Tapeta: Charmi jede na výlet - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tapety

Tapeta: Charmi jede na výlet

13. července 2006, 00.00 | Měli jsme domluveno, že se pro ni zastavíme v pátek krátce po poledni. Pro Charmi. Nádhernou bíglí slečnu z Hlavence. Navečer začínala První bíglí víkendovka Prvního beagle výletnického clubu.

Charmi jede na výlet

Měli jsme domluveno, že se pro ni zastavíme v pátek krátce po poledni. Pro Charmi. Nádhernou bíglí slečnu z Hlavence. Navečer začínala První bíglí víkendovka Prvního beagle výletnického clubu. Charmi na nás již čekala s pečlivě sbaleným batůžkem na zádech. S sebou měla nejenom granule své oblíbené značky, ale i čokoládu pro nás, její dvoudenní páníčky.

Před domem se s ní ještě rozloučil její taťka Forrest, celým jménem Forrest Gump Simply the Best. Na rozloučenou ji dal ještě několik dobrých rad, např. jak se chovat ve společnosti dvaceti dalších bíglů, jak se nejlépe odrazit při skoku do dálky, či jak nejrychleji nalézt buřt v bludišt. Zkrátka ji předával rady jak uspět v náročném bíglím desetiboji.


© Foto: ing. Jirí Heller

Zde je tapeta ke stažení v rozlišení:

800x600

1024x768

1280x1024


Fotografický tip:
Czech Pes Photo: Antonín Malý a hosté. Galerie Josefa Sudka, Maiselova 2, www.czechpesphoto.cz, výstava se koná do 13. 8. 2006

V minulém roce se konala první výstava fotografií psů Antonína Malého, tématu, kterému se autor, člen AF ČR, věnuje již mnoho let. Výstava s názvem inspirovaným prestižní soutěží Czech Press Photo. Pan Antoní Malý vytváří zejména umělecké portréty psů. Tyto pak doplňuje obsahově i technicky dokonalými kolážemi. Mnohé jsou inspirovány skutečnými událostmi. Velmi známým se stalo např. jeho dílo Pes Tek, psí alegorie na policejní zásah na Czech Teku v loňském roce.

V letošním roce byly do druhého ročníku přizváni např. J. Hníka, J. Poláčka, A. Lhotákovou, St. Tůmu, J. Hellera, M. Midasovou a další.

Vrcholné prožití dne Vám přeje
Ing. Jiří Heller
člen Asociace fotografu CR

P.S. Snímek je součástí nabídky fotobanky společnosti HELLER.CZ s.r.o., www.heller.cz
© Foto:  

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Tapety  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

:-(

Autor: Troll Muž

Založeno: 13.07.2006, 13:51
Odpovědí: 10

No ja tedy nevim, ale tohle prece neni fotka, kterou by si nekdo mohl dat na desktop, nerkuli ktera by patrila do fotobanky???

Tak mozna pro majetele psa, jako hezka pamatka, ale jinak? Myslim, ze nastesti existuje na svete dost jinych a opravdu peknych fotek psu.

Odpovědět na příspěvek

RE: :-(

Autor: David Filipi Muž

Založeno: 13.07.2006, 15:43

Uznavam, ze pro "nepejskare" je fotka tezko stravitelna, ale s panem Hellerem jsme se shodli, ze snimek je pekny i pro ostatni, nejen majitele techto dvou psu.

Priznam se, ze fotka se mi libi a kdyby moje vasen pro auta nebyla vetsi nez pro psy, na plose by skoncila...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: :-(

Autor: Martin Kovářík Muž

Založeno: 13.07.2006, 21:43

Mám stejný názor jako autor prvního příspěvku "Troll". Pan Heller je pravděpodobně zdatný obchodník a organizátor, člen asociace fotografů :o))) a např. vydal knihu "Naučte se komponovat kreativně" kde se zařadil do 25. významných českých fotografů, kteří nás mají v knize naučit komponovat. Ale každý kdo rozumí fotografii (a viděl např. jeho fotografie ve zmíněné knize) ví, ŽE NEUMÍ FOTOGRAFOVAT. Nedělejte si prosím ostudu jeho obhajováním. Jde jen o nějaké finanční propojení ap. Jinak obchodník je to zdatný. Zmiňovanou knihu jsem koupil a zaplatil i přednášky fotografů na Digifóru, které také organizoval. Tak jsem vlastně zaplatil za jeho produkty kolem 1000 Kč. Nelituji těchto peněz, jen prosím nelžete, že umí fotit :o). Je to směšné, jste web pro fotografy a tak věřím, že to spousta lidí zde pozná. Nikdo přeci nemusí umět všechno a tak to snad není taková hanba. Ne?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: :-(

Autor: Jiří Heller Muž

Založeno: 13.07.2006, 23:11

Vážený pane Martine Kováříku,

děkuji Vám za Vaše hodnocení mých aktivit. Odhalil jste úroveň mých fotografických schopností. Prozradím Vám, že již nyní mám objednanou novou knihu ZONERu - již třetí učebnici Bryana Petersona. Snad něco kladného pochytím....

A také chodím pravidelně na "Večery s fotografem", ptám se, poslouchám, přemýšlím...

Záro
veň jsem od Vás dostal pochvalu za DIGIFORUM. Byl jsem potěšen, že oslovení fotografové přišli a hovořili o své práci. Děkuji Vám za kladné hodnocení knihy Naučte se komponovat kreativně (kniha je společným dílem s panem Pavlem Kristiánem), je o ní opravdu zájem. Jak by ne, když se nám podařilo získat názory na kompozici od vskutku výborných fotografů. Nu a na závěr mne potěšilo i Vaše kladné hodnocení mých obchodních aktivit.
Děkuji.

I Vám přeji v letošním parném létě snímky, které se líbí Vám a následně desítkám, stovkám nebo tisícům lidí. I tém, kdož Vás osobně neznají. Je to velmi příjemný pocit.

Jiří Heller

Odpovědět na příspěvek

Pouze boží dílo je dokonalé

Autor: Edita Muž

Založeno: 14.07.2006, 01:03

... a ještě možná Mozartovo. Troufám si říci, že v tvorbě KAŽDÉHO dobrého umělce najdeme kousky geniální i slabé. Kolikrát se dílo nelíbí ne proto, že by autor práci odfláknul, ale prostě jeho záměr neharmonuje s vnímáním ostatních. Obávám se, že Vaše tvrzení, že pan Heller neumí fotografovat, je poněkud generalizující, a proto opovážlivé. Pokud nejste slepý, určitě jste viděl alespoň několik jeho snímků, které splňovaly kritéria dobré fotografie. Jistě není ani výrazně lepším obchodníkem než by byla většina z nás, na rozdíl od mnohých z nás měl však odvahu a chuť vykašlat se na jistý zaměstnanecký příjem a cele se věnovat tomu, co má rád. A sám přiznáváte, že to dělá dobře. Rozpor je možná v letitém předsudku, že dobrý umělec bývá nepraktický ergo chudý. Stačí se porozhlédnout, kolik dobrých obchodníků (nemyslím šantalů a zlodějů) je mezi dobrými umělci. Závěrem si troufám tvrdit, že pan Heller jednoznačně fotografovat UMÍ. Pokud je Vaše mínění jiné, pokuste se to vyvrátit.

Odpovědět na příspěvek

RE: Pouze boží dílo je dokonalé

Autor: Troll Muž

Založeno: 14.07.2006, 11:59

Je pravda, ze ja dilo pana Hellera neznam, nevidel jsem nez par fotek, ktere me neoslovily a pak tuto rubriku.

Vzhledem k tomu, ze se jedna o tapetu urcenou pro stazeni stovkami az tisici lidi, vybiral bych (a jiste i pan Heller) to NEJLEPSI z me tvorby. A pokud fotky uverejnovane v rubrice Tapeta jsou to nejlepsi, co pan Heller nafotil, tak opravdu fotit NEUMI. A myslim si, ze je fer to rici nahlas.

Cimz ovsem jinak nechci snizovat dalsi aktivity p. Hellera. Ale nekomu je dano, nekomu ne. Ja sam patri mezi ty, kterym dano neni a vim to o sobe. Kazdy mame nejake konicky, ale i sve limity. A ty je dulezite si uvedomit, znat, pripadne se snazit posunout dale. (nejen ve fotografii).

Rozhodne by bylo prinosnejsi, kdyby pan Heller venoval nejaky cas studiu zmine literatury a pak to zkusil znovu a lepe. Mozna se to povede, mozna ne? Mozna pak budou jeho fotografie alespon prumerne? Ja sam se takto propracoval do kategorie "pekne foto z dovolene", fotim dale, pro sebe a sve zname, mam z toho radost - ale ani ve snu by me nenapadlo prispivat do rubriky Tapeta.

A to si troufam rici, ze mam lepsi "psi" fotky nez pan Heller... Ale presto ne tak dobre, aby staly za zverejneni a mohly oslovit sirsi publikum.

A pokud jde o "zamer umelce", videl jsem spoustu fotek, kterym jsem nerozumel, nelibily se mi, ale presto bych se o nich nedovazil rici, ze jsou SPATNE, jako si troufam rici tomto pripade.

Prirovnani s kralem Lavrou myslim sedi.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Pouze boží dílo je dokonalé

Autor: Jan Brezina Muž

Založeno: 14.07.2006, 12:58

Aniz bych se chtel jakkoli vyjadrovat k teto konkretni fotografii, pouze bych opravil jedno vase tvrzeni. Rubrika Tapety mema za cil obsahovat fotografie, ktere se za kazdou cenu libi "vsem", ale naopak se snazime hledat takove snimky, u kterych predpokladame, ze oslovi jednu konkretni skupinu ctenaru. Cilem neni aby si kazdy ctenar kazdy tyden mel chut menit tapetu, ale abychom postupne dokazali ruznym uzivatelum nabidnout neco primo pro ne.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Pouze boží dílo je dokonalé

Autor: Martin Kovářík Muž

Založeno: 14.07.2006, 13:25

Lidi zlatí. Mííír. V redakci je vás přesila a jestli se v tom budeme ještě chvíli hrabat, budeme mít všichni hnědé ruce :o).

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Pouze boží dílo je dokonalé

Autor: Troll Muž

Založeno: 14.07.2006, 21:48

Ja jsem ale netvrdil, ze cilem je "univerzalni fotografie", ktera se libi vsem.

Rikal jsem, ze bych predpokladal, ze v rubrice se objevi to NEJlepsi OD DANEHO AUTORA a k DANEMU TEMATU. To neznamena, ze se to libi vsem. Dobrou fotku nedela to, jestli se nekomu libi nebo ne a uz vubec ne mne (ve smyslu "dat si ji na desktop") .

Ale souhlasim, ze snimky by mely mit schopnost oslovit, vyvolat nejake emoce. Coz ovsem neni ani v nejmensim tento pripad.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: :-(

Autor: mk Muž

Založeno: 14.07.2006, 09:04

Já to tvrdím od začátku, že tapety od Jiřího Hellera, které se zde již delší dobu objevují, si na plochu může dát jen někdo s totálním nevkusem...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: :-(

Autor: Martin Kovářík Muž

Založeno: 14.07.2006, 10:06

Mile jste mě překvapili tím, že i přes můj ne příliš lichotivý příspěvek jste se neuchýlili k jeho mazání a bojujete čestně za svého "gurua". Nechci být negativistický anonym, který ač nedal své zboží na trh druhé kritizuje. Jen jsem chtěl "nastavit zrcadlo" tak, aby pan Heller nedopadl jako král Lávra, kterému všichni v redakci říkali: umíš fotit, to je krása ... a on tu neběhal nahý :o). Přeji všem moc hezké léto a hodně štěstí v životě.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: