Novinky - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Fujifilm FinePix F700 - elegantní rychlík

3. března 2003, 00.00 | PRE-PMA 2003: Jednou z novinek představených společností Fujifilm u příležitosti veletrhu PMA 2003 je i model F700, který kromě nového elegantního celokovového těla nabízí jako první snímač SuperCCD 4. generace. Jaké jsou naše první postřehy?

 

 

 

Nikon CoolPix SQ - vše v kostce

3. března 2003, 00.00 | PRE-PMA 2003: Jedním z charakteristických znaků digitálních fotoaparátů Nikon je často neotřelá konstrukce využívající otočné uspořádání. Nejinak je tomu i u miniaturního CoolPixu SQ, který je další alternativou na téma miniaturního kompaktu s rozlišením 3mil. bodů vybaveného 3x optickým zoomem.

 

 

 

Brilantní záběry Josefa Sekala otevřely ráj fotografů

28. února 2003, 00.00 | Fotografové amatérští i ti, kteří se svým kumštem živí, jistě minulý týden zaznamenali významnou událost pražského fotografického života – otevření Centra FotoŠkoda ve Vodičkově ulici. Někdejší prodejna „Fototechnika a video Milan Škoda“ se pouze přestěhovala do protějšího, moderně zrekonstruovaného Langhansova domu, zato nyní zaujímá podstatně větší plochu – celkem 1120 m². Kromě nabídky širokého spektra fotografických nezbytností a rozsáhlého fotobazaru tu zákazníci nově najdou například i digitální minilab.

 

 

 

Sony DSC-V1, lahůdka pro nejnáročnější fotoamatéry

27. února 2003, 00.00 | PRE-PMA 2003: Společnost Sony představila kompakt s rozlišením 5 mil. bodů, 4x optickým zoomem a špičkovou funkční výbavou, který bude velmi silným konkurentem Canonu G3, Nikonu 4500 či Olympusus C5050Z.

 

 

 

Hrůzná krása katastrofy

26. února 2003, 00.00 | Starší generace, znalá latiny a němčiny, s oblibou překládala nápis „Praga caput regni“, který se nachází na průčelí Národního musea, žertovně jako „Praha zničená deštěm“. Sotva by tehdejší vtipálky, ale koneckonců i nás, mladší, napadlo, za jak dramatických okolností se jednoho pošmourného srpnového dne přiblíží tato slovní hříčka pravdě. Povodeň je stále přítomná; reflektuje ji i výběr fotografií z výstavy „Praha pod vodou“, které si do 9. března můžete prohlédnout v Komorní galerii Domu fotografie Josefa Sudka.

 

 

 

Je libo G3ku od Canonu nebo raději od Ricohu?

25. února 2003, 00.00 | PRE-PMA 2003: Společnost Ricoh představila nový digitální fotoaparát Caplio G3, který ani tak neoslní svými technickými parametry jako zaujme shodným jménem s dobře známým Canonem PowerShot G3. nenechte se však zmást, G3 od Ricohu je jiná třída.

 

 

 

Sanyo Xacti DSC-J1 konkurent DiMAGE Xi nebo mju 300 digital?

24. února 2003, 00.00 | PRE-PMA 2003: Společnost Sanyo představila nový model miniaturního digitálního fotoaparátu Xacti, který podobně jako DiMAGE X/Xi používá zapouzdřený zoom objektiv ukrytý uvnitř těla fotoaparátu.

 

 

 

Adobe uvedla Camera RAW & JPEG 2000 Plug-in Bundle pro Photoshop

24. února 2003, 00.00 | Nový bundle potěší uživatele digitálních fotoaparátů a příznivce
nastupujícího formátu JPEG2000. Jaké jsou jeho možnosti?

 

 

 

Jak vznikne Apokalypsa?

19. února 2003, 00.00 | „Ve čtrnácti letech jsem zveřejnil ve škole na tabuli báseň „Největší však voly dělaj z lidí školy“, zahodil tašku s učením a začal pracovat.“ Věru svérázný počátek profesionální dráhy. Ta vedla přes kladenské huti a pastviny na Šumavě do Středočeských plynáren, ale nakonec překvapivě vyústila na prknech divadel (Semafor a Divadlo Jiřího Grossmanna) a klubů. Neboť řeč je o Josefu Fouskovi (*1939), literátovi a písničkáři, který je však znám i svými výlety do hájemství fotografie.

 

 

 

Fotografie z vášně aneb Otravný dech komerce

14. února 2003, 00.00 | Pouhý týden, od 5. do 12. února, trvala retrospektivní výstava převážně barevných snímků Josefa Loudy v přízemí Kongresového centra v Praze. „Tato výstava je o vášni, jejíž (sic!) důsledkem jsou tyto fotografie,“ říká sám autor. „Na této výstavě nehledejte jednotící téma ani styl. Ten, kdo fotografuje z vášně, fotografuje všechno, co mu do oka padne.“

 

 

 

Strana výpisu

... 368 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: