík obsahující jednoduchý kompakt a termosublimační fototiskárnu. Možnosti lze rozšířit i bezdrátovými přenosy pomocí dokoupitelných Bluetooth adaptérů. Balík jsme v redakci otestovali.

 

 

 

Sony Cyber-shot DSC-T200: Kompakt s vysokým ISO a dotykovým LCD v praxi

10. prosince 2007, 00.00 | V dnešní recenzi jsme se vrhli na jednu z posledních novinek od Sony - model CyberShot DSC-T200. Jedná se o příjemný malý kompakt, nabízející stylový kovový plášť, kompaktní rozměry, tenký profil, efektivní rozlišení 8,1 MPix, 5x optický zoom, stabilizaci obrazu, vysokou citlivost až ISO 3200 a velký dotykový displej.

 

 

 

Panasonic Lumix FZ18 - univerzální kompakt v praxi

16. listopadu 2007, 00.00 | Prázdninová novinka Panasonic Lumix FZ18 navazuje na model FZ8. Hlavní změnou je objektiv, který prodloužil svůj zoom z 12x na 18x. Dohnalo se tak prvenství Olympusu, který s modelem SP-550 UZ nabídl takto velký rozsah jako první. Dále můžeme od FZ18 očekávat rozlišení 8 MPix, stabilizaci obrazu, vysokou citlivost a velký 2,5“ displej. Vše odpovídá posledním trendům. Jaké jsou výsledky?

 

 

 

Historická fototechnika - Lubitel

12. listopadu 2007, 00.00 | Pod hrdým názvem Lubitel, což v překladu znamená "amatér" se skrývá bakelitový přístroj jednoduché konstrukce původem ze Sovětského svazu. Lubitely pochopitelně nikdy nevzbuzovaly nadšení patřící technicky mnohem vyspělejším Flexaretům. Šlo ale o přístroje, se kterými mnozí z nás začínali, a na to se nezapomíná.

 

 

 

První zkušenosti s Nikonem D3

1. listopadu 2007, 00.00 | Koncem srpna Nikon představil svou novou vlajkovou loď, digitální zrcadlovku D3. Na novinářské prezentaci sice byla chvilku na osahání, ale příliš dojmů nebylo možné získat. Nyní jsme na chvíli získali pro předběžné testování před-sériový kus, který by měl odpovídat finálnímu výrobku. Zde jsou naše první dojmy.

 

 

 

Nikon Coolpix S51: elegantní kompakt v praxi

26. října 2007, 00.00 | Nikon Coolpix S51 – to je kompaktní a elegantní digitální fotoaparát, nabízející kromě povedeného designu i rozlišení 8.0 MPix, 3x optický zoom a rozměrný 3.0" displej. A jak dopadl tento hezoun v praktických testech?

 

 

 

Casio Exilim EX-V7 – tenký kolibřík v praxi

20. září 2007, 00.00 | Konečně se nám do rukou dostal kompakt od Casia, který vyniká kombinací malých rozměrů, slušného optického zoomu a stabilizace obrazu. Ne náhodou byl model pojmenován Exilim V7, protože kromě 7 MPix rozlišení nabízí právě i 7x optický zoom. Jeho nový nástupce V8 bude mít vyšší rozlišení, ale to bude také jediná podstatná změna. Jak tedy V7 dopadl v testu?

 

 

 

Panasonic Lumix DMC-FZ8: kreativní EVF ultrazoom v praxi

18. září 2007, 00.00 | Panasonic DMC-FZ8 vychází ze svého předchůdce FZ7, jedná se o kompaktní ultrazoom s rozlišením 7,1 MPix a 12x zoomem s optickou stabilizací obrazu. Kromě toho nabídne novinka 2,5" displej s vysokým rozlišením, kreativní režimy nebo také možnost fotografování do RAWu. A jak dopadl tento aparát v našem redakčním testu?

 

 

 

Strana výpisu

... 13 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: