Úpravy fotografií - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Úpravy fotografií

Sesazujeme sekvenční snímky s VirtualDUB

6. února 2006, 00.00 | V dnešním tutoriálu se naučíme pracovat se sekvenčními snímky a procvičíme si sesazování fotografií. Dále si ukážeme jednoduchý způsob, jak ve slušné kvalitě extrahovat sadu sekvenčních snímků z videa.

 

 

 

Photoshop: Černobílá zvětšenina digitálně

2. ledna 2006, 00.00 | Zdá se vám sem tam některé vaše digitální foto příliš digitální a zasteskne se vám po krásně zrnitých zvětšeninách pořízených z převyvolaných panchromatických filmů? Pojďme to tak trochu kacířsky zkusit … no jak jinak než digitálně.

 

 

 

Photoshop: tip pro úpravu příliš světlých nebo tmavých snímků

25. listopadu 2005, 00.00 | Dnes si ukážeme několik triků, jak si rychle upravit snímky. První se týká příliš světlých snímků bez kontrastu a druhou vylepšíme fotografie, kde jsou části scény utopeny ve stínech. Pro úpravy jsme zvolili Photoshop, ale lze pro ně použít i freeware GIMP.

 

 

 

Barevné filtry a parametry snímku ve fotoaparátu

19. října 2005, 00.00 | Dnešní článek se bude opět věnovat základnímu nastavení digitálního fotoaparátu. Dnes si ukážeme, jaké barevné efekty zpravidla fotoaparáty nabízejí a jaké parametry snímku můžeme nastavovat. Víte, k čemu je nastavení ostrosti, kontrastu nebo saturace? Jaký to má efekt?

 

 

 

Co je to RAW a k čemu je dobrý?

10. srpna 2005, 00.00 | Profesionály, kteří již ví, o čem fotografování do RAWu je, tento článek nijak neobohatí. Uživatelů digitální fotografie je však čím dál tím více a mnoha lidem toto slovíčko dělá problémy. Na co je RAW dobrý? Proč do tohoto formátu fotit, když se pak na kartu vejde výrazně méně snímků? A není lepší TIFF? Na to si odpovíme.

 

 

 

Redukce digitálního šumu v Adobe Photoshopu CS2

13. června 2005, 00.00 | Přinášíme vám první praktické zkušenosti s filtrem redukce šumu v nové verzi Adobe Photoshop CS2 a několik praktických ukázek na snímcích z různých kategorií digitálních fotoaparátů.

 

 

 

Úprava fotografií ve Photoshopu: Starý holandský mlýn

16. května 2005, 00.00 | Přijměte pozvánku na malý výlet do Amsterdamu, ze kterého si přivezeme fotografii tradičního holandského větrného mlýnu. A to, co nedokážeme s fotoaparátem, si doděláme v Adobe Photoshopu.

 

 

 

Red Eye Pilot Plugin 1.0, pohodlné retuše červených očí

6. dubna 2005, 00.00 | Komfortních a snadno ovladatelných pluginů, navíc s přijatelnou cenou, není nikdy dost. Red Eye Pilot Plugin je nová verze původního standalone editoru na retuše červených očí a funguje v různých aplikacích kompatibilních s plugin architekturou Adobe Photoshop.

 

 

 

DxO Optics Pro 2.2, cílené optické korekce digitálních fotografií

7. března 2005, 00.00 | Optické a barvové korekce, odstranění vinětace, kompenzaci expozice, ostření a převod RAW snímků provádí profesionální software DxO Optics. Výhodou programu je mimo precizních výsledků také zaměření na přesně specifikovaný typ objektivu digitálního fotoaparátu a speciální RAW konvertor.

 

 

 

LightMachine 1.0 pro Adobe Photoshop

18. ledna 2005, 00.00 | Jednoduché i komplikované retuše barev, téměř libovolné korekce barevného vyvážení obrázků a fotografií, několik fotografických efektů, výborný náhledový systém a netradiční modul pro práci se světelnými zdroji, nabízí nový plugin LightMachine z kolekce PhotoWiz.

 

 

 

Strana výpisu

... 18

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: