Vybíráme - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Vybíráme

Umělé světlo - 2. Barva umělých zdrojů světla a její korekce

10. srpna 2007, 00.00 | Stejně jako denní světlo mění svojí barvu a je třeba ji vyvážením bílé kompenzovat, i umělé zdroje světel mají různé barvy, a tedy potřebují barevnou kompenzaci. Barva slunce je však stálá, a tak barvu světla během dne ovlivňuje zejména přírodní difuzér – obloha a oblačnost. Umělé zdroje ale produkují přímo světlo nejrůznějších barev.

 

 

 

Jak pořídit a prohlížet stereo-foto a video

8. srpna 2007, 00.00 | Tento článek navazuje na předchozí rady, jak vybrat vhodný přístroj. Stereo fotografie má největší úskalí v tom, že nejen fotograf musí být schopen ji vytvořit, ale také pozorovatel si ji musí umět prohlédnout.

 

 

 

Umělé světlo - 1. Základní charakteristika

3. srpna 2007, 00.00 | Již od nepaměti se lidé různě snažili osvětlit si noc či světlu nepřístupné prostory. Zprvu se pro tyto účely používal výhradně oheň, a to buď přímý, nebo v různých svých modifikacích - například louče či pochodně. V pozdější době lidé objevili parafin, a tak se zrodily svíčky, ještě později byl objeven petrolej a plyn a vznikly různé druhy lamp a kahanů. Dnes pracujeme převážně s žárovkami či zářivkami.

 

 

 

Úvaha o 3D (stereo) fotografii

1. srpna 2007, 00.00 | Od našeho čtenáře jsme dostali obsáhlou úvahu o problematice stereo fotografie. Problémem je hlavně nedostatek vhodné techniky. Pokud vás stereo fotografování láká, dočtete se i praktické rady jak vybrat co nejvhodnější fotoaparát

 

 

 

Denní světlo - 11. Filtry a jejich užití

27. července 2007, 00.00 | I když potřeba filtrů v éře digitální fotografie je mnohem menší než v době filmové, jsou filtry, bez kterých se ani digitální fotograf neobejde. Řadu efektů je totiž možné docílit jen a pouze optickou cestou a i přes značné možnosti fotoeditorů je jejich pozdější simulace v PC zcela nemožná.

 

 

 

Denní světlo - 10. Denní světlo v místnostech

20. července 2007, 00.00 | V interiérech je obvyklé fotografovat s bleskem a při velmi slabém osvětlení není ani nic jiného možné. Přesto však stojí zato vyzkoušet fotografovat v přirozeném denním světle vnikajícím do místností obvykle oknem nebo dveřmi.

 

 

 

Denní světlo - 8. Déšť, po dešti, v mlze a v oparu

4. července 2007, 00.00 | Mlha a déšť nepatří mezi fotografy k vyhledávanému počasí. Je to ale škoda, protože z hlediska světla to může být počasí velmi atraktivní a snímků za mlhy a deště příliš není. Je však třeba dbát zvýšené pozornosti jak o své pohodlí, tak zejména o ochranu fotoaparátu.

 

 

 

Denní světlo - 7. Zamračená obloha (cloudy)

29. června 2007, 00.00 | Mračna na obloze jsou nejvýraznějším viditelným prvkem počasí. Jejich rozmanitost je tak bohatá, že vytvářejí nepřeberné množství efektů a světelných podmínek. Jsou tak často významným prvkem venkovních fotografií a často se stávají předmětem fotografie i sami o sobě.

 

 

 

Kodak představil nový typ barevného filtru pro snímače

20. června 2007, 00.00 | Dnes se podíváme na novinku ze světa digitální fotografie, která se týká snímačů. Kodak představil koncepci nového barevného filtru pro snímače, který by měl zlepšit kvalitu obrazu na vysokých citlivostech, a přinést tak menší úroveň šumu.

 

 

 

Denní světlo - 6. Ve stínu slunce (skylight)

8. června 2007, 00.00 | Máte-li nad sebou jasnou nebo alespoň polojasnou modrou oblohu a slunce je něčím zastíněno, vytvoří se atraktivní měkké světlo, jehož barva však silně kolísá. Jinými slovy to znamená fotografovat ve stínu slunce - ve světle oblohy neboli ve světle typu skylight.

 

 

 

Strana výpisu

11 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: