Technologie - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Technologie

sRGBprint expanduje: tiskněme kvalitně a levněji

12. října 2010, 00.00 | Není žádným tajemstvím, že inkjet obecně platí za tu nejlepší volbou pro kvalitní tisk a věrné zobrazení digitálních fotografií. Ostatní technologie se již dlouhou dobu snaží (více či méně úspěšně) inkoustovému tisku alespoň přiblížit. Konica Minolta nedávno představila zcela novou a unikátní službu sRGBprint, kombinující výhody inkjetového a digitálního tisku. První říjnový den spouští provoz zárověň i první externí poskytovatel sRGBprint v ČR - společnost PrintActive, se sídlem v Ustí nad Labem.

 

 

 

HP představuje službu ePrint: Online vždy a všude

4. října 2010, 00.00 | HP uvádí novinky pro následující období a to jak nové tiskárny řady Photosmart a Officejet, tak především nové aplikace a služby, z nichž tou nejzajímavější je ePrint – řešení umožňující tisknout kdykoli a kdekoli díky přímému přístupu na internet. Spolu s novými aplikacemi přinášejí nová zařízení též uživatelsky přívětivější ovládání či podporu bezdrátových technologií...

 

 

 

Pár okamžiků s novým 3D objektivem Panasonic Lumix G 12,5 mm f12

1. října 2010, 00.00 | Jak jsme vás již informovali, tak Panasonic na Photokině představil neobvyklý 3D objektiv Lumix G 12,5 mm f12. Protože jsme na tento objektiv narazili na Panasonic stánku, tak jsme si jej mohli na pár okamžiků osahat a vyzkoušet. Více viz náš článek.

 

 

 

Je libo 3D objektiv pro DSLR?

8. září 2010, 00.00 | Nedávno Panasonic vzbudil rozruch oznámením, že pracuje na vývoji prvního 3D objektivu pro M.F.T. fotoaparáty. Nicméně Panasonic není sám, kdo se touto problematikou zabývá, neboť například společnost Loreo již dlouhé měsíce nabízí 3D objektiv pro digitální zrcadlovky s ořezovým formátem senzoru. Více viz náš článek.

 

 

 

Zajímavá aplikace na tisk digitálních negativů od HP

6. září 2010, 00.00 | Společnost HP přibližně před měsícem představila exkluzivní software pro umělecké fotografy, který na HP tiskárně Designjet Z3200 dovolí tisknout průhledné velkoformátové negativy. Dnes již tato zpráva samozřejmě není žádnou novinkou, přesto si podle nás speciální aplikace od společnosti HP zaslouží, abychom o ní napsali několik řádek.

 

 

 

Canon představil další gigantický CMOS snímač

1. září 2010, 10.00 | Canon oznámil dokončení vývoje rekordně velikého CMOS snímače, jehož rozměry jsou zhruba 40x větší, než tomu je u velikosti standardních CMOS senzorů u Canon zrcadlovek.

 

 

 

TOP 9 nejlepších kombinací fotoaparátů a objektivů

30. srpna 2010, 01.00 | V našem článku se můžete podívat, jaké kombinace fotoaparátů a objektivů byly nejlépe hodnoceny serverem Dxomark.com.

 

 

 

Chcete znát deset nejlepších fotoaparátů?

30. srpna 2010, 00.00 | V našem článku se můžete podívat, jaké digitální fotoaparáty testovací server Dxomark.com zařadil do elitní desítky nejlepších fotoaparátů.

 

 

 

Canon vyvinul CMOS senzor s rozlišením 120 Mpix!

24. srpna 2010, 10.00 | Canon vyvinul CMOS senzor s úctyhodným rozlišením 120 Mpix, které vysoce přesahuje současné rozlišení DSLR aparátů. Více viz náš článek.

 

 

 

GPS alternativa pro DSLR Nikon

10. srpna 2010, 00.00 | Společnost GiSTEO před nedávnem představila GPS set PhotoTrackr Plus, který představuje alternativu ke stávající GPS jednotce GP-1 od Nikonu. Cenově sice vyjdou dané produkty celkem na stejno, nicméně jeden zásadní rozdíl mezi těmito produkty přeci jen panuje. Více viz náš článek.

 

 

 

Strana výpisu

4

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: