Úpravy fotografií - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Úpravy fotografií

Aperture: mistr nedestruktivních úprav fotografií

29. května 2009, 00.00 | Tímto článkem otevíráme nový seriál, ve kterém vás postupně seznámím s Apple Aperture 2 a naučím vás jej používat. Aperture je špičkový program pro organizaci a zpracování fotografií – zejména RAWů. Poznejte jeho neuvěřitelně elegantní a snadný přístup k úpravám fotografií.

 

 

 

XtraSens Retina 2.0: automatizované zpracování fotografií v Adobe Photoshopu a Photoshop Elements

27. května 2009, 00.00 | Nevyhovuje vám automatické přizpůsobení barev, jejich úrovní či kontrastu v Adobe Photoshopu a chcete mít navíc nad těmito funkcemi plnou manuální kontrolu? Plugin Retina se specializuje na postprocessing fotografií, spojený s automatizovaných úprav barevnosti, světelných podmínek, tónování, ostrosti a dalších parametrů digitálních fotografií.

 

 

 

Photoshop tutoriál: Perspektivní práce s filtrem „Vanishing point“

14. května 2009, 08.00 | V dnešním tutoriálu si ukážeme, jak lze v praxi využit velmi užitečný filtr „Vanishing point“ („Úběžný bod“). Pomocí tohoto nástroje lze efektivním způsobem provádět transformace, duplikace různých objektů a retuše oblastí na fotografii s ohledem na perspektivu editovaného místa. Více viz náš návod.

 

 

 

Photoshop tutoriál: Imitujeme nízkou hloubku ostrosti

6. května 2009, 00.00 | V dnešním Photoshop tutoriálu se pokusíme na fotografii uměle snížit hloubku ostrosti pomocí speciálního filtru „Lens blur“ (Rozostření objektivu), tak jak nám to například ve fotografickém plenéru umožňují světelné objektivy. Více viz náš článek.

 

 

 

Photoshop tutoriál: Jak rychle a jednoduše vylepšit tonální kontrast fotografií

22. dubna 2009, 00.00 | Dnešní Photoshop tutoriál vás naučí  techniku, pomocí které lze  dosáhnout selektivního zvýšení kontrastu těch oblastí na fotografii, které se rozprostírají mezi partiemi stínů a vysokých jasů. Budeme používat možná pro někoho relativně méně známé nástroje, jakými jsou například nedestruktivní vrstva „Smart object“ (Automatický objekt) či filtr „High Pass“ (Horní propust). Součástí tutoriálu je i odkaz na akci Photoshopu, kterou si může stáhnout a používat ji pak pro rychlou a pohodlnou úpravu vašich snímků.

 

 

 

Photoshop tutorial: Propadáme kouzlu impresionismu

9. dubna 2009, 00.00 | V dnešním Photoshop tutoriálu si představíme kreativní techniku výtvarného post-processingu, pomocí které si přeměníme vybranou fotografii v impresionistický obraz. Mimo podrobně popsaného postupu přinášíme i odkazy na další webové zdroje spojené s danou technikou.

 

 

 

Photoshop tutorial: Jak vytvořit efekt Tilt-shift miniaturizace

25. března 2009, 00.00 | V našem dnešním Photoshop tutoriálu si představíme jednu poněkud zvláštní kreativní techniku na úpravu digitálních fotografií. Jedná se o vytvoření optické iluze, že reálná fotografie je ve skutečnosti snímkem nějakého modelu (například takového, jaký používají architekti pro prezentaci svých návrhů). Tato optická iluze je způsobena umělou manipulací s nízkou hloubkou ostrosti, která snímku propůjčuje zdání specifické „miniaturní“ perspektivy. Více naleznete v tomto tutoriálu.

 

 

 

Photoshop: Úvod do "velkého světa" profesionálního maskování

17. února 2009, 00.00 | Co je tajemstvím profesionálního maskování? Jak je možné, že některé postupy někdy fungují, a jindy ne? Jaké záhadné triky či magická kouzla za tím vším vězí? A proč je někdy maskování tak složité?

 

 

 

Primatte Chromakey 3.0: klíčování scén v Adobe Photoshopu

13. února 2009, 00.00 | Profesionální plugin pro Adobe Photoshop a Photoshop Elements se specializuje na rychlé klíčování objektů na scéně s modrým či zeleným pozadím. Aktuální verze Primatte Chromakey pro Photoshop přináší především nové funkce na automatickou tvorbu masek, lepší podporu akcí a dávkových operací a také dokonalejší nástroje na čištění okrajů masky. Popis pluginu a novinek jeho třetí stěžejní verze najdete v článku.

 

 

 

PhotoScape 3.1: freewarový prohlížeč a editor fotografií

9. února 2009, 00.00 | Multifunkční grafický program nabízí prohlížení, konverzi a úpravy obrázků a fotografií, tvorbu jednoduchých grafických kompozic a také tiskové funkce na bázi šablon. K tomu si ještě můžete připočítat manipulaci s GIF animacemi, konverzi RAW snímků a hromadné přejmenování souborů, to vše navíc v české lokalizaci.

 

 

 

Strana výpisu

... 12 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: