Technologie - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Technologie

Proč bojovat za otevřený RAW formát?

1. června 2005, 00.00 | Na internetu se objevila zajímavá iniciativa volající po otevřeném či dokonce lépe standardizovaném RAW formátu. Kdo za ní stojí a co by takové řešení přineslo běžnému uživateli? Jde o zbytečný humbuk nebo záchranu před zlovůlí výrobců?

 

 

 

Fotografické filtry v digitální praxi V. - Infračervený filtr

11. května 2005, 00.00 | V tomto díle o filtrech se podíváme na již trochu zvláštní ale velmi kreativní a vděčnou oblast a sice fotografování v infračervené části spektra. S použitím infračerveného filtru si prohlédneme infračervený digitální fotografický svět.

 

 

 

Jak se testuje výdrž baterií?

18. dubna 2005, 00.00 | Ve většině technických specifikací digitálních fotoaparátů nalezneme informaci o výdrži baterií. Jistě každého napadne, že takováto měření mohou mít různé výsledky, zejména, jsou-li prováděny různými společnostmi a proto asociace CIPA stanovila určitou metodu měření výdrže baterií.

 

 

 

Fotografické filtry v digitální praxi IV. - Skylight a barevné

12. dubna 2005, 00.00 | V minulých dílech jsme si vysvětlili, k čemu slouží neutrální, polarizační a UV filtry. Dnes probereme několik dalších skupin filtrů, které nemají tak universální použití a v digitální fotografii patří spíše mezi ty méně využívané.

 

 

 

Fotografické filtry v digitální praxi III. - Polarizační

8. dubna 2005, 00.00 | Jedním z nejvíce praktických filtrů pro digitální fotografování je polarizační filtr. Ve většině jeho vlastností nenahraditelný počítačovými úpravami si udržel své místo i v digitální současnosti. Jeho výhod využívají zejména krajináři, ale praktický je i pro řadu jiných fotografických situací. Škála aplikací je vcelku široká.

 

 

 

Fotografické filtry v digitální praxi II. - ND filtry

23. března 2005, 00.00 | Není nijak těžké natrefit na situaci, kdy máme nastavenou nejnižší citlivost, maximální zaclonění a stejně máme snímek přeexponovaný. Děje se to zejména tehdy, když delším časem expozice chceme zachytit nějaký pohyb, například vodopádu. Řešení se jmenuje ND filtr.

 

 

 

Fotografické filtry v digitální praxi I.

16. března 2005, 00.00 | Filtry patří k fotografii od jejich samotných počátků. Fotografové se vždy museli vyrovnávat s limity záznamového média a hledali nové způsoby vyjádření. S nástupem digitální fotografie se začalo o další budoucnosti filtrů poměrně hojně diskutovat, protože počítačové zpracování v mnoha ohledech změnilo přístup k fotografii. Jaký je reálný stav?

 

 

 

CES 2005: CMOS vs. CCD snímače - změny na obzoru

14. ledna 2005, 00.00 | Technologie CMOS a CCD vedle sebe existují již desítky let a neustále spolu spoupeří o místo na slunci. Jak se zdá, skóre tohoto nekončícího souboje se začíná pomalu převažovat. Kde můžeme hledat příčiny?

 

 

 

Co dělat když snímač zlobí?

27. prosince 2004, 00.00 | Zejména majitelé fotoaparátů Olympus již jistě ve svém fotoaparátu našli funkci s názvem Pixel Maping. V tomto článku se tedy podíváme na to, co tato funkce dělá a na problematiku s tím spojovanou.

 

 

 

Co je to bracketing?

22. prosince 2004, 00.00 | Bracketing je funkce, kterou má většina digitálních fotoaparátů. Co to tedy je "expoziční bracketing", nebo "bracketing vyvážení bílé"? Stalo se vám někdy, že jste pořídili přesvícený snímek a než jste stačili nastavit patřičné parametry, tak již nebylo co fotit? Bracketing v těchto situacích může být velmi dobrým pomocníkem.

 

 

 

Strana výpisu

16

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: