Novinky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Jak se dělá zázrak

31. prosince 2002, 00.00 | Na zázraky a divy samozřejmě nevěříme. Nebo se alespoň snažíme na ně nevěřit. Protože, kde by se v dnešní skeptické, materialistické a racionální době vzal zázrak, když pro všechno, co nás obklopuje, máme nějaké vědecké vysvětlení. A vida, přesto existuje někdo, kdo tvrdí, že zázraky jsou nejen možné, ale že se dějí denně. Tímto odvážlivcem je americký fotograf Keith Carter (*1948), jehož výstava, kterou pořádá Pražský dům fotografie, probíhá právě nyní v prostorách Rakouského kulturního fóra na Jungmannově náměstí.

 

 

 

Kam míří paměťová média?

27. prosince 2002, 00.00 | Digitální fotografie, kapesní počítače a digitální video jsou hlavními tahouny vývoje paměťových médií založených na technologii Flash. Jaké kapacity a v jakém formátu můžeme očekávat v nejbližších letech?

 

 

 

Nový digitální Panasonic Lumix DMC-F1

23. prosince 2002, 00.00 | Panasonic rozšiřuje nabídku digitálních fotoaparátů o stylový 3MPix model F1. Jaké jsou vyhlídky tohoto fotoaparátu v dnešní velmi tvrdé konkurenci? Proč Panasonic nenabídne uživatelům vyšší rozlišení?

 

 

 

Ohnivá smrt v laboratoři nevyzkoušených reakcí

16. prosince 2002, 00.00 | Život a dílo Jindřicha Vávry (1928-2001) charakterizují především prolínání jednoho s druhým, dále živelnost, nespoutaná fantazie, fantasknost, nezařaditelnost. I jeho smrt, jakkoli strašná, vyznívá v tomto kontextu symbolicky: osobnost, tak nabitá aktivitou, nemohla zemřít kdesi za nemocniční plentou, nýbrž dříve nebo později musela být sežehnuta, a je lhostejno, zda přímo živlem nebo ohněm samostravujícím.

 

 

 

Kouzlo okamžiku a trvání v čase

10. prosince 2002, 00.00 | Jedna mladá herečka nedávno uvedla v magazínovém interview, že při sobě stále nosí fotoaparát. Zvěčňuje všechno, co ji zaujme, a tak se snímky vlastně stávají jakýmsi jejím deníkem. Zřejmě nevědomky, ale jinak docela přesně učinila skutkem radu, kterou fotograf Bohdan Holomíček dává všem začínajícím fotografům. Neboť z vlastní zkušenosti dobře ví, že tyto na první pohled všední okamžiky jsou neopakovatelné. Mnoho lidí zatouží během svého života vrátit se ve vzpomínkách zpátky, nemají však nic, čím by mohli svou cestu proti toku času podpořit.

 

 

 

Výsledky ankety CIPA 2002/2003

9. prosince 2002, 00.00 | V pátek byly oficiálně vyhlášeny výsledky největší foto/video ankety v ČR - CIPA 2002/2003. Které digitální fotoaparáty, videokamery, skenery, fototiskárny či programy jsou nejoblíbenější u nás?

 

 

 

Please come again, aneb Jaká je (také) Amerika

6. prosince 2002, 00.00 | Kultivovaným způsobem a pomocí zajímavé symboliky se fotograf Ivan Koreček pokusil na velmi malé ploše vyprávět o velmi velké zemi, či spíše o svých pocitech z ní. Na pouhých osmi fotografiích stěsnal památníky, graffiti, billboardy, míšence několika ras i kus přírody. Můžete vidět (a u sklenky posedět) v klubu Koníček v pasáži Lucerna.

 

 

 

Digifórum - velká akce o digitálním zpracováním obrazu již 9.12. 2002

4. prosince 2002, 00.00 | Již v pondělí se v pražském Kongresovém centru bude konat celodenní akce spojující možnost vyslechnout si řadu ucelených přednášek, účastnit se drobných workshopů zaměřených na digitální fotografii a vyzkoušet si většinu digitálních fotoaparátů prodávaných na tuzemském trhu.

 

 

 

Premiéra Sáry Saudkové – eros, půvab a vtip

2. prosince 2002, 00.00 | Vernisáž první výstavy životní partnerky a žákyně Jana Saudka proběhla ve velkém stylu – proslov, hudba, blesky fotoreportérů, celebrity. Mnohem důležitější však je, že vystavené fotografie představily Sáru jako zralou osobnost s tvůrčím potenciálem, který jí jako autorce umožňuje vystoupit ze slavného stínu a jít svou vlastní cestou.

 

 

 

Novinky z oblasti paměťových karet pro DF

29. listopadu 2002, 00.00 | Poslední týdny přinesly řadu novinek v oblasti paměťových médií pro digitální fotoaparáty. Co nového nás čeká a jaký význam má další nový formát paměťových karet?

 

 

 

Strana výpisu

... 371 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: