PMA 2005 klepe na dveře - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:PMA

PMA 2005 klepe na dveře

PMA 2005

7. února 2005, 00.00 | Nejvýznamnější fotografická akce letošního roku - veletrh PMA 2005 - se nezadržitelně blíží. Co nás pravděpodobně čeká v následujících třech týdnech? Jak se bude vyvíjet nabídka digitálních fotoaparátů v roce 2005?

Se zkratkou PMA se na našem serveru nesetkáváte poprvé. Již pátým rokem pro vás připravujeme přímé on-line zpravodajství z tohoto nejvýznamnějšího mezinárodního veletrhu fotografické techniky. Letošní ročník se opět po třech letech vrací do Orlanda na Floridu a je o to významnější, že konkurenční veletrh photokina se v roce 2005 nekoná (má periodu 2 roky). Proto letošní PMA s velkou pravděpodobností odhalí plány většiny výrobců pro celý letošní rok. Pojďme si trochu v předstihu PMA představit.

PMAI - pořadatelská asociace
Pořadatelem PMA je Photo Marketing Association International (PMAI), asociace s více jak 75 letou tradicí, která dnes sdružuje přes 18.000 členů z více jak 100 zemí. Kořeny PMAI jsou samozřejmě ve Spojených Státech, kde dnes sídlí i její ústředí a kde je jednou ročně také pořádána PMA jako výroční akce asociace. Nicméně působnost PMAI je dnes mnohem širší a tak již několik let probíhají pod hlavičkou PMAI různé konference i v Evropě a Asii. Dokonce i u nás existuje pobočka PMAI, která se stará o lokálních celkem 9 členů. Cílem PMAI je podpora a propagace fotografického průmyslu počínaje podporou prodejního kanálu, přes zpracovatelský průmysl, až po školící a vzdělávací instituce. Proto je členem PMA od roku 2004 i IDIF, který je vydavatelem našeho serveru.


Takto vypadá PMA těsně před otevřením

PMA - veletrh
Od 20.2.2005 bude čtyři dny probíhat v Orlandu veletrh představující veškerou fotografickou techniku počínaje fotoaparáty, přes techniku pro zpracovatele až po studiovou foto techniku či například fotorámečky. Ve srovnání s evropskou photokinou, je PMA sice rozlohou výrazně menší, přesto na ní žádná globálně významná značka chybět nebude. Letos se navíc pořadatelé rozhodli opět využít obří haly OCCC a všichni vystavovatelé budou soustředěni na jednom jediném místě. Pro ročník 2005 zatím potvrdilo svou účast cca 850 vystavovatelů.

Výhodou PMA je i její termín konání, který ji přímo předurčuje k představování novinek pro nadcházející sezónu. Podle prohlášení PMA oznámilo celkem 83% vystavovatelů, že hodlá v rámci PMA představit nové produkty, takže ani letos tento veletrh neporuší svou dlouholetou tradici poodkrývání budoucnosti. V loňském roce byly u příležitosti PMA představeny tři desítky nových digitálních fotoaparátů a podobně tomu bylo i v ostatních oblastech. Navíc PMA na rozdíl od photokiny dává novinářům i návštěvníkům mnohem volnější ruku v seznamování se s novinkami, takže se můžete těšit na opravdu konkrétní první praktické zkušenosti našich redaktorů.

Novinkou letošního ročníku PMA je speciální oddělený pavilón věnovaný takzvanému "Mobile Imagingu", tedy fotografii spojené s mobilními telefony. Kromě představení posledních modelů mobilních telefonů s vestavěným fotoaparátem, nabídne pět přednášek o trendech v této oblasti o možnostech napojení na samoobslužné kiosky či například dopadu užití fotomobilů na domácí tisk fotografií.


OCCC - místo konání

PMA - konference
Kromě veletrhu nabízí PMA i velmi rozsáhlý konferenční program určený nejen pro členky PMAI. Program přednášek začíná již 17.2.2005 přednáškami PSPA sekce a do 23.2. představí na dvě stovky řečníků a nabídne program nejen pro začátečníky, ale zejména pro profesionály z oboru. Mezi vynikající patří například trendové přednášky v čele s Official Business Sessions, při které ke kulatému stolu zasednou Vyomesh Joshi (Hewlett-Packard Company), Hisatoyo Kato (Fuji Photo Film Co. Ltd), Jeff Hallock (Sprint Corporation), Bernard Masson (Eastman Kodak Company), John Lang (Seiko Epson Corporation) a Josh Weisberg (Microsoft Corporation). Nicméně ani v dalších dnech nebudou chybět zajímavá jména jako Susan Egan, Scott Bedbury, Diana Jordan, Chip R. Bell, Jessica Lynch či Paco Underhill.

Co nás čeká?
Bezesporu na místě je otázka, co si na nás výrobci digitálních fotoaparátů chystají? Je poměrně pravděpodobné, že rozlišení fotoaparátů letos příliš zásadně neporoste. Kromě jiného to potvrzuje i PowerShot A510, který Canon nedávno představil. Přesto jistě přibude 5MPix a 7MPix modelů. Další jistotou na kterou se jistě můžeme těšit jsou nové DSLR. Canon by mohl omladit model EOS 300D, Nikonu by jistě prospěl nástupce D100ky a i u Olympusu se možná dají očekávat novinky, i když model E-300 na trh v podstatě teprve přichází.

On-line zpravodajství
PMA je pro průměrného středoevropana přeci jen trochu vzdálená akce. Nicméně to rozhodně neznamená, že budete o novinky a informace z akce ochuzeni. Náš zpravodajský tým vyráží do USA 16.2. a bude přímo z místa přinášet ty nejaktuálnější informace a první praktické zkušenosti s novinkami. Protože zpravodajství připravují samostatně jak server Fotografovani.cz, tak i Digineff.cz, zřídili jsme pro vás centrální zpravodajskou stránku PMA.IDIF.CZ, kde můžete sledovat veškeré aktuální dění.

:: Oficiální web PMA 2005
:: Registrace návštěvníků
:: Seznam vystavovatelů
:: Plánek výstavy

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » PMA  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: