Úpravy fotografií - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Úpravy fotografií

Digital GEM PRO & GEM airbrush PRO, žehlička a restaurační nástroj na digitální fotografie

28. října 2004, 00.00 | Možná trochu drahé, ale zato poměrně účinné retušovací plug-iny nabízí ve svém internetovém obchodě společnost Kodak. Zatímco Digital GEM PRO dokáže z fotografií odstranit šum a případnou zrnitost, Digital GEM airbrush PRO vyhlazuje homogenní plochy s minimálním rozostřením a tedy jen s malou ztrátou detailů a umí též efektivně zrestaurovat a zvýraznit stíny.

 

 

 

Vylepšujeme fotografie v Adobe Photoshopu

19. října 2004, 00.00 | V dnešním tutoriálu si ukážeme, jak můžeme vylepšit obyčejnou fotku auta z digitálu. Dodáme jí dynamiku a trochu šmrncu.

 

 

 

Praxe v Paint Shop Pro: Úprava portrétu

11. října 2004, 00.00 | Máte doma nějakou pěknou fotografii, ale nemůžete se zbavit pocitu, že jí něco chybí? Dnešní tutoriál, určený pro pokročilé uživatele Paint Shopu 8 a 9, by měl být malou inspirací a ukázkou, jak se dají takovéto fotografie vylepšit. Mimo jiné se dozvíte, jak využívat prolínací módy vrstev k barevným korekcím a tónování, představíme si také filtr Soft Focus...

 

 

 

Photoshop - pokročilé kolorování fotografie a související dovednosti - poslední 2 volná místa na kurzu

6. října 2004, 00.00 | Již za týden, v úterý 12.10., se koná další pokročilý Photoshop kurz, jehož cílem je kromě procvičení "kolorovacích" postupů (např. úprava barevného odstínu vlasů fotografované modelky) naučit účastníky také několik řad "vylepšovacích technik", jako např. zvýraznění a projasnění očí, vybělení zubů či jak si poradit se záludnostmi přebarvování průhledných objektů, např. flakonu s parfémem.

 

 

 

Praxe: Vylepšování, archivace, publikace a tisk fotografií 2

10. září 2004, 00.00 | V druhém dílu se vrátíme k výřezům, představíme možnosti nástroje Crop, řekneme si něco o "popisování" fotek, nakousneme oblíbené téma redukce červených očí a tři možnosti na jejich odstranění a nakonec i odstraníme stíny z obličeje. Protože ani to není vše, s tiskem ještě chvíli počkáme.

 

 

 

Praxe: Vylepšování, archivace, publikace a tisk fotografií 1

27. srpna 2004, 00.00 | Období prázdnin a dovolených pomalu končí. Nejeden z nás má na své paměťové kartě řadu snímků, které by rád někomu ukázal, vytiskl nebo jen archivoval pro pozdější použití. Málokterý snímek je ale vyfocen tak, abychom s ním mohli být naprosto spokojeni. Jak ho vylepšit, předvést přátelům a třeba i vytisknout? Nejen na to se podíváme v této sérii článků.

 

 

 

Dokonale fotografický Optipix 3 pro Adobe Photoshop

13. srpna 2004, 00.00 | Novou verzi svého balíku plug-inů pro Adobe Photoshop představila společnost Reindeer Graphics. Optipix je profesionální sada filtrů a manipulačních nástrojů určených na zpracování a úpravy digitálních fotografií. Podrobnější informace a celém softwarovém balíku najdete v našem článku.

 

 

 

Photoshop CS: Fotografie a lokální změna barvy

28. května 2004, 00.00 | Nová funkce v Adobe Photoshopu CS "Color Replacement Tool" může sloužit nejen pro retušování červených očí. Dá se použít i pro další korekce fotografií.

 

 

 

Thumbs Plus - pořádek musí být!

21. května 2004, 00.00 | Propadli jste digitální fotografii a na stole se vám kupí velké množství CD s vypálenými snímky? Přestáváte se orientovat v množství naskenovaných obrázků? Potřebujete rychle a efektivně vyhledávat obrazová data v digitální podobě? Pak určitě přivítáte program, který dokáže více než jen spravovat vaše fotografie. Mezi ty propracovanější patří i program ThumbsPlus, kterým se zabývá dnešní článek.

 

 

 

Zoner Media Explorer 6 v kostce

16. dubna 2004, 00.00 | Často se nás ptáte, jakým způsobem prohlížet a archivovat pořízené snímky z digitálního fotoaparátu. V dnešním článku vám proto přinášíme stručné shrnutí ryze českého produktu Zoner Media Explorer 6, který dokáže mnohem víc, než jen prohlížet fotografie.

 

 

 

Strana výpisu

... 20

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: