Úpravy fotografií - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Úpravy fotografií

Lightroom je když... (13.): Modifikace prezentací

8. prosince 2009, 00.00 | V minulém díle jsme začali upravovat naše prezentace a prošli jsme si detailně první dva panely vpravo: Volby a Rozvržení. Dnes v tom budeme pokračovat, kromě dalších úprav se budeme věnovat i exportu.

 

 

 

Raw Therapee 2.4.1: bezplatná terapie pro RAW snímky

3. prosince 2009, 00.00 | Sofistikovaný konvertor RAW fotografií se s přehledem vyrovná i některým komerčním programům na zpracování a následné úpravy RAW snímků. Na rozdíl od nich je však Raw Therapee zcela zdarma, má českou lokalizaci a existuje pro Linux a Windows.

 

 

 

Aperture – rotace a ořez

1. prosince 2009, 00.00 | Dnešním dílem zahajujeme oddíl věnovaný úpravám fotografií. Ořez a natočení patří mezi ty nejzákladnější a Aperture je provádí s neuvěřitelnou lehkostí, rychlostí a brilancí.

 

 

 

Lightroom je když... (12.): Okamžité prezentace a prezentace

30. listopadu 2009, 00.00 | V další části našeho seriálu se budeme věnovat zcela novému modulu – Prezentacím. Poté, co víme, jak snímky naimportovat, roztřídit, uspořádat a vylepšit-opravit, se budeme věnovat tomu, jak je sdílet, buďto třeba jen s přáteli, nebo se zákazníkem, pokud Lightroom používáte nejenom na domácím, ale i pracovním poli.

 

 

 

Lightroom je když... (11. část): Tónová křivka, zostření, šum a úpravy barev

26. listopadu 2009, 00.00 | Navážeme na předchozí část panelu Vyvolávání a budeme pokračovat v úpravách našich snímků dalšími nástroji z tohoto modulu. Konkrétně se budeme věnovat kontrastu, šumu, vinětaci a individuální úpravě barev.

 

 

 

Lightroom je když... (10. část): Panel Vyvolávání a jeho možnosti

19. listopadu 2009, 00.00 | V tomto díle se zaměříme na skutečné korekce našich fotografií. V předchozí části jsem se již zmínil o panelu Vyvolávání, nyní dozrál čas, abychom se na něj podívali důkladněji.

 

 

 

Lightroom je když... (9. část): Vyvolávání a výběr

10. listopadu 2009, 00.00 | Konečně se tedy dostáváme k tomu, že budeme nějakým způsobem upravovat naše fotografie. Umělé světlo, nečekané podmínky pro fotografování, případně třeba chybná expozice, to všechno jsou věci, které se mohou negativně odrazit na výsledku našeho fotografického snažení.

 

 

 

Kurz Apple Aperture: RAW elegantně a efektivně

9. listopadu 2009, 00.00 | Již 10. 11. proběhne v Praze další ze série kurzů pro uživatele a fandy Apple Aperture. Pokud máte chuť se naučit efektivně a rychle zpracovávat své fotografie, využijte poslední 2 místa na kurzu. Pokud do poznámky při registraci zadáte LASTMINUTE20, získáte 20% slevu!

 

 

 

Lightroom je když... (8. část): Použití vlajek, hodnocení, barevné visačky a metadata

2. listopadu 2009, 00.00 | V předchozí části jsme si ujasnili význam a použití klíčových slov jako silného a šikovného pomocníka pro vyhledávání v naší databázi. Klíčovými slovy to ale nekončí. Můžeme použít další prvky, které nám usnadní hodnocení, třídění, výběr a vyhledávání v našich fotografiích...

 

 

 

Lightroom je když... (7. část): Práce se složkami, inteligentními kolekcemi, klíčovými slovy

26. října 2009, 00.00 | V minulých dílech jsme se věnovali způsobu třídění a uspořádání snímků v Lightroom, objasnili jsme si členění pracovního prostředí a seznámili se s některými základními pojmy. Je na čase, abychom se nyní na některé prvky podívali trochu více... Je fajn vědět, že Lightroom používá k třídění visačky, vlaječky, klíčová slova, teď tedy zbývá otázka, jak těchto vlastností a možností využít pro větší přehlednost a pohodovější práci v programu...

 

 

 

Strana výpisu

9 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: