Úpravy fotografií - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Úpravy fotografií

Nik Dfine 2.0: rychlé retuše šumu v digitálních fotografiích

9. srpna 2007, 00.00 | Nelíbí se vám zašuměné digitální fotografie pořízené například za horších světelných podmínek s vyšší hodnotou ISO? Plugin Dfine společnosti Nik Software vám
takovéto snímky pomůže poměrně efektivně vyčistit. Představení nové verze pluginu najdete v našem článku.

 

 

 

Photoshop tutoriál: Mlha

29. května 2007, 00.00 | V tomto tutoriálu bych se chtěl zaměřit na další úpravu digitální fotografie. Mnohým z nás se stalo fotografování velkým koníčkem, následná úprava pořízených fotografií v počítači je téměř samozřejmostí. Často chceme jen zvýraznit barvy, odstranit nechtěné objekty nebo fotografii vyčistit od digitálního šumu a dalších optických vad. Někteří uživatelé zacházejí nicméně ještě dále a přemění atmosféru fotografie v naprosto odlišnou. A to také bude tématem tohoto jednoduchého tutoriálu, ve kterém se naučíme přidat do fotografie mlhu.

 

 

 

Autogramiáda a křest nové knihy o DSLR

9. ledna 2007, 00.00 | Zbrusu nová odborná publikace Institutu digitální fotografie "Mistrovství práce s DSLR" odhaluje taje a specifika při práci a fotografování s digitální zrcadlovkou. Autorem je Roman Pihan, který se problematice práce s DSLR věnuje soustavně již přes pět let. Tato bezpochyby velice zajímavá kniha bude již brzy oficiálně představena veřejnosti - včetně autogramiády.

 

 

 

Mask Pro 4, maskování v Adobe Photoshopu

29. prosince 2006, 00.00 | Nová verze plug-inu pro Adobe Photoshop na maskování objektů přichází na trh již pod hlavičkou společnosti onOne Software. Komfortní maskování a tvorba výběrů či ořezových cest pomocí magického štětce a pera, nové výukové kurzy, podpora tabletů Wacom, popis dalších novinek a základní principy fungování Mask Pro 4, to vše najdete v článku.

 

 

 

Alien Skin Snap Art 1.0, umělecké efekty pro Adobe Photoshop

19. prosince 2006, 00.00 | Nová sada uměleckých efektů pro Adobe Photoshop a další aplikace nabízí deset efektových filtrů a je určena na zpracování grafických koláží, kreseb a také digitálních fotografií. Podrobné představení celého balíku vám nyní nabízíme.

 

 

 

ArcSoft PhotoImpression 6.5, výkonný správce digitálních fotografií pro domácí použití

12. prosince 2006, 00.00 | Nová verze univerzálního správce obrázků a digitálních fotografií sice nenabízí nijak revoluční funkce, zato však program umí bez zbytečných okrasných prvků přesně to, k čemu je navržený. Starší verze PhotoImpression najdete zdarma přibalené u některých digitálních fotoaparátů, a proto vám dnes přinášíme souhrnné představení funkcí aktuální verze programu.

 

 

 

ArcSoft PhotoStudio Darkroom 1.0.9, šikovný editor digitálních fotografií

30. listopadu 2006, 00.00 | Společnost ArcSoft má v nabídce řadu aplikací a balíků na práci s digitálními fotografiemi. PhotoStudio Darkroom je relativně nový produkt v oblasti editace fotografií s podporou RAW snímků a solidními korekčními funkcemi. Možnosti a funkce programu si nyní představíme v bližším pohledu.

 

 

 

MakeUp Pilot: dokonalý portrét snadno a rychle

7. listopadu 2006, 00.00 | Zabýváte se portrétní fotografií a chcete dosáhnout co nejlepších výsledků konečného produktu? Žádný obličej není dokonalý a často je třeba jít kráse trochu naproti. Jedním z možných řešení by mohl být právě MakeUp Pilot - editační software pro úpravy portrétních fotografií. Co nabízí a jaké jsou jeho možnosti?

 

 

 

Adobe Lightroom, profesionální editor RAW fotografií

11. srpna 2006, 00.00 | Adobe Lightroom je samostatná aplikace na import a zpracování RAW fotografií. Na třetí veřejnou betaverzi a současně první verzi Lightroom pro Windows jsme se podívali trochu podrobněji.

 

 

 

Zpracování obrazu - 4. RAW a práce s ním

2. srpna 2006, 00.00 | RAW je často nazýván digitálním negativem. S obráceným (negativním) obrazem nemá sice nic společného ale podobně jako negativ musí být RAW nejprve v PC "vyvolán" jinak je k ničemu. A podobně jako u negativu, při procesu "vyvolávání" RAWu je možné velmi efektivně provést řadu úprav či záchran fotografie.

 

 

 

Strana výpisu

... 16

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: