Úpravy fotografií - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Úpravy fotografií

S Ninjou proti šumu v digitální fotografii

12. března 2004, 00.00 | Nedávno publikovaný článek o příčinách vzniku šumu v digitální fotografii se setkal s mimořádným ohlasem, proto se k této problematice vracíme. V dnešním pokračování si popíšeme, jak zašuměné snímky vylepšit v digitální "fotokomoře" počítače.

 

 

 

Photoshop: Jak vylepšit fotografie pořízené digitálním fotoaparátem

4. března 2004, 00.00 | Rozšíření formátu fotografie pomocí klonování, zmenšení hloubky ostrosti (rozostření pozadí). Tutoriál pro středně pokročilé uživatele Photoshopu.

 

 

 

Jak na ochranu fotografií viditelným vodoznakem

21. července 2003, 00.00 | Nejjednodušší ochranou fotografií distribuovaných v digitální podobě je jejich označení vodoznakem. Jde-li navíc o náhledy a fotografie, které je možné vizuálně opatrně znehodnotit, je cesta ochrany velmi snadná.

 

 

 

Neviditelný vodoznak v obrazových datech II

3. července 2003, 00.00 | Obrazová data, zpracovávaná v pre-pressu a profesionální fotografii, začínají existovat stále více výhradně v datové podobě, s čímž narůstá potřeba jejich tvůrců chránit je před možným zneužitím, které je výrazně jednodušší, než v dobách, kdy originál snímku byl v bezpečí uložen na fyzickém diapozitivu.

 

 

 

Digital GEM 1.0, automatické retuše šumu pro Adobe Photoshop

23. května 2003, 00.00 | K rodině retušovacích plug-inů Digital ICE, Digital ROC a Digital SHO před několika dny přibyla novinka společnosti Applied Science Fiction, plug-in Digital GEM určený na automatizované retuše šumu a zrnění u digitálních i skenovaných fotografií. Je plug-in opravdu tak dobrý, jak jeho autoři uvádí?

 

 

 

Photoshop: Retušování velmi špatné fotografie

16. května 2003, 00.00 | Před nedávnem mě požádal kolega o opravu fotografií ze zimní dovolené. Myslel jsem si, že nějaké to kliknutí na Levels a Sharpen to spraví. To, co se mi ale objevilo na cédéčku, mě poměrně zaskočilo.

 

 

 

Úprava digitální fotografie: odstranění nežádoucího pozadí

29. dubna 2003, 00.00 | Při práci s fotografií, ať už ji sami pořizujeme nebo se k nám dostává
"pouze" k úpravě, je občas potřeba do obrazu zasáhnout o něco
výrazněji, než kam sahá rámec běžné základní barevné a tonální korekce
...

 

 

 

Kreativní hrátky s fotografií: západ slunce

3. dubna 2003, 00.00 | V dnešním tutoriálu pokračujeme s poněkud náročnější úpravou fotek typu industrial a ukážeme, jak netradičně využít úplně obyčejnou fotografii.

 

 

 

Photoshop: královna plesu

27. března 2003, 00.00 | V dnešním tutoriálu si ukážeme, jak lze i obyčejnou fotku, proměnit v obrázek ne nepodobný těm, které vídáme v časopisech. A protože končí plesová sezona, napadlo mě, upravit v tomto duchu i fotografii. Tutoriál je psán pro photoshop verze 7.

 

 

 

Photoshop: pomáháme realitě v bitmapovém editoru

13. března 2003, 00.00 | Pokud fotíme, tak nejčastěji proto, abychom nějakým způsobem zaznamenali skutečnost - tj. abychom získali co nejvěrnější reálný obraz. Co ale s tím, když přesto, že se náš snímek zdá být v pořádku, se občas neubráníme pocitu, že to přecejen stále ještě není úplně ono?

 

 

 

Strana výpisu

... 21

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: